Praėję renginiai

Poezijos popietė „Iš širdies į širdį“

Paežerių bibliotekoje vyko kraštietės, poetės, Vilkaviškio klubo „Seklyčia“ narės Vidos Vosylienės 85-mečiui skirta poezijos popietė „Iš širdies į širdį“, pristatyta - literatūros paroda „Takais, keleliais į gimtinę“.

Irena Valinskienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Paežerių filialo bibliotekininkė

Susitikimas su R. Greičiumi ir J. Kudirkaite

Birželio11-12 dienomis Vilkaviškio viešosios bibliotekos Pilviškių filiale su skaitytojais bendravo kraštietis Rimantas Greičius ir viešnia iš Irkutsko - Julija Kudirkaitė. Tremties prisiminimai ir skambios dainos nukėlė į tolimus, bet vis dar skaudžius laikus...

Skaityti daugiau...

Šešėlių teatro akimirkos iš bibliotekos

Ilgi rudens vakarai, vis šaltėjantis oras gena visus į namus. O ką veikti namuose? Gal pažaisti šešėlių teatrą? Juk jis tinka ir patinka tiek mažiems, tiek dideliems. Sudominom? Taip pat kviečiame pasižiūrėti ir mūsų užfiksuotas spalio mėnesio akimirkas iš edukacijos „Šešėlių teatras bibliotekoje“.

Skaityti daugiau...

Šešėlių teatras - lavinanti ir kūrybiškumą skatinanti edukacinė programa bibliotekoje

Mes pastebime, jog edukacija „Šešėlių teatras bibliotekoje“ vaikams ir jų mokytojoms labai patinka ir šiuo metu ji Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje yra ANT BANGOS!!!!! Taigi, rugsėjo 29 d. vaikų literatūros skyriaus organizuojamoje edukacijoje dalyvavo dar viena moksleivių klasė - trečiokai iš Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos. Vaikai ne tik išklausė istoriją apie šį teatrą, ką reikia pasigaminti, bet ir patys gamino šešėlines lėles bei vaidino už širmos. Ačiū, vaikai, jūs ŠAUNUOLIAI!!!!!!

Skaityti daugiau...

Pasakų savaitė Kybartų bibliotekoje

Kybartų bibliotekoje vyko pasakų savaitė, kurios metu lankėsi Kybartų lopšelio- darželio „Kregždutė“ ikimokyklinukai ir auklėtojos. Vaikai susipažino kas yra pasaka, kodėl jas skaitome? Pasaka - epinio žanro, trumpas, fantastinis, pamokantis, nesudėtingo turinio kūrinys su beveik visada gera pabaiga. Šiam žanrui būdingi stebuklai, pasivertimai, pasakiški daiktai, pasakiški veikėjai, veiksmo, laiko ir vietos spalvingumas. Pasakose ypatingai atskiriami teigiami ir neigiami kūrinio veikėjai, apstu magiškų skaičių.

Skaityti daugiau...

Su Laisvės vėju jau 30 metų

1990 m. kovo 11 d. mums buvo iškovota galimybė gyventi vieningai ir teisingai, patiems tvarkytis savo gyvenimą laisvoje Lietuvoje.
Kovo 10 d. mes, Kybartų bibliotekos darbuotojos, kartu su miesto bendruomene J. Basanavičiaus gatvėje paminėjome atkurtos Nepriklausomybės 30-metį ir dalyvavome akcijoje „Laisvės Vėjas“.
Pasibaigus akcijai bibliotekoje vyko viktorina moksleiviams „Laisva, didinga ir be pančių...“. Po viktorinos visi dalyviai buvo pakviesti į akciją miesto parke „Kiekvienam medžiui po trispalvę“.

Garsinis Justino Marcinkevičiaus knygelių skaitymas vaikams

Tai gražiai mane augino
Laukas, pieva, kelias, upė,
Tai gražiai už rankos vedė
Vasaros diena ilga.

Skaityti daugiau...

Skaitėme, aptarėme, balsavome...

Vasario 14 d. bibliotekoje lankėsi paauglių Knygos bičiulių klubo „Spindulys“ narės. Literatūros popietėje moksleivės susipažino su naujomis paaugliams ir jaunimui skirtomis knygomis: Vytauto Varaniaus „Šiltnamis“, Kimberly Brudboker Bradley „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ ir žemaitiška knyga „Blezdingos prasklėd žeidus“. Susirinkusios bandė paskaityti žemaitiškai ir joms visai gerai pavyko. Klubo narės aktyviai dalyvavo saugaus interneto savaitės veiklose, įdėmiai apžiūrėjo bibliotekoje veikiančias literatūros parodas.

Skaityti daugiau...

Saugesnio interneto savaitės renginių apžvalga

Daugelyje pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvoje, nuo vasario 10 iki 15 dienos buvo minima Saugesnio interneto savaitė, kuri vyko jau 17-ą kartą. Į šią iniciatyvą įsitraukė ir Vilkaviškio viešoji biblioteka vykdydama įvairias šviečiamąsias interneto veiklas vaikams. Šios savaitės pagrindinis tikslas buvo atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis su tam sukurtu šūkiu - KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU!

Skaityti daugiau...

Su „Strykt pastrykt!“ rinkome geriausią vaikų Metų knygą

Sausio 31 dieną į Vilkaviškio viešąją biblioteką atskubėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio narai ir jų vadovė Ilona Viltrakienė, kurie parengė vaidinimą pagal Pauliaus Norvilos vaikų Metų knygelę „Strykt pastrykt!“. Šią dieną vyko baigiamasis renginys akcijai „Metų knygos rinkimai“. Jau nuo gruodžio pradžios bibliotekininkės vaikus su Metų knygomis, autoriais ir balsavimo taisyklėmis supažindino Vilkaviškio pradinėje mokykloje, vaikų lopšeliuose - darželiuose „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Eglutė“.

Skaityti daugiau...