Kviečia Poezijos pavasario šventė

Kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, kurį inicijuoja Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas Vilkaviškyje VYKS, nesvarbu, kad daug vėliau, jau vasarai persiritus į antrą pusę.... Tikrai negalime ir nenorime nutraukti tradicijos, kuri skaičiuoja ilgus ir prasmingus dešimtmečius, kai rajone teikiama Salomėjos Nėries vardo literatūrinė premija įsteigta 1971 metais.

Poezijos, muzikos, raiškaus žodžio šventė vyks liepos 29 dieną, į renginį laukiame atvykstant šių metų premijos laureatės poetės, prozininkės Aldonos Ruseckaitės, kuriai teiksime premiją už eilėraščių knygą „Debesiu“ ir už išjaustą Salomėjos gyvenimą ir kūrybą romane „Padai pilni vinių“ (2019, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Laureatei labai artima Salomėjos kūrybos pasaulėjauta, nes Aldona Ruseckaitė sūduvė - kapsė kilusi iš tos pačios žemės kaip ir poetė.

Šventėje dalyvaus Gediminas Jankus - rašytojas, žurnalistas, politinis bei visuomenės veikėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, Inga Mikutavičiūtė, aktorė, skaitovė ir Monika Ryškutė, fleitistė.

Maloniai kviečiame visus į renginius liepos 29 dieną:

13 val. - „Tavasis balsas skamba mano eilėse“ /S. Nėris/ - poezijos skaitymai Kiršuose, Salomėjos Nėries tėviškėje.
17.30 val. - Poezijos vakaras „Po poezijos paukštės sparnu“, Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos įteikimas Kultūros centro II-ojo aukšto fojė.

Vilija Gilienė, Viešosios bibliotekos direktorė