Biblioteka visiems

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas - spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų siekį didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.


Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojams esame parengę:

 • Socialinę istoriją, kuri padės Jums, dar prieš atvykstant į biblioteką, susipažinti su jos erdvėmis, taisyklėmis ir Jus pasitiksinčiais darbuotojais.
  Bendra socialinė istorija pdficon
  Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos socialinė istorija pdficon

 • Socialinius plakatus. Norime, kad bibliotekoje jaustumėtės saugiai, todėl galite susipažinti su Jus aptarnaujančiais darbuotojais, pamatyti trumpus jų prisistatymus - Jums apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau pažinosime ir laisviau bendrausime.
  Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos socialinis plakatas  pdficon

 • Pažintinį vaizdo filmą bibliotekos lankytojams, parengtą bendradarbiaujant su ASS specialistais, kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčių vaikų šeimomis. Jame kviečiame susipažinti su patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju, į ką vertėtų atkreipti dėmesį bendraujant su ASS bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčiais asmenimis - tiek vaikais, tiek suaugusiaisiais.


 • „Sensorinio gesintuvo“ rinkinius - jeigu Jūsų lydimą vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepuolis, Jums padės bibliotekoje esantis „Sensorinio gesintuvo“ rinkinys, kuriame rasite įvairių sensorinių daiktų ir priemonių, padėsiančių greičiau nusiraminti. Dėl sensorinio gesintuvo rinkinio teirautis Vaikų literatūros skyriuje atvykus į biblioteką (Sodų g. 1), el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba tel. (8 342) 60236.

 • Pasakos gestų kalba. Turintieji klausos negalią jau ankstyvoje vaikystėje skatinami domėtis pasakomis bei lavinti vaizduotę.


 • Metodinę priemonę „Išlaisvinti herojai: sensoriniai skaitymai bibliotekose“, kuria dalijamės bibliotekose vykdomos „Sensorinių skaitymų“ programos ir sensorinių skaitymų gerąja praktika, leidžiančia autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams geriau suvokti ir patirti skaitomą tekstą.
  „Išlaisvinti herojai: sensoriniai skaitymai bibliotekose“ pdficon

 • Naują svetainę www.bibliotekavisiems.lt, kurioje rasite manifestą, visas bibliotekų naujienas, socialines istorijas, mediateką ir kitą naudingą informaciją, skirtą bibliotekų specialistams ir įvairią negalią turintiems lankytojams.

Iniciatyva „Biblioteka visiems“ finansuojama pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginio veiklos plano priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga ir priemonėmis“.

Iniciatyvą vykdo Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.

Iniciatyvos partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, asociacija „Šiaulių lietaus vaikai“.

Informacinis partneris - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

www.bibliotekavisiems.lt