Naujienos

Vaikų vasara Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje

Nepaprastai greitai prabėgo pirmasis vasaros mėnuo - birželis. Visą šį praėjusį mėnesį Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje buvo daug šurmulio. Viena po kitos čia lankėsi 1-4 klasių stovyklautojų grupės iš Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos, Vilkaviškio pradinės mokyklos, Sūdavos pagrindinės mokyklos ir Vilkaviškio vaikų l/d „Eglutė“ priešmokyklinukai. Skirtingose bibliotekos erdvėse jaunieji skaitytojai susipažino su įvairiomis veiklomis: buvo kviečiami aktyviai dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, savo žinias pasitikrino literatūrinėse užduotyse, spalvino žaismingus knygų skirtukus, išbandė virtualios realybės akinius, stebėjo, kaip 3D spausdintuvas gamina telefonų stovelius, taip pat žiūrėjo Vinco Kudirkos ir Jono Jablonskio hologramas atkeliavusias iš Šakių viešosios bibliotekos. Patys mažiausieji susipažino su bibliotekos erdvėmis, jos istorija, pamatė pačius įdomiausius leidinius esančius bibliotekoje.
Vasara dar nesibaigia, o kartu tęsiasi ir pramogos bibliotekoje.
Tad kviečiame visus apsilankyti!

Skaityti daugiau...

Neįgalaus jaunimo pažintis su virtualios realybės (VR) akiniais

Birželio 22 dienos rytą Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje apsilankė neįgalus jaunimas iš Vilkaviškio socialinės pagalbos centro, kuris išbandė virtualios realybės eksperimentinį paketą „PIMAX 5K Super“. Virtualios realybės pasaulis, kurį šis jaunimas pirmą kartą pamatė, iki tol jiems buvo nepažįstamas, tačiau juos itin sužavėjo.
Ši, virtualios realybės įranga įsigyta iš projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, kurį vykdė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo.
Visi - vaikai ir suaugusieji, norintys išbandyti virtualios realybės akinių teikiamas galimybes ir jomis pasimėgauti, kviečiame atvykti į mūsų biblioteką.
#BibliotekaVisiems

Per dieną galimas vienas seansas (~45 min.)
Būtina išankstinė registracija tel. nr. (8-342) 60326

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Miesto šventės akimirkos

Po dvejų metų pertraukos mes ir vėl džiaugėmės galimybe sudalyvauti Vilkaviškio miesto šventėje „Mano miestas Lietuvoj įrašytas...“ bei susitikti tiek su senais, tiek su naujais knygų draugais.
Mūsų bibliotekininkas Vilkas, žaismingai pasitikdamas kiekvieną praeivį, kvietė iš arčiau susipažinti su bibliotekoje vykdomų ir organizuojamų veiklų įvairove: ankstyvojo skaitymo skatinimo projektu „Knygų startas“, būrelio „Robotika“ įdomybėmis, skaitymo skatinimo iššūkiu „Vasara su knyga“ bei su svetaine www.etnografija.vilkaviskis.lt supažindinančia paroda „Sūduvos tapatybės ir kultūrinės atminties vaizdiniai“. Šventės dalyviai, sudalyvavę mini viktorinoje apie mūsų biblioteką, galėjo pasirinkti norimą knygelę dovanų. O ir pats bibliotekininkas Vilkas buvo išties labai dosnus - uoliai dalino knygeles mažiesiems ir kvietė visus, dar neužsiregistravusius mūsų bibliotekoje, kuo skubiau tai padaryti.
Beje, miesto šventės išvakarėse nenuilstantis bibliotekininkas Vilkas spėjo paplušėti ir greta naujojo pėsčiųjų tako įsteigtos lauko bibliotekėlės - nuo šiol čia kviečiami lankytis, maloniai pabendrauti ir skaityti visi gyventojai bei miesto svečiai.

„Gimtoji žemė Tavęs ilgisi ir savo širdyje didžiai Tavęs pasigenda“

„Kūrybinis kelias atsiveria tada, kai kūrėjo vidaus gyvenimas pasidaro toks intensyvus, jis turi tiek daug pasakyti, jog, rodos, visos ligšiolinės formos to nepajėgs patenkinti. Reikia veržtis į naujas sritis - ir žodyje, ir mintyje, ir jausme...“ (A. Vaičiulaitis)
Birželio 21-ąją Vilkaviškio viešoji biblioteka pasitiko visą būrį kūrėjų, dalyvavusių tradiciniame, jau tryliktajame kūrybinių darbų konkurse „Gimtoji žemė Tavęs ilgisi ir savo širdyje didžiai Tavęs pasigenda“, skirtame Antano Vaičiulaičio atminimui. Konkurso pradžia žymi 2007-uosius metus, ir nuo to laiko jį kas antri metai inicijuoja bei organizuoja Vilkaviškio r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Šiais metais įvairiose amžiaus grupėse sulaukta 18 darbų - pradedant literatūriniu žodžiu ir baigiant pasirinkta piešimo technikos iliustracija.

Skaityti daugiau...