Svarbi informacija bibliotekos lankytojams!

Informuojame, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir filialuose visos bibliotekos paslaugos teikiamos vartotojams, turintiems Galimybių pasą (el. ar popierinį) ar jam prilygstantį dokumentą.

Skaityti daugiau...

 

Naujienos

Kultūrinės veiklos organizatoriui ir švietėjui Juozapui Albinui Herbačiauskui - 145

„Kūrėjas gyvenimą kuria! Garbė jam už jo prometėjišką drąsą būti gyvenimui dievu!.. Garbė kūrybai!..“

Juozapas Albinas Herbačiauskas


Rašytojas, publicistas, vertėjas ir kultūros veikėjas, rašęs lietuvių ir lenkų kalbomis, gyvenęs tiek Lietuvoje, tiek ir Lenkijoje Juozapas Albinas Herbačiauskas gimė 1876 m. spalio 20 d. Vilkaviškio apskrityje, Lankeliškiuose, Stolaukelių sodžiuje, zakristijono Kajetono Herbačiausko (kitur - Gerbačiausko, Garbuko) ir Marijos Magdalenos Linkaitės, kilusios iš žemaičių bajorų Gedgaudų giminės, šeimoje.
Mokėsi Marijampolės gimnazijoje, iš kurios buvo pašalintas dėl pas jį rastos uždraustos lietuviškos spaudos. Mykolas Biržiška nurodo, kad pas rašytojo tėvą buvo aptiktas kalendorius lenkiškais rašmenimis, o kaltę prisiėmęs sūnus Juozapas Albinas. Vengdamas caro žandarų persekiojimų, jis pasitraukė į Lenkiją. Didžiausią savo gyvenimo dalį J. A. Herbačiauskas praleido Krokuvoje.

Skaityti daugiau...

Paroda „Senųjų leidinių paslaptys“

Kviečiame aplankyti parodą, supažindinančią su Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje saugomomis senomis, XX a. pr. išleistomis knygomis vaikams.

Paroda veiks spalio 13-21 d.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vyriausios tyrėjos-ekspertės, Humanitarinių mokslų daktarės Džiuljetos Maskuliūnienės teigimu, Vilkaviškio viešoji biblioteka tikrai gali džiaugtis gausiu ir to laikmečio vaikų skaitymo įpročius atspindinčiu knygų rinkiniu, kurio pažiba, be abejo, yra V.Pietario „Lapės gyvenimas ir mirtis“, vaikų literatūros patriarcho Pr. Mašioto rašytos ir verstos knygos. Populiari nuotykinė knyga „Robinzono Kruzo nuotykiai ir nelaimės“, deja, tuo laikotarpiu buvo leidžiama tik sutrumpinta. Pasirodo, pilną knygos versiją jaunieji skaitytojai galėjo perskaityti tik 1991 metais. Na, o iki tol vaikams dažniausiai buvo siūlomos nuotykinės, didaktinės istorijos, pasakojimai apie gyvūnus ir pjesės, skirtos vaidinimui. Visiems seniesiems leidiniams būdinga ypač kukli išvaizda: nedidelis formatas, kukli spalvinė gama, nedidelis iliustracijų kiekis.

Kviečiame kartu paminėti Baltosios lazdelės dieną - spalio 15-ąją!

Bibliotekų prieinamumo manifestas gyvas tiek, kiek mes įdedame į jį veiksmo, širdies ir minties.
„Bibliotekos visiems“ vizija - laisvė būti - gyva tol, kol veikiame jos vedini.
Šiandien sakome - laisvė būti tiems, kurie skaito Brailio raštu!
Baltosios lazdelės diena visame pasaulyje minima spalio 15-ąją. Šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas. Atmintinos dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė - vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi nematantis žmogus.
Artėjant pasaulinei Baltosios lazdelės dienai, kviečiame iš arčiau pažinti Brailio raštą ir supažindinti su juo savo skaitytojų bendruomenę!

Skaityti daugiau...

„Po svyrančiais gluosniais tėvynė alsuoja“

Pasaulis toks gražus, o aš tokia mažytė
Gyvenimo harmonijoj dulkelė pamesta.
Vaikystė vėjais nulėkė - negrįžta
Laiko šešėliuose suverpus savo svajones.

L. Treikauskaitė - Kerševičienė  
„Širdies sparnai“

Spalio 12-osios popietę Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su mūsų kraštiete, knygų „Po verkiančiais gluosniais“ bei „Gyvenimo spalvos“ autore - Levute Treikauskaite - Kerševičiene. Į renginį „Po svyrančiais gluosniais tėvynė alsuoja“ susirinko gausus poetės artimųjų, pažįstamų bei gerbėjų būrys. Bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotoja Jūratė Drunienė pristatė antrąją Levutės Treikauskaitės - Kerševičienės knygą „Po verkiančiais gluosniais“.

Skaityti daugiau...