Pasakojimas, kurio neįmanoma nesiklausyti

Vėlų rudens vakarą į Vilkaviškio viešąją biblioteką rinkosi žmonės. Juos subūrė ypatingai jautrus Zigfrido Gronau autobiografinės knygos „Klyksmas vaiduoklių mieste“ pristatymas. Drauge su knygos autoriumi renginyje dalyvavo ir leidėjas, „Pasaulio lietuvių centro“ vadovas, Valdas Kubilius.
Visuomenėje menkai žinoma, tačiau daugeliui įdomi „vilko vaikų“ tema - tai ne literatūrinė išmonė, tai - skaudžiai tikros paties knygos autoriaus patirtys. Vos dešimties būdamas jis susidūrė su žiauria realybe, išgyveno visos savo šeimos žūtį. Kaip pastebėjo Z.Gronau, daugelis panašų likimą patyrusių vaikų taip ir neišdrįsta apie tai kalbėti, nes jiems pernelyg skaudu garsiai dalintis savo gyvenimo istorijomis. Kad ir kiek knygos pristatymų būtų dalyvavęs, Zigfridas Gronau visuomet sunkiai tramdo ašaras pasakodamas apie savo tragišką vaikystę. Tiems, kurie klausėsi šio pasakojimo, taip pat gniaužė kvapą nuo suvokimo, kiek mažai tereiškė žmogaus gyvybė ir koks žiaurus gali būti žmogus kitam žmogui.
Visą sukrečiančią ir tikrą istoriją kviečiame perskaityti apsilankius Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose.