Antanas ir Sofija Smetonos

Spalio 15 d. 17 val. kviečiame į istorikės, humanitarinių mokslų daktarės Ingridos Jakubavičienės parengtos biografinės knygos „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ pristatymą.
Istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė pristatys unikalų Antano ir Sofijos Smetonų duetą, kuris suskambo ne tik asmeninio gyvenimo erdvėje, bet ir plačiame XX a. Lietuvos istorijos kontekste.
Amžininkus stebino, kaip šioje poroje susiderina dvi gana skirtingo temperamento asmenybės. Intelektualų, santūrų ir diplomatišką Antaną puikiai papildydavo žmonos Sofijos praktiškas požiūris, energija, veržlumas ir ryžtas neatidėliojant spręsti problemas. Jų gražus šeiminis ryšys truko beveik keturis dešimtmečius, nes abu partneriai vienas iš kito daug išmoko ir ilgainiui tapo darnia komanda.
Smetonų šeima pakilo iki tarpukario Lietuvos visuomenės elito viršūnės, nes sutuoktiniai dar bendro kelio pradžioje peržengė asmeninio patogumo ir siaurų interesų ribas. Atsidūrę politinio gyvenimo epicentre, jie veikė istoriją patys būdami jos dalimi.
Lietuvos Prezidento postas A. Smetonai tapo ne tik didžiausiu jo kaip politinio lyderio įvertinimu, bet ir įsitikinimų, moralinių vertybių bei visos šeimos stabilumo išbandymu. Perfrazuodama anglišką posakį, autorė linki skaitytojams pavaikščioti Smetonų pėdomis, permąstyti jų vertybes, charakterius, interesus, juos supančius asmenis ir išgyventas istorines aplinkybes, ir taip iš smulkesnių detalių savo vaizduotėje susidėlioti Smetonų šeimos paveikslą, išgirsti šio dueto traukiamą dainą.
Susitikimo metu skambės TAU vokalinio ansamblio „Vakarė“ atliekami romansai, A. Smetonos apsilankymo Kybartuose istoriją papasakos V. Katkevičius.
Jei spintoje rasite perlų karolius, pirštinaites ar skrybėlaitę - pasipuoškite ir pasinaudokite proga pakeliauti laiku.