Tiesioginės transliacijos metu kviečiame susipažinti su robotikos pasaulio idėjomis

2019 m. rugsėjo 25 d. (trečiadienį) 14:00-14:45 val. kviečiame dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „STEM varžybos pristatymas“.
Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimus, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima siųsti iš anksto el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
Transliacijoje kviečiami dalyvauti bibliotekininkai, mokiniai, mokytojai, mokyklų vadovai, švietimo administratoriai, jaunimo reikalų koordinatoriai, tėvai.
Transliacijos tikslas - pristatyti pasaulinę STEM varžybų sistemą F.I.R.S.T. (For Inspiration & Recognition of Science & Technology).
Nuoroda prisijungti: https://www.youtube.com/watch?v=m6eI5-6DLY8
Trumpas transliacijos turinys:
Projekto tikslas - FIRST tai draugiškos STEM varžybos, skirtos vaikams nuo 6 iki 16 metų. FIRST ir Lego Group aljansas - FIRST LEGO LEAGUE (FLL) yra sukūręs specialias veiklas, lengvai ir linksmai įtraukiančias pradedančius technologijų smalsuolius net nuo 4 metų amžiaus. Kiekvienais metais FIRST pristato naują, pasauliui aktualią ir įdomią temą vaikų kūrybiškumui pažadinti. Kiekviena komanda, nuo 2 iki 6 arba 10 vaikų, pradeda savo kelionę nuo iššūkio tyrinėjimų ir modelio konstravimo. Modelio konstravimas tai jūsų kūrybos pradžia, prie jo turėsite prijungti LEGO variklius, valdiklį, jutiklius ir parašyti programą užduočių sprendimui.. Besiruošiant varžyboms vaikai susipažįsta su inžinerija ir programavimu. Komandos savo darbus aprašo specialiuose pratybų sąsiuviniuose (Inžinieriaus užrašai) ir parengia sprendimų pristatymo plakatą (Show Me poster). Visų FIRST varžybų neatsiejama dalis yra Esminės vertybės (Core values), kaip mes siekiame savo rezultato (komandinis darbas ir gracingas profesionalumas).
Šio sezono tema - Miesto kūrėjas (SITY SHAPER) kviečia susipažinti su pagrindinėmis dabartinių miesto kūrėjų profesijomis, jų sprendžiamomis problemomis bei iššūkiais, įrengiant viešojo naudojimo erdves. Projekto vykdymo metu vaikų komandos turės pristatyti savo sukurtą norimo ateities miesto modelį.
Programa puikiai tinka neformalaus švietimo užsiėmimams, techninė kūryba, IT, robotika ir kitos STEM sritys.
Pristatymo transliacijos metu mokytojai susipažins su programos struktūra, turiniu ir eiga bei jos pritaikymu ir integravimu į formalųjį ar neformalųjį švietimą.
Dalyviai:
•   Artūras Gaulia, VšĮ „Robotikos Akademija“ regionų plėtros vadovas, sertifikuotas Lego Education Academy treneris
•   Algirdas Augustaitis, Lituanica X komandos treneris