Naujienos

Užauginta stebuklingoji „Knygų starto“ pupelė

Praėjusių metų gruodį Vilkaviškio viešoji biblioteka pačius mažiausius 0-3 metų skaitytojus ir jų tėvelius pakvietė dalyvauti iniciatyvoje „Auginkime Knygų starto pupelę kartu!“. Kiekvieną su mažyliu perskaitytą knygelę buvo galima simboliškai pažymėti pupelės lipduku Vaikų literatūros skyriuje esančiame plakate ir taip padėti kartu auginti „stebuklingąją“ pupelę. Rekomenduojamas skaityti knygeles tėveliai galėjo pasirinkti iš specialiu „Knygų starto“ ženklu pažymėtos lentynos. Vaikų literatūros skyriaus mažieji skaitytojai pupelę „užaugino“ per pusantro mėnesio. Dalyvavo vienuolika vaikučių kartu su tėveliais ir perskaitė aštuoniasdešimt knygų. Pupeles vis dar „augina“ ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos filialų mažieji skaitytojai. Aktyviausiai 0-3 metų „skaitytojus“ pritraukiančios bibliotekos turės galimybę laimėti mažyliams skirtų knygų rinkinius.

Skaityti daugiau...

Žurnalo „Tarp knygų“ 2022 m. 12-asis numeris: apie ką jis?

Pokalbis. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra tapusi svarbia šalies kultūros lauko veikėja, intensyviai puoselėjančia prasmingus ryšius su šiandienos ir ateities vartotojais. Kaip pavyko to pasiekti, su Nacionalinės bibliotekos vadovu prof. dr. Renaldu Gudausku kalbasi Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė.
Karštas klausimas. Vaiva Markevičiūtė kelių šalies bibliotekų vadovių paklausė, kuo jų vadovaujamos įstaigos planuoja gyventi 2023 metais, kokius iššūkius sau kelia ir kaip ketina juos įveikti. Į klausimą atsakė Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekos direktorė Lina Bloveščiūnienė, Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė ir Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centro vadovė Lina Šarlauskienė.

Skaityti daugiau...

Padėkos vakaras „2022 m. Akimirkos“

Vakar vykusiame šventiniame padėkos vakaro renginyje „2022 m. Akimirkos“ Vilkaviškio viešajai bibliotekai įteiktas padėkos raštas už nuoseklų bibliotekinės veiklos indėlį puoselėjant mūsų rajono kultūrinį potencialą.
Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka padėkos raštą įteikė viešosios bibliotekos direktorei Vilijai Gilienei.
Renginys skirtas pagerbti ir apdovanoti kultūros darbuotojus bei puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti Vilkaviškio rajono kultūrinį gyvenimą.

Robotikos būrelio veikla

Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos trumpametražis filmukas „Robotikos būrelio veikla“, skirtas pristatyti visuomenei jau ketvirtus metus vykstančius neformalaus ugdymo „Robotika“ užsiėmimus 1-4 klasių moksleiviams.

Skaityti daugiau...