Tau, mano Mamyte!

Gegužės pirmą sekmadienį švenčiame Motinos dieną. Prisimename mylimiausius žmones - savo mamas, įteikiame joms gražiausių gėlių, pasakome švelniausius žodžius, o jeigu jos jau miega kapuose - aplankome jas su meile ir širdgėla.
Ši šventė lietuviams žinoma nuo senų senovės. Gegužės pirmą sekmadienį motinas sveikina vaikai ir vyrai, tądien jie stengiasi už jas atlikti visus namų ruošos darbus. Motina tapatinama su žeme, kuri išaugina derlių, kaip ji - vaikus. Taigi pavasarį, kai garbinama žemė, kad būtų derlinga, nepamirštamos ir mamos.
Lietuvių kalboje, kaip jokioje kitoje, gausu meilių žodžių motinai pavadinti: mama, mamulė, mamulytė, mamytė, mamaitė, mamyčiukė, mamučiukė, mamužė, mamužėlytė, motinėlė, motinytė, motulė, motutė...
Daug gražių žodžių joms paskyrė Lietuvos poetai ir prozininkai: Justinas Marcinkevičius, Salomėja Nėris, Šatrijos Ragana, Eduardas Mieželaitis, Alfonsas Maldonis ir daugybė kitų, nes jie visi - mylinčių Motinų vaikai.
Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos sveikina visas mamas ir močiutes su artėjančia Motinos diena ir kviečia pasiklausyti bibliotekininkės Inos įgarsintos knygelės „Mylėsiu tave amžinai“, kurią parašė Robert Munsch. Ši paprasta ir kartu nepaprasta knygelė išversta į daugelį pasaulio kalbų, vien Amerikoje jos parduota daugiau kaip 21 milijonas egzempliorių. Rekomenduojama mokytojų ir psichologų, taikoma kaip biblioterapijos - taip apibūdinama knygų gydomoji galia - priemonė. Skiriama vaikams, tėvams ir seneliams. Smagaus Jums klausymo!

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė