Stipri biblioteka - stipri visuomenė !
2016-ieji - Bibliotekų metai !

Naujienos

Literatūriniai protmūšiai 1-5 klasių mokiniams !

Gegužės 6 d. 13 val. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vyks literatūriniai protmūšiai 1 - 5 klasių mokiniams, šis renginys skiriamas Bibliotekų metams.

Literatūrinius protmūšius ves Vaikų ir jaunimo literatūros departamento TSS vadovė Inga Mitunevičiūtė.
Dalyvauja LNB Vaikų ir jaunimo departamento VJLD specialistai.

Maloniai Jūsų laukiame Vaikų literatūros skyriuje :-)

Metinė Lietuvos bibliotekininkų draugijos konferencija

2016 m. balandžio 23 d., prieš prasidedant 16-ajai Nacionalinei Bibliotekų savaitei, LR Seime vyko Tarptautinės knygos ir autorių teisių dienos minėjimas bei metinė Lietuvos bibliotekininkų draugijos konferencija. Minėjimo metu pasveikinti Lietuvos bibliotekininkai, vyko geriausių 2015 metų bibliotekininkų apdovanojimai, geriausių 2015 metų LBD skyrių apdovanojimai.
Renginio metu, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėka, už nuoširdų darbą, bendruomeniškumą, kūrybišką krašto tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, buvo įteikta Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Bartininkų filialo bibliotekininkei Birutei Banackienei.
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka džiaugiasi apdovanojimu ir skatina visų filialų bibliotekininkes dar aktyviau įsitraukti į vykdomus bibliotekų renginius bei akcijas.

Skaityti daugiau...

Nacionalinei bibliotekų savaitei įsibėgėjus

Balandžio 23-29 dienomis jau šešioliktą kartą Lietuvoje minima Bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais, visoje Lietuvoje vyksta ypač daug - per 1600 pačių bibliotekų rengiamų ir joms skirtų renginių. Šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, moto - „Stipri biblioteka - stipri visuomenė“.
Bibliotekų vaidmuo Lietuvos kultūriniame ir socialiniame gyvenime išlieka didelis, nors kasdien daugelis to galbūt ir nemato. Turbūt daugumai būtų netikėta žinia, kad per metus šalies bibliotekos bendrai priima 25 mln. lankytojų - tiek, kiek jų gyvena Australijos žemyne.
Bibliotekų savaitės dienomis kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis ar kaimas, kuriame yra biblioteka, šurmuliuoja įdomiais renginiais, popietėmis, vyksta susitikimai su kūrėjais, įdomiais ir linksmais žmonėmis. Ne išimtis ir Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su rašytoja Daina Opolskaite

Balandžio 27 d., 15 val., Vilkaviškio viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su rašytoja, knygos „Eksperimentas gyventi“ autore, Daina Opolskaite. Ši autorės knyga laimėjo leidyklos „Alma littera“ 2014 m. surengtą Jaunimo literatūros konkursą ir 2015 m. išrinkta į akcijos „Metų knygos rinkimai“ penketuką paauglių kategorijoje.

Apie knygą “Eksperimentas gyventi“
Bevardė knygos pasakotoja auga vaikų globos namuose kartu su skaudų likimą patyrusiais Konstantu ir Beata, gražesniu gyvenimu atkakliai tikinčia Dominyka, neprognozuojamu Geniumi. Jų pasaulis - tai džiunglės su savais įstatymais, kurių nevalia pažeisti, ir jie laukia tik vieno - kada galės išeiti į pasaulį.

Skaityti daugiau...