Pasakų savaitė Kybartų bibliotekoje

Kybartų bibliotekoje vyko pasakų savaitė, kurios metu lankėsi Kybartų lopšelio- darželio „Kregždutė“ ikimokyklinukai ir auklėtojos. Vaikai susipažino kas yra pasaka, kodėl jas skaitome? Pasaka - epinio žanro, trumpas, fantastinis, pamokantis, nesudėtingo turinio kūrinys su beveik visada gera pabaiga. Šiam žanrui būdingi stebuklai, pasivertimai, pasakiški daiktai, pasakiški veikėjai, veiksmo, laiko ir vietos spalvingumas. Pasakose ypatingai atskiriami teigiami ir neigiami kūrinio veikėjai, apstu magiškų skaičių. Įrodyta, kad vaikai, kuriems buvo sekamos ar skaitomos pasakos, užauga kūrybingesni.
Pasakos - priemonė skleisti lietuvių kalbos tautosaką, kurioje yra gyvulinės pasakos. Čia veikėjai - žvėrys, gyvuliai, kartais ir žmonės. Šios pasakos šiek tiek primena pasakėčias, nes gyvuliai, žvėrys, jų tarpusavio santykiai vaizduojami alegoriškai - kalbama apie juos, bet rodomas žmonių gyvenimas. Kai kuriose pasakose yra išlikęs aiškus ryšys su senaisiais mitais, tikėjimais, papročiais.
Mes pasirinkome paskaityti Thierry Robbercht „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“ knygelę. Sužinojome vilko nuotykius, patys pabandėme kurti kitus įdomius vilko nuotykius. Vaikai žaidė žaidimą „Mįslių skrynelė“ , kurio metu atsiskleidė jų fantazija, žinios, smalsumas. Vaikams leidome geriau susipažinti su biblioteka, patiems pasiimti knygą, pavartyti ir padėti į vietą. Patirtus įspūdžius ir patikusius pasakų personažus, jausmus vaikai perkėlė į savo piešinius.

Asta Mackevičienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo bibliotekininkė