Atgijusi pasaka

 

 

 

Apie autorę

 

 

 

Ingrida Vaitiekūnienė gimė ir iki ketvirtos klasės mokėsi Vilkaviškyje. Šiuo metu ji gyvena Marijampolėje, puoselėja viešbučio verslą, tačiau atranda laiko ir savo mylimam užsiėmimui - interjero lėlių kūrimui.
Nors vaikystėje buvo padauža ir lėlės nelabai rūpėjo, vis dėlto prieš dešimtmetį netikėtai atrado naują pomėgį. Kaip teigia pati I.Vatiekūnienė, „mane visada traukė meniški dalykai. Tikriausiai šiuos gabumus paveldėjau iš tėčio, kuris visada gražiai piešė, buvo „krapštukas“. Aš pati vaikystėje lankiau daugybę rankdarbių būrelių“.
Pirmoji lėlė gimė spontaniškai, be jokių instrukcijų, intuityviai, panaudojant tas priemones, kurias rado namuose. Kurį laiką taip ir gamino, vėliau ėmė lankyti specialius lėių gaminimo kursus, konsultavosi su kitomis lėlių gamintojomis.
„Ingridos lėlės“ - tai ne vaikiški žaislai. Jie skirti suaugusiems - tylūs namų gyventojai, padedantys sukurti jaukumą ir ypatingą nuotaiką. Kūrėja gamina dviejų tipų lėles: sėdinčias (buduarines) ir stovinčias. Kiekviena lėlė turi savo nuotaiką ir charakterį, kiekviena iš jų - unikali ir nepakartojama.
Dažniausiai lėlių gamybai Ingrida pasirenka rudens, žiemos ir pavasario sezonus, taigi, šiuo metu, kol Jūs skaitote apie lėlių autorę ir grožitės jos kūryba, vikriose kūrėjos rankose tikriausiai gimsta dar viena nuostabi lėlė.

 

Kaip gimsta lėlė?

 

Žiemos pasaka

Įspėk, kas kvepia? Neįspėjai.
Lelijos? Liepos? Vėjai? Ne.
Taip kvepia princai ir kirpėjai,
Taip kvepia vakaras sapne.

Žiūrėki: linija pro stiklą
Praėjo posūkiu tyliu,
Rami šviesa pro švelnią miglą
Čiurlena pieno upeliu.

Žiūrėki: sninga, sninga, sninga.
Žiūrėki: baltas sodas minga.
Nugrimzdo žemė praeity.
Įspėk, kas eina? Neįspėjai:
Ateina princai ir kirpėjai,
Balti karaliai ir kepėjai,
Ir šlama medžiai apsnigti.

/Henrikas Radauskas/