Skaitmeninė savaitė: kritinis mąstymas

Didėjant skaitmeninių naujienų įtakai, yra labai svarbu suvaldyti mus pasiekiančius informacijos srautus ir gebėti atskirti kas tikra, o kas ne. Kritinis mąstymas - bene svarbiausia 21 a. asmens kompetencija, padedanti adekvačiai įvertinti informacijos gausą ir mąstyti savarankiškai. Šioje „Skaitmeninės savaitės“ dienoje pateikėme vertingus ekspertų patarimus, kaip nepasiklysti informacinėje erdvėje ir ugdyti kritinį mąstymą.

KAS TAS KRITINIS MĄSTYMAS? KAM JO REIKIA? KAIP JĮ UGDYTI?

KAIP ATSKIRTI MELAGINGAS NAUJIENAS

Kovo 26 d. 11.00 val.
Tiesioginė transliacija - pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau“

Didėjant skaitmeninių naujienų įtakai yra labai svarbu suvaldyti mus pasiekiančius informacijos srautus ir gebėti atskirti kas tikra, o kas ne. Viena iš didžiausių šių laikų problemų internete yra melagienos (ang. Fake news) - jomis yra naudojamasi siekiant manipuliuoti mases. Tam, kad galėtume atsirinkti informaciją mums reikalingas kritinis mąstymas. Jis mums padeda adekvačiai įvertinti informacijos gausą ir mąstyti savarankiškai. Šiame pokalbyje sužinosime kas yra tos melagienos, kaip netapti medijų įkaitais, ir kaip jas naudingai išnaudoti savo tikslams.
Pokalbio dalyviai: KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius.
Transliacijos nuoroda - https://bit.ly/39dvCda

Kovo 26 d. 12.00 val.
Diskusija „Dirbtinis intelektas“

Diskusijoje advokatų profesinės bendrijos WINT partneris, advokatas Andrius Iškauskas ir VINTED mašininio mokymosi komandos vadovas, „Tribe of AI“ bendruomenės įkūrėjas ir Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos narys Dovydas Čeilutka paaiškins kaip pažinti dirbtinį intelektą, koks jo teisinis reguliavimas šiandien ir kaip jį panaudoti technologinei kūrybai ir pažangai.
Diskusijos moderatorius Aurelijus Katkevičius.
Transliacijos nuoroda- https://bit.ly/2xpQW1X

MOKYKITĖS SAVARANKIŠKAI:

Privatumo ir asmens duomenų apsauga
Programa skirta visiems, siekiantiems išmokti pagrindinių saugesnio interneto taisyklių, bei sužinoti kaip apsaugoti savo asmens duomenis.

Apsauga nuo interneto grėsmių
Programa skirta visiems, siekiantiems išmokti saugiai naudotis internetu, pažinti internetines grėsmes ir mokėti nuo jų apsisaugoti.