INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Informuojame, kad nuo kovo 22 d. keičiasi skaitytojų aptarnavimo tvarka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir filialuose. Laikantis visų saugumo reikalavimų atveriamos skaityklos, interneto prieigos ir bibliotekos fondai. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Naujienos

Elžbietos savaitgalis (11)

Skaitymas orginalia, autoriaus gimtąja kalba padeda ne tik mokytis užsienio kalbos, bet ir pajusti pačią rašytojo emociją. Lori Nelson Spielman knygą „The life list“ („Gyvenimo planas“) nusprendžiau perskaityti orginalia - anglų kalba. Autorė savo perkamiausią knygą pradėjo rašyti tik sulaukusi 48-erių. Vis tik džiaugsmas sėkminga knyga truko neilgai - rašytojai buvo diagnozuotas krūties vėžys. Išgyvenusi ne vieną operaciją, gydymus Lori Nelson Spielman pagaliau įveikė ligą ir suvokdama šio pasaulio bei gyvenimo trapumą parašė romaną „Sweet Forgiveness“ („Atleidimo akmenėliai“). Vis dėlto nors gyvenimas trumpas, jį reikia išnaudoti, kiek įmanoma maksimaliau, todėl tam prireikia gyvenimo plano. Beje, „The life list“ pagrindinė veikėja Breta savo gyvenimo planą susikūrė būdama keturiolikos metų. Atrodo, mergina jau savo gyvenime viską pasiekusi - turi mylimą ir mylintį vaikiną, namus, darbą.

Skaityti daugiau...

Balsuokime!

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius organizavo gražiausio posakio apie biblioteką konkursą. Iš sulauktų gražių atsiliepimų belieka išrinkti, kurie yra patys taikliausi ir gražiausi.
Rinkitės vieną, du ar tris atsakymus.
Drauge išrinkime nugalėtoją, kuris bus paskelbtas gegužės 7-ą - Spaudos, kalbos ir knygos dieną.

Nuoroda balsavimui:
https://apklausa.lt/f/graziausias-posakis-apie-biblioteka-dtduwvs/answers/new.fullpage

Retų talentų aktoriui Broniui Babkauskui - 100

„Pamatęs juos scenoje, vos nesušukau: Kaip jiems puiku gyventi! Gražumėlis! Ir kaip nepavydėsi? Išeina, pakalba, ir viskas. Net atskirus žodžius jiems patyliukais pasako - aš aiškiai girdėjau pustuštėje salėje suflerio balsą...“

Bronius Babkauskas


Talentingas teatro ir kino aktorius Bronius Babkauskas gimė 1921 04 09 Pilviškiuose, Vilkaviškio rajone. Mokėsi Žaliosios pradinėje mokykloje, Pilviškių progimnazijoje, 1938 - 1940 m. Kauno Darbo rūmų vaidybos studijoje pas režisierių Juozą Miltinį. Nuo 1940 m. buvo Panevėžio dramos teatro aktorius. B. Babkauskas buvo vienas pagrindinių Juozo Miltinio suburtos teatro trupės, su kuria režisierius pastatė geriausius savo spektaklius, aktorių.
Tam tikru karjeros etapu B. Babkauskas tapo vieno įvaizdžio įkaitu. Ilgą laiką jis vaidino labai neigiamų simbolių vaidmenį.

Skaityti daugiau...

Virtuali literatūros paroda „Velykos - atbundančios gamtos ir prisikėlimo šventė“

PAVASARIS ATEINA
 
Po žingsnelį, patyliukais,
Su varveklių lašeliukais
Vis pavasaris arčiau...
Brinkstant pumpurus mačiau!
 
Šypt! Prie griovio minkštučiukai
Blindžių skleidžiasi kačiukai.
Snieguolytės galvas kelia...
Dar truputis - tuoj bus žalia!
 
Dar truputis žalumos -
Ir neliks pas mus žiemos!
Nes tik taip, tik po žingsnelį
Grįžt pavasarėlis gali...

(Birutė Lenktytė)

Skaityti daugiau...