Naujienos

Kvalifikacinė kelionė į Estijos ir Suomijos bibliotekas

Įgyvendinant Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektą „Nuo Lietuvos iki Suomijos: bibliotekų tarptautinių ryšių stiprinimas“ 2019 m. rugsėjo 30 – spalio 6 dienomis Kauno regiono viešųjų bibliotekų specialistai vyko į kvalifikacinę kelionę į Estijos ir Suomijos bibliotekas.

Tarptautinių susitikimų metu buvo aplankytos 9 užsienio šalių bibliotekos: 4 Estijoje (Parnu centrinė biblioteka, Saare ir Harju apskričių bibliotekos ir Estijos nacionalinė biblioteka) ir 5 Suomijoje (Helsinkio centrinė Oodi biblioteka, Sello bei Tikkurila bibliotekos, Turku ir Tampere miesto bibliotekos), tarp kurių ir 2019 m. IFLA išrinkta geriausia biblioteka pasaulyje – centrinė Helsinkio Oodi biblioteka.

Skaityti daugiau...

Pasakojimas, kurio neįmanoma nesiklausyti

Vėlų rudens vakarą į Vilkaviškio viešąją biblioteką rinkosi žmonės. Juos subūrė ypatingai jautrus Zigfrido Gronau autobiografinės knygos „Klyksmas vaiduoklių mieste“ pristatymas. Drauge su knygos autoriumi renginyje dalyvavo ir leidėjas, „Pasaulio lietuvių centro“ vadovas, Valdas Kubilius.
Visuomenėje menkai žinoma, tačiau daugeliui įdomi „vilko vaikų“ tema - tai ne literatūrinė išmonė, tai - skaudžiai tikros paties knygos autoriaus patirtys. Vos dešimties būdamas jis susidūrė su žiauria realybe, išgyveno visos savo šeimos žūtį. Kaip pastebėjo Z.Gronau, daugelis panašų likimą patyrusių vaikų taip ir neišdrįsta apie tai kalbėti, nes jiems pernelyg skaudu garsiai dalintis savo gyvenimo istorijomis. Kad ir kiek knygos pristatymų būtų dalyvavęs, Zigfridas Gronau visuomet sunkiai tramdo ašaras pasakodamas apie savo tragišką vaikystę. Tiems, kurie klausėsi šio pasakojimo, taip pat gniaužė kvapą nuo suvokimo, kiek mažai tereiškė žmogaus gyvybė ir koks žiaurus gali būti žmogus kitam žmogui.
Visą sukrečiančią ir tikrą istoriją kviečiame perskaityti apsilankius Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose.

Įsibėgėjo skaitmeninio raštingumo mokymai

Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje lapkričio 8 d. baigėsi pirmosios Trečiojo amžiaus universiteto grupės skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems „skaitmenines technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“.
Šie mokymai visiems bibliotekų skaitytojams ir lankytojams atveria neišmatuojamas galimybes šviestis, tobulintis, įgyti naujų patirčių. Į kursus kviečiami įvairaus amžiaus bei socialinės padėties žmonės, kurie nori geriau pažinti ir išmokti įvaldyti interneto teikiamas paslaugas.
Visų norinčių tobulėti ir mokytis, prašome susisiekti asmenine žinute arba atvykti į biblioteką!

Pyragų diena bibliotekoje

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Šia iniciatyva įmonių ir įstaigų vadovai, darbuotojai, moksleiviai, studentai ir tiesiog geros valios žmonės kviečiami iškepti pyragą, atsinešti jį į darbą ir už sutartą kainą parduoti kolegoms, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.

Šiais metais prie šios gražios iniciatyvos prisidėjo ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos kolektyvas, kuris visus norinčius prisidėti prie „Išsipildymo akcijos“ kviečia pasivaišinti savo keptais pyragais bei už simbolinę paramą prisidėti prie gerų darbų. Biblioteka, šią dieną, prie pyrago gabalėlio visus pakvies ir arbatos puodeliui. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Šios dienos tikslas - dalintis ir padėti įgyvendinti sergančių vaikučių svajones.

Skaityti daugiau...