Išrinkta Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatė

Išrinkta 2020 m. Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatė. Ja šiemet tapo poetė Aldona Ruseckaitė už eilėraščių knygą „Debesiu“.
2020 m. gegužės 4 d. vykusiame komisijos posėdyje, rinkdami laureatę visi nariai - Alma Finagėjevienė (pirmininkė), Artūras Blauzdžiūnas, Vilija Gilienė, Irena Staneikienė, Janina Kurtinaitienė - savo balsus atidavė už A. Ruseckaitės kandidatūrą.
Akcentuota, kad A. Ruseckaitės kūryba artima S. Nėries eilėraščių pasaulėjautai, nes abi poetės kilusios iš tos pačios žemės. Įvertinta ir tai, kad ši autorė savo romane „Padai pilni vinių“ gilinasi į S. Nėries asmenybės ir kūrybos sinergiją. Minėtas romanas 2019 m. buvo pristatytas daugiau kaip pusšimtyje šalies bibliotekų, muziejų, mokyklų.
A. Ruseckaitė poezijos knygoje „Debesiu“ jautriuose, regis, ir fotografiškuose eilėraščiuose apžvelgia subtiliausius niuansus - lietuviškojo gamtovaizdžio detales, įvairiausius laikotarpius - nuo vaikystės iki dabarties. Labai svarbi šeimos linija, ryšys su išėjusiais TEN, ypač Broliu, kurio laiškai interpretuojami ir šioje knygoje. Poetė savitai apmąsto gyvenimo ir mirties dualumą, pavaizduoja ryškiaspalvius prisiminimų akimirksnius, pasitelkia garsiąją Jobo istoriją, taip išryškindama žmogiškosios egzistencijos nenuspėjamumą ir laikinumą.
2016 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija apdovanota poetė, prozininkė bei muziejininkė yra kilusi iš Prienų rajono, 1968 m. baigė Šilavoto vidurinę mokyklą, vėliau studijavo lietuvių kalbą bei literatūrą. Rašytojos kūrybinėje biografijoje gausu ne tik poezijos knygų: R. Ruseckaitė rašė biografinius romanus, noveles, apysakas, archyvus ir kita. 2019 m. tapo Lietuvos muziejų asociacijos Garbės nare bei buvo apdovanota Kauno miesto kultūros premija.
Visuomenės nuomonė, kurią parodė nuo kovo 18 d. iki balandžio 30 d. vykęs balsavimas Vilkaviškio viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje dėl laureato, buvo tokia pati, kaip ir komisijos - Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureate absoliuti dauguma (91%) balsavusiųjų išrinko A. Ruseckaitę. Iš viso balsavo 122 asmenys.
Premija - 600 eurų bei meno dirbinys (drožinys) laureatei bus įteikti per Poezijos pavasario šventę, kuri šiais metais Vilkaviškyje vyks liepos 29 d.
Priminsime, kad pretendentėmis į Salomėjos Nėries vardo literatūrinę premiją Lietuvos rašytojų sąjunga buvo pasiūliusi dar ir poetę Enriką Striogaitę už knygą „Žmonės“ ir Pauliną Žemgulytę už eilėraščių knygą „Šiaurinio dangaus“.