INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Vadovaujantis LR vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo 2020 m. lapkričio 4 d. nr. 1226 ir LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų 2020 m. lapkričio 6 d. nr. V-2506, lapkričio 7-29 d. karantino laikotarpiu Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

  • Vartotojai (skaitytojai) bus aptarnaujami bekontakčiu būdu;
  • Vartotojai (skaitytojai) knygas galės užsisakyti ar rezervuoti elektroniniu būdu adresu https://vilkvb.libis.lt;
  • Užsakytos knygos vartotojams (skaitytojams) bus išduotos per LIBIS SAP programą, sudėtos į plastikinį maišelį, ant jo užklijuotas skaitytojo pažymėjimo numeris ir paliktos lentynoje bibliotekos fojė;
  • Nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių ir interneto) paslaugos;
  • Stabdomas renginių organizavimas, tiesioginiai kompiuterinio raštingumo mokymai, edukacinių paslaugų, neformaliojo ugdymo tiesioginių užsiėmimų organizavimas. Šios veiklos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui;
  • Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas karantino laikotarpiu - pirmadienis-penktadienis nuo 9.00 iki 17.00 val. Šeštadieniais-sekmadieniais skaitytojai neaptarnaujami. Dokumentus (knygas) prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie įėjimo į biblioteką.

Elžbietos savaitgalis (5)

Rūta Šepetys - lietuvių kilmės JAV rašytoja, labiausiai žinoma dėl bestselerio „Tarp pilkų debesų“. Anot autorės, kiekviena tauta turi savo randų ir slaptą istoriją. Viena iš naujausių rašytojos knygų - „Kuždesių fontanas“. Tai istorija, kurios poveikis stipresnis dėl menkiau žinomo laikotarpio. Aštuoniolikmetis Danielius atvyksta į savo mamos gimtinę Ispaniją, tikėdamasis pažinti šią šalį ir nufotografuoti įspūdingų kadrų. Deja, pažintis su viešbučio darbuotoja Ana priverčia Danielių susimąstyti, jog turistams rodomas šalies portretas nėra tikrasis Ispanijos veidas. Po pilietinio karo daugelis šeimų nepritaria diktatoriškam generolo Fransisko Franco režimui ir dėl to turi kentėti bei savo nuomonę slėpti. Istorija primena Lietuvos, kai žmogus mąstė vieną, kalbėjo kitą, o darė trečią. Fotografuodamas kasdienį ispanų gyvenimą, Danielius pats vos nenukenčia, tačiau tai jo nesustabdo padėti viešinti problemos priežastį. Ne vienas naujagimis dingsta, o vaikų prieglaudose jų daugėja. Kaip įmanoma tai paaiškinti?
„Kuždesių fontanas“ dar labiau įtraukia, nes istorija papildyta dokumentiniais intarpais - ištraukos iš spaudos, istorinės nuotraukos bei autentiškos citatos. Įdomu ir tai, jog viešbutis „Castellana Hilton“, kuriame aprašomas ne vienas veiksmas, yra iš tikrųjų.

Įsimintiniausios citatos:
„Auksą išbando ugnis, drąsuolius - nelaimės.“
„Be baimės niekada nebūtų drąsos.“
„Tarp istorijos ir atminties tvyro įtampa. Vieni mūsų trokšta išsaugoti ir prisiminti, kiti trokšta pamiršti.“