INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Vadovaujantis LR vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo 2020 m. lapkričio 4 d. nr. 1226 ir LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų 2020 m. lapkričio 6 d. nr. V-2506, lapkričio 7-29 d. karantino laikotarpiu Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

  • Vartotojai (skaitytojai) bus aptarnaujami bekontakčiu būdu;
  • Vartotojai (skaitytojai) knygas galės užsisakyti ar rezervuoti elektroniniu būdu adresu https://vilkvb.libis.lt;
  • Užsakytos knygos vartotojams (skaitytojams) bus išduotos per LIBIS SAP programą, sudėtos į plastikinį maišelį, ant jo užklijuotas skaitytojo pažymėjimo numeris ir paliktos lentynoje bibliotekos fojė;
  • Nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių ir interneto) paslaugos;
  • Stabdomas renginių organizavimas, tiesioginiai kompiuterinio raštingumo mokymai, edukacinių paslaugų, neformaliojo ugdymo tiesioginių užsiėmimų organizavimas. Šios veiklos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui;
  • Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas karantino laikotarpiu - pirmadienis-penktadienis nuo 9.00 iki 17.00 val. Šeštadieniais-sekmadieniais skaitytojai neaptarnaujami. Dokumentus (knygas) prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie įėjimo į biblioteką.

Naujienos

Istorijų kūrimo dirbtuvės (KONKURSAS PRATĘSIAMAS)

Minint rašytojo Juliaus Kelero 60-metį, Vaikų literatūros skyrius skelbia konkursą 2-4 klasių moksleiviams „Istorijų kūrimo dirbtuvės“, kviečiantį sukurti trumpą, bet ORIGINALIĄ istoriją savo pasirinkta tema, ją nufotografuoti, įkelti į Vilkaviškio bibliotekos Facebook paskyros konkurso komentarus, parašyti savo vardą, pavardę ir klasę.
Konkursas vyks iki kovo 12 d.
Laimėtojai burtų keliu bus paskelbti kovo 15 d. Vilkaviškio bibliotekos Facebook paskyroje.

JUK KIEKVIENAS GALI BŪTI KŪRĖJU!!! TIESA?

Julius Keleras - garsus fotografas, dramaturgas, poetas išleidęs ne vieną poezijos rinkinį suaugusiems bei keletą vaikiškų knygų, apdovanotas ne viena literatūros premija.

Skaityti daugiau...

Elžbietos savaitgalis (6)

Balys Sruoga dėstė Vilniaus universitete ir netiesiogiai studentus skatino sąmoningai nestoti į nacių gretas. Dėl šios priežasties B. Sruoga bei dar kelios dešimtys intelektualų buvo suimti gestapo ir išvežti į Štuthofo koncentracijos lagerį. Beje, lageryje profesorius orumo neprarado. Jis stengėsi padėti draugams, bendražygiams. Patekęs dirbti į raštinę Balys Sruoga turėjo pildyti nusikaltimų knygą, kurią, tiesą sakant, klastojo, kad draugai išvengtų dujų kameros ar sušaudymo. Taigi, rašytojas, ištvėręs nežmonišką nacių žiaurumą, išliko orus, nes turėjo vidinės pagarbos kitam žmogui. Dar būdamas lageryje B. Sruoga suprato, jog visa tai, ką Štuthofo kaliniai išgyvena, turi sužinoti pasaulis. Rašytojas parašė atsiminimų knygą „Dievų mišką“, persmelktą ironijos.

Skaityti daugiau...

Išrinktas 2020 m. kūrybiškiausių lietuviškų knygų dvyliktukas!

1.    Alfonsas Andriuškevičius, Nesufalsifikuotų dienoraščių fragmentai. Apostrofa, 2020.
2.    Tomas S. Butkus, Ežero žemė: eilėraščių ir poemų romanas su fotografijomis, piešiniais ir žemėlapiais sudaužytoms sieloms ir prisikėlusiems balsams su kūnais Tomo S. Butkaus parašytas, nupieštas ir sukomponuotas centriniame visatos serveryje, išleistas MMXX m. e. metais „Vario burnų“ idėjų dirbtuvėse. Vario burnos, 2020.
3.    Audronė Girdzijauskaitė, Atminties šuliniai: atsiminimų romanas. Homo liber, 2020.
4.    Antanas A. Jonynas, Naujieji sonetai, 2018–2020. Tyto alba, 2020.
5.    Akvilė Kavaliauskaitė, Kūnai: novelės. Balto, 2020.
6.    Rimantas Kmita, Remyga: romanas. Tyto alba, 2020.
7.    Kęstutis Navakas, šeši šeši: eilėraščiai. Apostrofa, 2020.

Skaityti daugiau...

Gražiausio posakio apie biblioteką rinkimai

Lietuvos respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto 2015 m. rugsėjo 30 d. posėdžio protokolo Nr. 106-P-34 nutarimu jau šeštą kartą yra rengiamos Lietuvių kalbos dienos, kurių tikslas didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Lietuvių kalbos dienoms paminėti įstaigose, visuomeninėse organizacijose, o taip pat lietuvių bendruomenėse užsienyje organizuojami įvairūs renginiai, į kuriuos mielai įsitraukia ir Vilkaviškio viešoji biblioteka.

Skaityti daugiau...