DĖMESIO !!!

 

 

 

Naujienos

„LABAIteatro“ dovana vaikams

Tarptautinę vaikiškos knygos dieną balandžio 2 d. „Labaiteatras“ tiesioginės transliacijos metu nori švęsti kartu su bibliotekų skaitytojais.
Šią gražią inciatyvą palaikyti ir pasidžiaugti dovana galite žiūrėdami tiesioginę transliaciją „Labai teatro“ paskyroje facebook.com.
Pradžia - balandžio 2 d. 15 val.

Balandžio 2-oji - Tarptautinė vaikų knygos diena (kreipimasis)

ŽODŽIŲ ALKIS

Peter Svetina

Krūmai mano gimtinėje sužaliuoja balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje - ir tada bemat juose pasirodo drugių kokonai. Panašūs į cukraus vatos gumulėlius, ilgainiui jie virsta vikšrais, graužiančiais lapą po lapo. Ir graužia jie tol, kol iš krūmų telieka, regis, vieni stagarai. Drugiams užaugus ir išskridus, krūmai kaip niekur nieko auga toliau. Kitąmet jie sužaliuoja iš naujo. Ir vėlei vėl.
Toks yra ir rašytojo, toks yra ir poeto gyvenimas. Apysakos ir eilėraščiai juos graužia, sekina, o užaugę išskrenda, sutupia į knygas ir keliauja nuo klausytojo prie klausytojo. Ir vėlei vėl.
O kas nutinka eilėraščiams ir apysakoms?
Pažįstu vieną berniuką, kuriam buvo atlikta akių operacija. Po jos dvi savaites jam teko gulėti tik ant dešinio šono, o paskui dar kokį mėnesį buvo draudžiama skaityti. Šiukštu jokio skaitymo! Kai po pusantro mėnesio berniukas paėmė į rankas knygą, jam atrodė, lyg semtų žodžius iš dubens šaukštu. Tekstą jis ryte rijo, tiesiogine šio žodžio prasme.

Skaityti daugiau...

Žurnalo „Tarp knygų“ 2020 m. 3-iasis numeris: apie ką jis?

#GyvasŽodis. Šiemet švenčiame atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 30-metį. Ta proga rubrikos autoriams, savo srities profesionalams, siūlome pasidalyti mintimis, kaip per šiuos tris dešimtmečius keitėsi šalies bibliotekos. Šiame numeryje Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktoriaus pavaduotoja mokslui Rima Cicėnienė kalba apie UNESCO „Pasaulio atminties“ programos reikšmę ir svarbą, įtaką bibliotekų dokumentinio paveldo saugojimo ir sklaidos veiklai. Viena tokių veiklų – aktyvus archyvų skaitmeninimas ir atvėrimas visuomenei.

Kovo 11-oji. Nacionalinėje bibliotekoje kovo 5 d. eksponuotas 1990 m. kovo 11 d. akto „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ originalas, iškilmingai atidaryta paroda „...nuo šiol vėl Nepriklausoma. Kovo 11“.

Skaityti daugiau...

Skaitmeninė savaitė - e. valdžios paslaugos

Šiandien vis daugiau paslaugų persikelia į elektroninę erdvę, todėl nėbėra būtina fiziškai atvykti į specialias institucijas - daugelių dalykų galime pasirūpinti neiškėlę kojos iš namų. Lietuvoje pagrindinė viešųjų paslaugų internetinė svetainė - Elektroniniai valdžios vartai. Išmokę naudotis šios svetainės paslaugomis, galėsite ne tik užsisakyti įvairias pažymas, deklaruoti gyvenamąją vietą, bet ir įregistruoti verslą ir dar daug kitų reikalų susitvarkyti! Pasirašyti dokumentus galima iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje yra interneto ryšys bei turima kvalifikuota e. parašo priemonė, kurios dėka galite patvirtinti savo tapatybę.

Nepamirškite, kad prisijungiant reikės elektroninės bankininkystės paslaugų ir prisijungimo duomenų!

IŠSAMI NAUDOJIMOSI E.VALDŽIOS PASLAUGOMIS INFORMACIJA

Skaityti daugiau...