Naujienos

Susitikimas su knygelės „Strykt pastrykt“ autoriumi Pauliumi Norvila

Vilkaviškio viešoji biblioteka tradiciškai tryliktą kartą organizavo vaikiškos knygos šventę „Knygos skraidina svajones“. Šios šventės idėja priklauso Jellai Lepman. 1967 m. ji parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paragino švęsti šią dieną. Nuo tol šventę kasmet remia kurios nors šalies IBBY skyrius. Tos šalies rašytojas parašo visuomenei laišką - kreipimąsi, o dailininkas kuria plakatą knygos ir skaitymo tema. Tekstas verčiamas į pagrindines pasaulio kalbas ir kartu su plakatu siunčiamas į visas pasaulio šalis, kuriose veikia IBBY organizacijos nacionaliniai skyriai. Kreipimasis ir plakatas tampa pagrindine Tarptautinės vaikų knygos dienos publikacija.
2020 m. Vaikų knygos dienos rėmėjas - IBBY Slovėnijos skyrius. Plakatą, o tiksliau - sulankstomą kubą, sukūrė du Hanso Christiano Anderseno premijos nominantai.

Skaityti daugiau...

Dar galite priimti skaitymo iššūkį!

Skaitymo projektas „Vasara su knyga“ jau eina į pabaigą. Džiugina aktyvus skaitytojų dalyvavimas konkurse. Daugelis jau įveikė visas iššūkio užduotis, registravosi „Vasara su knyga“ svetainėje ir dalyvaus loterijoje, kurioje galės laimėti pagrindinius prizus - planšetinį kompiuterį, sėdmaišį ir momentinį foto aparatą . Laimėti papildomus prizus galima stebint ir atliekant „Vasara su knyga“ užduotis socialiniame tinkle Facebook. Norinčius prisijungti prie akcijos kviečiame paskubėti ir rekomenduojame šiuos knygų sąrašus:
Knygos apie gamtą
Knygos apie draugystę
Eiliuotos knygos

Vaikiškos knygos šventė „Knygos skraidina svajones“

KAS? VILKAVIŠKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA
 
KADA? Rugsėjo 18 d., 10.30 val.
 
KUR? VVJC Atvirame jaunimo centre
 
KĄ VEIKIA?
KVIEČIA Į VAIKIŠKOS KNYGOS ŠVENTĘ
„Knygos skraidina svajones"
 
KAS VYKS:
Susitikimas su knygos „Strykt pastrykt!"
autoriumi Pauliumi Norvila
 
Pagal knygelę „Strykt pastrykt!"

VAIDINS:
VVJC vaidybinių improvizacijų būrelio nariai
Vadovė Ilona Viltrakienė

Tel. pasiteiravimui (8-342) 60326

Netekome Vilkaviškio „Žiburio“ gimnazijos auklėtinio K. Žemaičio

Šių metų rugpjūčio 6 d. Klivlande (JAV) mirė Vilniaus arkivyskupijos kunigas Kęstutis Vincas Žemaitis.
Prieš keletą metų (2014 m.) kunigas Kęstutis Vincas Žemaitis lankėsi Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje, paliko įrašą svečių knygoje.
Gimęs 1928 metais ir 1939 metais baigęs Kauno jėzuitų pradžios mokyklos šeštąjį skyrių, gimnaziją lankė Kaune, Mažeikiuose ir Vilkaviškyje; baigė 1946 metų pavasarį Eichštete Vokietijoje. Studijavo elektrotechniką Karlsruhės Aukštojoje Technikos mokykloje; atvykęs 1949 pavasarį į Amerika, kartu su Kęstučiu Trimaku ir Algimantu Keziu, 1950 - 1952 metais buvo jėzuitų naujokyne kartu su Kęstučiu Trimaju ir Algimantu Keziu. 1953 rudenį atvyko i Romos lietuvių kolegiją, Gregoriano universitete 1957 metais gavo filosofijos licencijato laipsni ir 1958 - 1962 metais studijavo psichologiją, filosofiją bei teologiją Miuncheno universitete. Romoje 1964 metais gavo teologijos bakalaurą ir 1965 metų balandžio 3 dieną, Romos Laterano bazilikoje, buvo įšventintas kunigu.

Skaityti daugiau...