Naujienos

Knygų startas jau pas mus

„Knygų startas“ - tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurio metu naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo lauknešėlis.
Pagrindinis projekto tikslas - užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmųjų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą ir suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių. Tai atspindi ir projekto šūkis: „Su kiekviena knyga - ūgteli karta!“
Lauknešėlyje tėveliai ras Indrės Zalieckienės knygelę „Kapt kapt kapt“, skaitymo patarimų lankstinuką, žaismingus skirtukus ir pirmąjį skaitytojo pažymėjimą. Visos priemonės pateikiamos specialioje „Knygų starto“ kuprinėlėje, kurią ateityje vaikas galės panaudoti eidamas į biblioteką.
KVIEČIAME visus tėvelius, kurie susilaukė naujagimių 2021 m., atvykti į mūsų biblioteką ir atsiimti šią dovanėlę.

Daugiau informacijos: https://skaitymometai.lnb.lt/index.php?3461363029

Virtuali piešinių paroda „Šiaurės šalių rašytojų personažai“

Piešinių autoriai - Vilkaviškio vaikų l/d „Pasaka“ „Pelėdžiukų“, „Kiškučių“, „Meškučių“, „Paukštelių“ grupių ugdytiniai, vadovė Neringa Mikulytė,

Vilkaviškio vaikų l/d „Buratinas“ ugdytiniai: „Smalsiukų“, „Kregždžiukų“, „Debesiukų“ grupės,

Vilkaviškio vaikų l/d „Eglutė“ ugdytiniai: „Bitučių“, „Voveriukų“, „Ežiukų“ grupės.

Skaityti daugiau...

Garsiniai skaitymai „Svečiuose pas pasaką“

Šiandieną, Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vyko viena iš edukacinių programų skirtų vaikams - garsiniai skaitymai „Svečiuose pas pasaką“. Juose dalyvavo Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos pirmokėliai kartu su mokytoja M. Žemaitiene.
Į Vilkaviškio miestą jau atkeliavo snieguota ir balta žiema, tad vaikams buvo skaitoma labai graži pasaka „Žiupsnelis žiemos“ iš Paul Stewart knygos „Kiškio ir Ežiuko metų laikai“. Kartu su knygos personažu Kiškiu pasaką garsiai skaitė ir keletas vaikų. Taip pat buvo kalbamasi ir apie pačius kiškius - kokie jie būna, kur gyvena, kuo maitinasi, kodėl kai kurie gyvūnai užmiega žiemos įmygiu ir pan. Edukacijos pabaigoje vaikams buvo pravesta ir piešimo pamokėlė, kurios metu jie bandė nupiešti ne bet ką, o patį kiškį, kuris laukuose bėgioja, ant kurio šunelis loja, su ilgom kojom, stačiom ausim bei nulinkusia uodegėle.

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Svajojome ir ilgėjomės bibliotekoje

Vilkaviškio viešoji biblioteka drauge su dvylika filialų šiemet keturioliktą kartą tradiciškai pažymėjo Šiaurės šalių literatūros savaitę, kurios šių metų tema buvo „Svajonės ir ilgesys“. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kvietė pokalbiams apie svajones ir ilgesį.
Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Skaityti daugiau...