Naujienos

Skelbiamas logotipo sukūrimo konkursas

Vilkaviškio viešoji biblioteka skelbia logotipo sukūrimo konkursą internetinei svetainei „Vilkaviškio krašto e - etnografijos akademija“.
Logotipo konkurse kviečiami dalyvauti visi, galintys sukurti įsimintiną ir originalų Vilkaviškio etnografinį paveldą atspindintį logotipą.
Konkursas vyks nuo liepos 17 iki rugpjūčio 20 d.
Konkurso nuostatus rasite čia pdficon

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis:
Sodų g. 1, Vilkaviškis, Vilkaviškio viešoji biblioteka, tel.: 8 342 53842, 8 342 60326, arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .

Nugalėtojai bus apdovanoti. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Organizatoriai
Vilkaviškio viešoji biblioteka

Miesto šventėje bendruomenė atrado biblioteką

Birželio 27 dieną Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka pirmą kartą dalyvavo miesto šventėje „Mano miestas Lietuvoj įrašytas“. Kiemelyje „Biblioteka - atvira erdvė bendruomenei“ veikė inovacijų laboratorija vaikams „Mano svajonių Vilkaviškis“, kurioje norintys piešė savo miestą, kokį įsivaizduoja po daugelio metų, arba kokį norėtų matyti dabar. Taip pat vaikai kūrė skirtukus knygoms. Susirinkusiems miesto gyventojams ir svečiams buvo siūloma pasitikrinti žinias viktorinose „Vilkaviškis literatūros tekstuose“ ir „Ką žinai apie viešąją biblioteką - jos šiandieną ir istoriją“.

Skaityti daugiau...

Sigutės Ach darbų paroda „Spalvotos nuotaikos, pažertos ant dirbtuvių stalo“

Sigutė Ach - dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja, juokais vadinama pačia nerimčiausia Lietuvos kūrėja, mat paklausta, ką veikia, šypsodamasi atsako: „Nieko rimto“.
Už tokią iš pirmo žvilgsnio nerimtą, tarsi juokais, netyčia atsiradusią žaismingą kūrybą ši dailininkė Lietuvoje mylima jau daugiau kaip dešimtmetį. Piešti miniatiūras, atvirukus, iliustracijas vaikų knygoms ir rašyti tekstus Sigutė Ach pradėjo 1995 metais.
Parodą sudaro originalai, virtę atvirukais, kelionėse gimę piešiniai, saviti menininkės dienoraščiai. Kaip sako pati Sigutė, visa tai kaupėsi ant dirbtuvių stalo, stalčiuose... Ir susikaupė nemaža šūsnis darbų, iš kurių galima išskaityti dailininkės būsenas, nuotaikas, dienas tarsi dienoraštį.
Parodos metu, kuri veiks liepos mėnesį bibliotekos fojė, bus galima įsigyti Sigutės Ach suvenyrų. Kreiptis į Vaikų literatūros skyrių.
Sigutės Ach darbų parodą galite pamatyti čia.

Dievo, tautos ir žmogaus tarnui Gediminui Kijauskui - 85

„Esu aš paukštis, lanko nepašautas,
Nesuviliotas aukso narvo, deimanto grūdų,
Iš ten, kur liko mirčiai lizdas krautas,
Į ten, manan balsan kur kyla tautos, -
Gyvent! Gyvent jus šaukdamas skrendu.“

Bernardas Brazdžionis

Kunigas Gediminas Kijauskas gimė 1930 metų birželio 29 dieną Galioriškių kaime, Vilkaviškio apskrityje. Baigė vietos pradžios mokyklą. Deja, į vaikystę netruko įsirėžti okupacija ir karas, 1944-ųjų vasarą visa šeima pasitraukė į Vokietiją. Dar po kurio laiko - 1950 metais - visi išvyko į JAV ir apsigyveno Klyvlende. Tais pačiais metais įsijungė į jėzuitų bendriją ir studijavo. Westono kolegijoje tapo teologijos licencijatu ir ten 1960 m. birželio 18 d. buvo įšventintas į kunigus.

Skaityti daugiau...