Susitikimas su Algimantu Kaminsku Kybartų bibliotekoje

Saulėtą balandžio 25-os dienos popietę, savo 75-ojo gimtadienio išvakarėse Kybartų miesto bibliotekoje viešėjo buvęs kybartietis, rašytojas ir poetas, drįstu sakyti, geras bibliotekos bičiulis Algimantas Kaminskas ir skaitovas, meninio skaitymo konkurso laureatas Juozas Braidokas. Autorius atvažiuoja į gimtuosius Kybartus tikrai jau ne pirmą katrą. Šį kartą atvyko su kilnia ir gražia misija - pristatė gimtojo miestelio žmonėms naujausią, 33-ąją, savo kūrybos knygą - poemą „Kiemas“. Kaip rašoma knygos „Kiemas“ anotacijoje, tai „Algimanto Kaminsko, poeto ir prozininko, G. Petkevičiatės - Bitės literatūrinės premijos laureato poema, skirta gimtojo kiemo kaimynų atminimui. Kiemas - žmonių gyvenimo ir buities mikropasaulis: jame būnama, bendraujama, dalijamasi džiaugsmais ir skausmais. Jis yra silpnybių, aistrų, atjautos ir žmogiško solidarumo liudininkas“.
Rašytojas susitikimo pradžioje papasakojo susirinkusiems patirtus įspūdžius pasivaikščiojus po miestelį, apžiūrėjus gimtąsias vietas, apkabinus ir prisiglaudus prie gražuolio beržo, kurį beveik prieš šešiasdešimt metų pasodino mamos darže. Pasidžiaugė, kad savomis rankomis pasodintas berželis auga ir žaliuoja, dabar jį vos galima apglėbti.
Pasidalinus prisiminimais, autorius papasakojo, kaip gimė ir ką reiškia jam poema „Kiemas“. Buvo skaitomos ištraukos iš šios poemos.    
Taip pat pats A. Kaminskas ir skaitovas skaitė ištraukas iš bene garsiausio autoriaus kūrinio - istorinės publicistinės poemos „Kėdainių kronikos“. Poema buvo rašoma, kai Kėdainiai - miestas, kuriame rašytojas tuo metu gyveno ir dirbo rajono laikraščio „Tarybinis kelias“ redaktoriaus pavaduotoju, minėjo 600 metų sukaktį. O 2015 metais „Kėdainių kronikos“, jas gerokai papildžius ir praplėtus, buvo pakartotos.
Dar susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti paties autoriaus bei skaitovo skaitomų ištraukų ir iš istorinės dokumentinės poemos „Žemės žiūrėjimas“. apie 1935-ųjų metų Suvalkijos ūkininkų streiką.
O labai visiems patiko poeto meilės lyrika. Jo rimtas vyriškas požiūris į realų gyvenimą ir žmonių tarpusavio santykius. Kaip pats autorius sakė, jis yra parašęs dvi eilėraščių knygas meilės tematika:  Užneški man žodžius į dangų“ ir „Meilės tas žodis“. Ruošiama spaudai ir trečioji knyga.
Susitikimą su kraštiečiais rašytojas baigė linksmais posakiais apie kiaulystę, kuriuos visus 196 autorius yra sudėjęs į humoristinių aforizmų knygelę „Kiaulystė“.
Literatūrinį vakarą baigėme sveikindami garbingą svečią su gražiu gimtadieniu, 75-ių metų jubiliejumi, ir dėkodami rašytojui, kad neužmiršta mūsų ir vis laikas nuo laiko sugrįžta į gimtuosius Kybartus su mielomis  dovanomis - naujausia savo kūryba. Svečias ir šį kartą pažadėjo būtinai dar bent kartą aplankyti Kybartus ir padovanoti gimto krašto žmonėms savo naujausios kūrybos perlus.

...kirbės gal kiemas
Sens pasens vaikai
Suėję čia po vieną
it žmogiški laikai

kad atsidustų oriai
lauktai ir nelauktai
palietus skausmą orui
paleistų atmintį laikais...
(ištrauka iš A. Kaminsko poemos „Kiemas“ pirmojo eilėraščio „Pirmas atitolėjimas“).

Aušra Kokanskienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo vedėja