Naujienos

Pristatyti pirmieji „Sensoriniai skaitymai“ lopšeliuose - darželiuose „Eglutė“, „Pasaka“ ir „Buratinas“

Vilkaviškio viešoji biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą - edukacinę programą „Sensoriniai skaitymai“ 4 - 12 metų vaikams, turintiems autizmo spektro (ASS) sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų.
„Sensorinių skaitymų“ tikslas - naudojant įvairias sensorines (taktilines, vizualines) priemones bei pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad klausytojai gebėtų suprasti pasakojimą.
Su šia nauja programa lapkričio 8,9 ir 23 dienomis vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Ina apsilankė Vilkaviškio vaikų lopšeliuose - darželiuose „Eglutė“, „Pasaka“ ir „Buratinas“. Vyko linksmas ir smagus sensorinis skaitymas pagal A. Sagstrom knygą „Aukštai ar žemai?“. Jo metu visi vaikai buvo įtraukiami į skaitomą istoriją. Pirmiausiai buvo pristatyta knyga ir vaikams išdalinti spalvoti kamuoliukai. Kartu atliko įvairias užduotis, kurios skatino vaikus sutelkti dėmesį, susikaupti, svarstyti, lavino smulkiąją motoriką, buvo ugdoma vaikų kantrybė, žaidė.

Skaityti daugiau...

Vilkaviškio viešosios bibliotekos mobilios paslaugos rajone

Š. m. lapkričio 29 d. (antradienį) Vilkaviškio viešosios bibliotekos mikroautobusiukas atvyks į Piliakalnių kaimą (Bartninkų sen.), kur nuo 15 iki 16 val. bus teikiamos knygų išdavimo paslaugos suaugusiems ir vaikams.

Lauksime visų, norinčių pasimėgauti skaitymo džiaugsmu!

Kviečiame į parodos „Sūduvos tapatybės ir atminties vaizdiniai“ atidarymą

Lapkričio 24 d. 16 val. autobusų stotyje bus pristatoma paroda „Sūduvos tapatybės ir atminties vaizdiniai“. renginyje dalyvaus Vilkaviškio vaikųlopšelio-darželio „Pasaka“ ir muzikos mokyklos ugdytiniai.

„Ilgėjančių vakarų jaukumas“

Lapkričio 18-osios popietę, sulig pirmųjų snaigių buriančiu ir kerinčiu šokiu, Vilkaviškio viešosios bibliotekos Girėnų filiale rinkosi poezijos mylėtojai. Bibliotekininkės Vidos Andziulienės inicijuotas renginys „Ilgėjančių vakarų jaukumas“ sulaukė gausaus poetinio žodžio kūrėjų, skleidėjų ir klausytojų būrio. Savo kūrybos erdve dosniai dalinosi ir sielos šventę dovanojo mūsų kraštiečiai, sūduviečiai kūrėjai: visokeriopą grožį kurianti ir skleidžianti Irena Šunokienė, ne vienu kūrėjo talentu apdovanotas bartninkietis Juozas Šalčiūnas, originalia forma poeziją rašanti Rima Ivanauskaitė, sielos atvirumu besidalinanti Elena Dereškevičienė bei gamtos, supančios aplinkos žavesiui neabejinga pajevonietė Danguolė Protasevičienė. Šią popietę, kurioje paslaptingai ir žaismingai skleidėsi žodžio magija, pagyvino ir gitaros stygomis vilnijanti melodija bei užburiantis atlikėjos Nomedos Klimauskienės balsas.

Skaityti daugiau...