Naujienos

Bibliotekoje pristatyta knygos „Kalinio riba“ istorija

Dar dažais kvepianti 2020 m. išleista Pauliaus Saudargo ir Godos Krukauskienės knyga „Kalinio riba“ jau keliauja po šalies bibliotekas, mokyklas bei kitas organizacijas. Vasario 10 d. ji buvo  pristatyta ir Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje.

„24 valandos „aktyvaus tardymo“, 1 mėnesis šaltame karceryje, 25 metai griežto rėžimo lagerio, 100 000 alinančio darbo valandų ir 10 000 000 likusių anapus ribos. SSRS įkalinimo ir priverstinio darbo sistemos kaliniai, kamuojami žiaurių sąlygų, ilgainiui virsdavo gyvais skeletais- priėjusiais ribą tarp čia ir ten. Ribą, ties kuria balansuodavo ištisus mėnesius, net metus. Daugelis ją peržengė.“- taip autoriai pristatė savo knygą „Kalinio riba“. Knygoje Gulagą išgyvenusiųjų liudijimai susipina su šiuolaikinio mokslo įžvalgomis- taip skirtingais pjūviais nagrinėjamos žmogaus galimybių ribos.

Skaityti daugiau...

Pirmoji „Kimochis“ pamokėlė bibliotekoje

Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vasario 7 d. įvyko pirmoji emocinio intelekto „Kimochis“ pamokėlė, kurią veda Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Ina Dubickaitė. Į ją susirinko nemažas būrelis susidomėjusių mamyčių kartu su savo vaikučiais. Kartu bendraujant ir žaidžiant, jie trumpai susipažino su „Kimochis“ žaislais - personažais, kur kiekvienas iš jų yra nepakartojama asmenybė su nepakartojamu temperamentu. Kai vaikai susipažįsta su „Kimochis“ personažų temperamentais ir asmenybėmis, jie pradeda suprasti vienas kitą bei ugdyti toleranciją.
Šią dieną artimesnė pažintis ir draugystė vyko su pirmuoju „Kimochis“ personažu - Balande Meile, kuri yra miela, rūpestinga, rami, išmintinga. Ji yra puiki mokytoja kaip būti pagarbiu, atsakingu, atspariu, atjaučiančiu, geranorišku bei drąsiu. Balandė Meilė turi tris jausmų pagalvėles: „laimingas“, „išdidus“ ir „viltingas“. Naudojant šias jausmų pagalvėles, vaikučiai mokinosi atpažinti bei apibūdinti šiuos jausmus papasakojant, kokiose situacijose jie pasireiškia.

Skaityti daugiau...

Saugesnio interneto savaitės renginiai Vaikų literatūros skyriuje

Vasario 10-15 d. - saugesnio interneto savaitė „Kurkime geresnį internetą kartu!“: bibliotekos mažiesiems lankytojams siūloma pasitikrinti žinias testu „Ar esi saugus internete?“.

Vasario 10-15 d. literatūros paroda „Vasaris - saugaus interneto mėnuo“.

Vasario 11 d. 10:00 val. mokomųjų filmų apie saugų internetą peržiūra „Būkime saugūs!“ ir saugių slaptažodžių dirbtuvės.

Vasario 13 d. 10:00 val. saugaus interneto pamoka „Kad kompiuteris netaptų priešu".

Bibliotekos draugystė su Vilkaviškio vaikų lopšeliais - darželiais „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Eglutė“

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius skaičiuoja jau vienuoliktus metus nuo draugystės pradžios su Vilkaviškio vaikų lopšeliu - darželiu „Pasaka“. Vėliau į šią draugystę buvo pakviesti dar du vaikų lopšeliai - darželiai, tai - „Buratinas“ ir „Eglutė“. Šių darželių ugdytiniai ne tik dalyvauja bibliotekos renginiuose, jų piešiniais puošiama vaikų erdvė, bet ir yra tikri bibliotekos skaitytojai su tikrais skaitytojo pažymėjimais. Darželių ugdytinius kiekvieną mėnesį nuo mokslo metų pradžios iki pabaigos pasiekia pilni lagaminai knygų, kurias jiems prieš miegą skaito auklėtojos. Tikime, kad ši draugystė augina naują skaitytojų kartą, skatina domėtis knygomis ir jas mylėti nuo pat mažens. Džiaugiamės šia kilnia misija, kurią atliekame su meile ir kurios rezultatus labai aiškiai matome kiekvieną dieną.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja