Apdovanoti „Skaitymo iššūkio“ geriausieji

Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje garsiai nugriaudėjus iššūkio diplomų įteikimui, tariame Jums didelį AČIŪ už tai, kad esate mūsų ištikimiausi draugai!
Nors pagrindiniai „Skaitymo iššūkio“ dalyviai yra vaikai ir jaunimas iki 19 metų, tačiau kitą pusę sudaro vyresni skaitytojai, kurie taip pat noriai dalyvavo šioje vasaros pramogoje.
Įvairialypė „Skaitymo iššūkio“ auditorija atsispindi ir populiariausių knygų „topuose“ - čia dėl geriausių ir populiariausių knygų titulų vaikiškos knygos konkuruoja su suaugusiųjų literatūra. Įdomu tai, kad populiariausių ir geriausiai įvertintų knygų sąrašai skiriasi - skaitytojai dažniau renkasi tas knygas, apie kurias kalbama viešoje erdvėje, o kiek malonesnius ir gilesnius išgyvenimus palieka kiti kūriniai.

Aukščiausius įvertinimus gavusių knygų TOP10
1.    Kakės Makės enciklopedija apie Lietuvą
2.    Dinah Jefferies „Arbatos plantatoriaus žmona“
3.    Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum“
4.    Sarah Jio „Ryto spindesys“
5.    Lucinda Riley „Helenos paslaptis“
6.    Vytautas V. Landsbergis „Kiškis Pranciškus“
7.    Lucinda Riley „Perlų sesuo“
8.    Lina Žutautė „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“
9.    Evelina Daciūtė „Drambliai ėjo į svečius“
10.  Kęstutis Kasparavičius „Braškių diena“

Geriausiai įvertintos vaikiškos knygos yra skirtos ikimokyklinukams: tai linksmi, lengvi ir įtraukiantys pasakojimai. Pavyzdžiui, knyga „Drambliai eina į svečius“ labai smagi ir net iš dalies interaktyvi knyga. Jos pagalba galima mokytis skaičiuoti iki 10 (arba, tiksliau, nuo 10), kartu eiti su drambliais vis kitokiais būdais ir skaitymą tiesiog paversti žaidimu. „Kakė Makė“ jau galima sakyti tapo vaikų literatūros klasika. Kiekvienas vaikas ją pažįsta ir laukia jos nuotykių, o jeigu tie nuotykiai susiję su dantukų fėja… tada ir tėvams pasidaro įdomu.
Kristinos Sabaliauskaitės knygų populiarumas neblėsta jau keletą metų. Nenuostabu, nes pastebima tendencija, kad vos tik pasirodžius naujai bet kurio populiaraus romano daliai, iš naujo skaitomos visos dalys, ar net visos to autoriaus knygos. Lucindos Riley romanai ypač jaudinantys ir įtraukiantys dėl amžinos meilės ieškančių, kovojančių, minties ir veiksmų laisvės ištroškusių, ypatingai stiprių, smalsių ir paslaptingų herojų bei intrigos, kad istorija dar nesibaigė. Vasaros skaitiniams dažnai pasirenkami jausmingi, įtraukiantys, kartais persmelkti liūdesio, kupini nuotykių ir nuostabiausių peizažų kūriniai („Arbatos plantatoriaus žmona“, „Ryto spindesys“). Tiek jauni, tiek ir vyresni skaitytojai geriausiai vertina knygas tų rašytojų, kurie tiesiog žino, ką daro ir kurių kūryba retą kurį palieka abejingą.

Populiariausių knygų TOP10
1.    Ruta Sepetys „Tarp pilkų debesų“
2.    Irena Buivydaitė „Rožių dvaras“
3.    Astrid Lindgren „Pepė Ilgakojinė“
4.    Jonathan Swift „Guliverio kelionės“
5.    Irena Buivydaitė „Padovanok man savaitgalį“
6.    Dalia Kutraitė „Nokstančių bananų kvapas“
7.    Ruta Sepetys „Druska jūrai“
8.    Jules Verne „Aplink žemę per 80 dienų“
9.    Vytautas Račickas „Jos vardas Nippė“
10.  Gintarė Adomaitytė „Vėjų miesto pasakos“

Populiariausių knygų „topui“ įtaką padarė privalomos literatūros sąrašai: didžioji dauguma vaikų/paauglių knygų yra iš mokyklinių sąrašų. Neblėsta kūrinio „Tarp pilkų debesų“ populiarumas, tam įtakos gali turėti neseniai pasirodęs vaidybinis filmas. Jo pėdomis seka dar viena Ruta Sepetys knyga „Druska jūrai“, nes tiems, kuriuos sudomino „Tarp pilkų debesų“, matyt, įdomi ir kita autorės kūryba. Toliau sąraše yra nemirtingoji, vis dar aktuali klasika: „Aplink pasaulį per 80 dienų“ ir „Guliverio kelionės“. Nuotykinės knygos nukelia į smagius, netikėtus pasaulius, todėl yra įdomios vyresniems paaugliams. Jaunesnieji skaitytojai skaito „Pepę Ilgakojinę“. Kam nepatinka smagios, it šiltas močiutės megztinis apgaubiančios A. Lindgren istorijos?
Viskas kas smagu turi tendenciją labai greitai baigtis, tačiau nenusiminkite, Vasara su knyga dar tikrai sugrįš!