Naujienos

Pirmoji edukacija „Žaidžiame Draugoteką“

Kovo 20 d. prasidėjo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacijos. Jų metu bus pristatomi virtualaus žaidimo „Draugoteka“ herojai, rekomenduojamos knygos. Pirmojoje edukacijoje Vilkaviškio Salomėjos Nėries 5 a klasės mokiniai susipažino su žaidimo veikėja Saule ir Alano Maršalo knygos „Aš moku šokinėti per balas“ herojumi Alanu. Žaidimų forma vaikai gvildeno įvairias socialines problemas, iškylančias herojams, diskutavo apie jų aktualumą. Mokiniai buvo paskatinti žaisti žaidimą, skaityti knygas, tokiu būdu ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus.

Tyrimas atskleidė: Lietuvos viešosios bibliotekos gerina lankytojų gyvenimo kokybę

2022 m. pabaigoje atliktas Lietuvos viešųjų bibliotekų lankytojų tyrimas atskleidė, kad 89 proc. lankytojų į biblioteką užsuka bent kartą per mėnesį, 46 proc. bent kartą per savaitę naudojasi bibliotekos internetu ir 92 proc. patvirtino, kad bibliotekos teikiamos paslaugos pagerino jų gyvenimo kokybę. Tyrimą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos užsakymu atliko bendrovė „Kantar“ (apklausta 2990 respondentų). Surinkti duomenys lyginti su 2019 m. atliktos viešosios interneto prieigos vartotojų apklausos duomenimis.
„Džiugina, kad, didžiosios daugumos lankytojų manymu, per pastaruosius penkerius metus pagerėjo bibliotekų teikiamų paslaugų kokybė. Tikime, kad tokiam vertinimui teigiamos įtakos turėjo ir kartu su Kultūros ministerija 2022 m. užbaigtas bibliotekų infrastruktūros atnaujinimo projektas. Šį pokytį rodo gerokai išaugęs bibliotekų techninės įrangos ir interneto ryšio vertinimas - atitinkamai nuo 8,4 ir 9,0 balų 2019 m. jis padidėjo iki 9,4 balo praėjusiais metais“, - įžvalgomis dalijasi Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Skaityti daugiau...

Virtuali paroda „Mūsų knygnešiai“: Knygnešio dienai

Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kai esame laisvi mąstyti, dalytis mintimis apie mums rūpimus klausimus. Kartu tai metas, kai vis dažniau ir garsiau kalbame apie tai, kaip svarbu, kad jaunoji karta, kuriai priklausys mūsų valstybės ateitis, savo kasdieninėse mintyse ir jausmuose rastų vietos istorinei ir gyvajai Lietuvai. Knygnešio diena - graži proga priminti mokiniams apie knygos vertę, apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turi, išsaugojo lietuvišką žodį.
2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo gabenamos itin aktyviai. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino daugiau kaip 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą.

Skaityti daugiau...

Skelbiami kandidatai 2023 m. S. Nėries vardo literatūrinei premijai gauti

Elena Karnauskaitė - už eilėraščių knygą „Atvirukai iš kurorto“ („Kauko laiptai“, 2022)

Steponas Algirdas Dačkevičius - už eilėraščių knygą „Skruzdėlynas po šaukštu“ („Slinktys“, 2022)

Julius Keleras - už eilėraščių knygą „Virtuvėlė pilna Ukmergės“ („58 sapnai“, 2022)

Kviečiame susipažinti su kandidatais ir jų kūryba plačiau:
https://rasytojai.lt/rasytojai/karnauskaite-elena/
https://rasytojai.lt/rasytojai/keleras-julius/
https://rasytojai.lt/rasytojai/steponas-algirdas-dackevicius/

Už pasirinktą kandidatą balsuoti galima iki š. m. balandžio 26 d.