Svarbi informacija bibliotekos lankytojams!

Informuojame, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir filialuose visos bibliotekos paslaugos teikiamos vartotojams, turintiems Galimybių pasą (el. ar popierinį) ar jam prilygstantį dokumentą.

Skaityti daugiau...

 

Naujienos

Vytauto Mačernio metams

Kviečiame drauge pabūti po ūkanotu nežinios dangum...

2021.10.04

Renginiai V. Mačernio metams paminėti:

  • 11.00 val. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje (Sodų g. 1, Vilkaviškis)
  • 15.00 val. Renginys Vilkaviškio viešosios bibliotekos Alvito filiale (bendruomenės patalpose: Alvito g. 7, Alvitas, Vilkaviškio raj.)

Renginyje dalyvauja:

  • Rašytoja Aldona Ruseckaitė
  • Aktorė Jūratė Viliūnaitė
  • Skaitovas Paulius Šironas
  • Fleitininkas Andrius Radziukynas

Pasaka iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos

Rugsėjo 15 d. 10 val. kviečiame į pasakos iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Apie vieną žmogų, Saulę, Mėnulį ir Vėją“ pristatymą.

Norėdama reabilituoti pasakas, žadinti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą bei skleisti daugiau nei prieš 100 metų surinktą paveldą, Stalo teatro vadovė Saulė Degutytė, ėmėsi iniciatyvos - įtraukti jaunus aktorius į pasakų sekimo žanrą. Vienas iš jų, suprantantis pasakų reikšmę jaunųjų žmonių gyvenime- aktorius Balys Ivanauskas. Jis paseks šią linksmą ir nei kiek šiuolaikiniams juokingiems apsakymams nenusileidžiančią pasaką apie vieną žmogų, naiviai tikintį, jog tai ką gali gamtos stichijos, gali ir žmogus. Šiuolaikiniams vaikams tai gali priminti apie žiūrėtų filmų, įvairių pasidalinimų, nuotykių soc. medijose įtaką jų gyvenimuose, kai realybė neatitinka tikrovės, kai fantazijos tiek užvaldo žmogų, jog tampa pavojinga sveikatai ir net gyvybei. Po pasakos sekimo vyks kūrybinės lėlių gamybos dirbtuvės iš servetėlių.

Skaityti daugiau...

Stalo teatro spektaklis „Apie vieną žmogų, Saulę, Mėnulį ir Vėją“

Rugsėjo 15 dieną Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje svečiavosi aktorius Balys Ivanauskas, kuris teatralizuotai pasekė linksmą ir pamokančią pasaką iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Apie vieną žmogų, Saulę, Mėnulį ir Vėją“. Pasižiūrėti Stalo teatro pasakos pristatymo į Vaikų literatūros skyrių atvyko Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 d klasės mokiniai ir jų mokytoja Lina Skaisgirienė. Visi susižavėję žiūrėjo ir klausėsi pasakos, kurią sekė ir vaidino aktorius Balys Ivanauskas, persikūnydamas į pasakos personažus: diedą, bobą, tris dukteris, Saulę, Mėnulį, Vėją. Įdomiai ir įtaigiai pasekta pasaka nepaliko nė vieno abejingo žiūrovo, kuriems labiausiai patiko diedas, kad ir buvo labai neatsakingas veikėjas, pažadėjęs į žmonas atiduoti dukterį už tai, kad Saulė pašildytų, Mėnulis pašviestų, Vėjas atgaivintų. O pasakos moralas būtų toks: nereikia naiviai tikėti jog tai, ką gali gamtos stichijos, gali ir žmogus.

Skaityti daugiau...

Pirmosios knygelės šventė „Raidžių karalystėje“

Rugsėjo 9 dieną Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje buvo šauniai pažymėta Pirmosios knygelės šventė „Raidžių karalystėje“. Į šventę mielai sutiko atvykti jau tapę bibliotekos draugais vaikų rašytojas, vertėjas, knygų leidybos agentas Benas Bėrantas ir dailininkė, knygų iliustratorė Vilija Kvieskaitė. Šis šaunus, gyvybingas ir linksmai kūrybingas duetas - Benas ir Vilija mažiesiems skaitytojams - Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniams ir po to Vilkaviškio pradinės mokyklos 1 d klasės mokinukams pristatė ir garsiai skaitė bendrai kurtą naujausią knygelę „Bambukas yra lėėėtas“, kurią 2021 m. išleido leidykla „Nieko rimto“. Kūrėjai vaikams pasakojo apie pagrindinį veikėją panduką Bambuką, apie jo lėtą charakterio būdą, kuris tikrai nėra blogas dalykas, nes vieną dieną lėtumas jį išgelbsti nuo spąstų, į kuriuos įpuola draugai. Renginio svečiai visus pakvietė į kūrybines dirbtuvėlės, kuriose vaikai pasigamino knygų skirtukus.

Skaityti daugiau...