Naujienos

Netekome Vilkaviškio „Žiburio“ gimnazijos auklėtinio K. Žemaičio

Šių metų rugpjūčio 6 d. Klivlande (JAV) mirė Vilniaus arkivyskupijos kunigas Kęstutis Vincas Žemaitis.
Prieš keletą metų (2014 m.) kunigas Kęstutis Vincas Žemaitis lankėsi Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje, paliko įrašą svečių knygoje.
Gimęs 1928 metais ir 1939 metais baigęs Kauno jėzuitų pradžios mokyklos šeštąjį skyrių, gimnaziją lankė Kaune, Mažeikiuose ir Vilkaviškyje; baigė 1946 metų pavasarį Eichštete Vokietijoje. Studijavo elektrotechniką Karlsruhės Aukštojoje Technikos mokykloje; atvykęs 1949 pavasarį į Amerika, kartu su Kęstučiu Trimaku ir Algimantu Keziu, 1950 - 1952 metais buvo jėzuitų naujokyne kartu su Kęstučiu Trimaju ir Algimantu Keziu. 1953 rudenį atvyko i Romos lietuvių kolegiją, Gregoriano universitete 1957 metais gavo filosofijos licencijato laipsni ir 1958 - 1962 metais studijavo psichologiją, filosofiją bei teologiją Miuncheno universitete. Romoje 1964 metais gavo teologijos bakalaurą ir 1965 metų balandžio 3 dieną, Romos Laterano bazilikoje, buvo įšventintas kunigu.

Skaityti daugiau...

Saulės gijom puošusiai mintį ir gyvenimą Kotrynai Grigaitytei - 110

„Kas galėtų ryškiau kalbėti mano balsu, jei ne mano eilės...“

K. Grigaitytė

 

Poetė, prozininkė Kotryna Grigaitytė gimė 1910 m. liepos 26 d. Vilkaviškio apskrities Būdežerių kaime. Ji buvo viena iš penkių Petro Grigaičio ir Jonieškos (kituose šaltiniuose dar Agnieškos arba Agnetės) Kudirkaitės šeimoje užaugusių vaikų. Dar trys vaikai mirė labai anksti.
Pradinėse klasėse K. Grigaitytė iš kitų savo amžiaus vaikų skyrėsi sumanumu. Nors viena mokykla buvo prie pat namų, tačiau mama savo dukrą vežė į geresnę. Rašytojos žodžiais, motina rėmė ir skatino jos pasirinkimą rašyti.
1934-1936 m. K. Grigaitytė Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete studijavo filologiją. 1936-1940 m. dirbo Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų kasoje, 1940-1941 m. Miško komisariate. 1944 m. pasitraukė į Vakarus, 1949 m. į JAV. Nuo 1992 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narė.
Lietuvoje, ir už jos ribų K. Grigaitytė parašė nemažai prozos kūrinių.

Skaityti daugiau...

Vaikų vasaros dienos stovyklos „#ROBOMANIJA“ 10-13 m. amžiaus vaikams veiklų akimirkos

Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje liepos 20 d. startavo antroji stovyklos „#Robomanija“ grupė, kurios dalyviams buvo parodytos skaidrės apie jų laukiančias stovyklos veiklas, išdalinti lankstinukai, dalyviai iškilmingai prisiekė laikytis stovyklos taisyklių. Kadangi visi stovyklautojai yra bibliotekos skaitytojai, jie buvo paraginti dalyvauti skaitymo iššūkyje „Skaitymas mus jungia!“, sužinojo, kokias užduotis reikia atlikti, kokie prizai laukia, visi gavo dalyvio užduočių korteles. Pirmąją stovyklos dieną vaikai tvėrė ir programavo robotukus, šią užduotį jie atliko puikiai.

Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai buvo supažindinti su 3D spausdinimo galimybėmis, stebėjo realiai 3D spausdintuvo darbo procesą - spausdinamą pastatą. Vaikai buvo supažindinti su fotografavimo pagrindais, įvairiomis techninėmis galimybėmis, meno pojūčiu fotografuojant, visa tai turėjo galimybę išbandyti patys lauke, fotografuodami bibliotekos pastatą, medžius, vienas kitą. Po pietų vyko „Programavimo valanda“, kurios metu visi stovyklos dalyviai sėdo prie kompiuterių ir žingsnis po žingsnio programavo visame pasaulyje žinomą ir populiarų žaidimą „Minecraft“.

Skaityti daugiau...

Kviečia Poezijos pavasario šventė

Kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, kurį inicijuoja Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas Vilkaviškyje VYKS, nesvarbu, kad daug vėliau, jau vasarai persiritus į antrą pusę.... Tikrai negalime ir nenorime nutraukti tradicijos, kuri skaičiuoja ilgus ir prasmingus dešimtmečius, kai rajone teikiama Salomėjos Nėries vardo literatūrinė premija įsteigta 1971 metais.

Poezijos, muzikos, raiškaus žodžio šventė vyks liepos 29 dieną, į renginį laukiame atvykstant šių metų premijos laureatės poetės, prozininkės Aldonos Ruseckaitės, kuriai teiksime premiją už eilėraščių knygą „Debesiu“ ir už išjaustą Salomėjos gyvenimą ir kūrybą romane „Padai pilni vinių“ (2019, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Laureatei labai artima Salomėjos kūrybos pasaulėjauta, nes Aldona Ruseckaitė sūduvė - kapsė kilusi iš tos pačios žemės kaip ir poetė.

Šventėje dalyvaus Gediminas Jankus - rašytojas, žurnalistas, politinis bei visuomenės veikėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, Inga Mikutavičiūtė, aktorė, skaitovė ir Monika Ryškutė, fleitistė.

Skaityti daugiau...