„All Digital Week 2020“ savaitės veiklos

2020 m. Skaitmeninę savaitę pasitinkame šūkiu - Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti!
KAS VYKS LIETUVOJE?
Šių metų Skaitmeninėje savaitėje ypatingą dėmesį skirsime kritinio mąstymo ugdymui, bibliotekininkų kvalifikacijos tobulinimui, jų pasirengimui skaitmeniniams uždaviniams ir tyrinėsime bibliotekų indėlį kuriant žinių visuomenę Lietuvoje. Nes tik puikiai šiuolaikinius informacinių technologijų iššūkius išmanantis bibliotekininkas gali svariai prisidėti prie savo bendruomenės medijų raštingumo, saugaus elgesio internete ir kritinio mąstymo ugdymo.

Renginiai skaitmeninėje erdvėje:

Kovo 19 d., 10 val.
Interaktyvi paskaita
Virtualios realybės žurnalistika
Naujausios virtualios realybės technologijos jau yra naudojamos kurti „360 laipsnių reportažus“ ir „papildytosios realybės“ (angl. augmented media) istorijas, kurias medijų vartotojai gali patirti visai kitu būdu nei tradicines medijas. Paskaitos metu bus pasakojama apie tai, kaip virtualios realybės technologijos keičia žurnalistiką ir istorijų pasakojimo būdus, aptarta tokios žurnalistikos teikiama nauda bei iškylantys iššūkiai.
Lektorė: Augustė Nalivaikė.
Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) politikos mokslų doktorantė, dėstytoja.

Kovo 24 d. 10 val.
Interaktyvi paskaita
Lietuvės kuriamas dirbtinis intelektas
Šiandien dirbtinis intelektas naudojamas visose srityse, kur tik jis gali pakeisti žmogų. Sukurti dirbtinį intelektą, gebantį suprasti žmogaus kalbą, turinčią daugybę atspalvių bei poteksčių, didžiulis iššūkis. Didžiausias dėmesys pasaulyje skiriamas anglų kalbai; tačiau mano, kaip lietuvės, dirbančios kalbos technologijų srityje, pareiga pasirūpinti, kad kompiuteris suprastų būtent lietuvių kalbą. Paskaitos metu sužinosite kaip kompiuterį prakalbinti lietuvių kalba, kas yra virtualieji asistentai ir ką gali dirbtinis intelektas.
Lektorė: Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė
Profesorė, Vytauto Didžiojo universitetas vyr. tyrėja ir kompiuterinės lingvistikos specialistė, UAB Tilde Informacinės technologijos

Kovo 24 d. 16 val.
Transliacija internetu
Internetinis seminaras: Kultūros vietovių įtraukimas į „OpenStreetMaps“ (anglų k.)
„OpenStreetMap“ yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.
Seminaro tikslas pakviesti dalyvius sužinoti, kaip į „OpenStreetMap“ pridėti vietoves bei puslapius, susijusius su jų vietiniu kultūros paveldu.
https://tceurope.wufoo.com/forms/mq2wmcv0c1wqal/

Kovo 24 d. 18 val.
Transliacija internetu
Internetinis seminaras: Susipažinkite su „OpenStreetMap“ (anglų k.)
„OpenStreetMap“ yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.
Transliacijos metu sužinosite: kaip žemėlapių kūrime galite dalyvauti Jūs? Kaip spręsti iškilusias problemas žemėlapyje? Kaip pridėti savo organizaciją ar skaitmeninių įgūdžių centrą į žemėlapį?
https://tceurope.wufoo.com/forms/m8zw37b1m7zn15/

Kovo 25 d. 11 val.
Transliacija internetu
Internetinis seminaras: Nuotolinis darbas su „Microsoft Teams“ (anglų k.)
Dėl COVID-19 protrūkio atsidūrėme precedento neturinčiais laikais. Praėjusios savaitės Pasaulio sveikatos organizacijos žinia buvo vienareikšmiška - kad žmonijos sėkmė veiksmingai kovojant su koronavirusu labai priklausys nuo veiksmų, kurių organizacijos imsis artimiausiomis dienomis, kad būtų galima sulėtinti jo plitimą ir išvengti perkrovos sveikatos priežiūros sistemose.
Todėl visame pasaulyje esančios įmonės pradėjo vykdyti privalomą nuotolinį darbą savo darbuotojams, kad būtų galima atidėti viruso plitimą ir jo išvengti.
Šis seminaras apie tai, kaip galite suteikti savo komandai ir organizacijai įrankių ir patarimų, kuriant produktyvią nuotolinę darbo aplinką.
https://cta.upskilldigital.com/webinar-remote-working-with-microsoft-teams

Kovo 26 d. 11 val.
Transliacija internetu
Pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau“.
Pokalbio dalyviai: Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas Aurelijus Katkevičius. Tiesioginės transliacijos metu kalbėsime kas yra melagienos, kaip netapti medijų įkaitais, o jas naudingai išnaudoti savo tikslams.
Tiesioginę transliaciją galėsite stebėti internetu.

Kovo 26 d. 12 val.
Transliacija internetu
Diskusija „Dirbtinis intelektas“
Diskusijoje advokatų profesinės bendrijos WINT partneris, advokatas Andrius Iškauskas pasidalins mintimis apie dirbtinį intelektą ir jo teisinį reguliavimą, o Baltijos Pažangių Technologijų Instituto technologijų vadovas, AI Meetup Group įkūrėjas Audrius Zujus paaiškins kaip pažinti dirbtinį intelektą ir svarbiausia - panaudoti technologinei kūrybai ir pažangai.
Diskusijos moderatorius Aurelijus Katkevičius.
Tiesioginę transliaciją galėsite stebėti internetu.