Vaikų vasaros dienos stovyklos „#ROBOMANIJA“ 10-13 m. amžiaus vaikams veiklų akimirkos

Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje liepos 20 d. startavo antroji stovyklos „#Robomanija“ grupė, kurios dalyviams buvo parodytos skaidrės apie jų laukiančias stovyklos veiklas, išdalinti lankstinukai, dalyviai iškilmingai prisiekė laikytis stovyklos taisyklių. Kadangi visi stovyklautojai yra bibliotekos skaitytojai, jie buvo paraginti dalyvauti skaitymo iššūkyje „Skaitymas mus jungia!“, sužinojo, kokias užduotis reikia atlikti, kokie prizai laukia, visi gavo dalyvio užduočių korteles. Pirmąją stovyklos dieną vaikai tvėrė ir programavo robotukus, šią užduotį jie atliko puikiai.

Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai buvo supažindinti su 3D spausdinimo galimybėmis, stebėjo realiai 3D spausdintuvo darbo procesą - spausdinamą pastatą. Vaikai buvo supažindinti su fotografavimo pagrindais, įvairiomis techninėmis galimybėmis, meno pojūčiu fotografuojant, visa tai turėjo galimybę išbandyti patys lauke, fotografuodami bibliotekos pastatą, medžius, vienas kitą. Po pietų vyko „Programavimo valanda“, kurios metu visi stovyklos dalyviai sėdo prie kompiuterių ir žingsnis po žingsnio programavo visame pasaulyje žinomą ir populiarų žaidimą „Minecraft“. Įveikusieji visas programavimo užduotis turėjo galimybę atsispausdinti jaunojo programuotojo sertifikatus.

Liepos 22-ąją į biblioteką atvyko leidyklos „Debesų ganyklos“ edukatorė Ieva Lipkevičienė, kuri šią dieną pravedė dvi edukacijas. Edukacijos „Slaptas pinigų gyvenimas“ metu vaikai žaismingai ir įdomiai buvo supažindinti su elementariomis finansinio raštingumo žiniomis, kurios yra būtinos kiekvienam vaikui. Kūrybiškoje finansinio raštingumo pamokoje vaikai buvo mokomi suprasti pinigų judėjimą ir kaip juos sąmoningai taupyti. Sužinojo apie senuosius pinigus, monetas, popierinius pinigus, elektronines banko korteles. Stovyklos dalyviai sužinojo, kas yra balansas, kaip lengviau taupyti ir kodėl reikia turėti santaupų. Kultūrinė edukacija „Kvapų akademija“ susieta su literatūra, ši veikla lavino vaikų literatūros pažinimą ir su tuo susijusius įgūdžius. Visi klausėsi skaitomos ištraukos iš J. Harris knygos „Šokoladas“. Edukacijos metu stovyklautojai susipažino su kvapais, mados kvepalų istorija, mokėsi etiketo bei kvepinimosi protokolo.

Ketvirtąją stovyklos dieną stovyklos ekipažas pajudėjo link Kauno. Šią dieną pagal numatytą veiklų planą linksmai praleisti laiką atvykome į miestą smalsiems vaikams „Curiocity“, kuriame netrūko pramogų ir linksmybių. Vieni statė namą, kiti šoko, treti piešė, „dirbo“ kirpėjais, gaisrininkais, policininkais, medikais. Buvo taip linksma, kad su ta pakilia nuotaika važiavome pratęsti linksmybių į kitą vietą Kaune - studiją „Sveiki Sveiki“, kur vaikai intelektualias užduotis atliko išskirtiniame mėlynos spalvos „Pabėgimo kambaryje“. Tam, kad išeitų iš kambario, stovyklautojai turėjo spręsti įvairias užduotis ir galvosūkius, ieškoti paslėptų užuominų, iššifruoti slapčiausius kodus. „Pabėgimo kambaryje“ visos užduotys sudarytos remiantis sveikos gyvensenos pagrindais, tad įminant visas mįsles vaikams reikėjo panaudoti jau turimas žinias apie sveikatą.

Visi dalykai ir liūdni, ir linksmi gyvenime baigiasi, tad ir ši linksma stovykla „#Robomanija“ bibliotekoje baigėsi su turiningų ir smagių veiklų peržiūra skaidrėse, prisimenant praleistą laiką kartu, su apdovanojimais, gardaus torto ragavimu, fotosesija iš drono. Labai tikimės, kad stovykloje praleistas laikas vaikams patiko, kad daug ko sužinojo, susirado naujų draugų, susipažino naujai su savo miesto biblioteka, kurioje nuo šiol lankysis dažniau. Bibliotekos vardu dėkojame Vilkaviškio rajono savivaldybei, kuri skyrė finansavimą vaikų vasaros dienos stovyklai „#Robomanija“ pagal viešosios bibliotekos pateiktą projektą.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja