INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Vadovaujantis LR vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo 2020 m. lapkričio 4 d. nr. 1226 ir LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų 2020 m. lapkričio 6 d. nr. V-2506, lapkričio 7-29 d. karantino laikotarpiu Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

  • Vartotojai (skaitytojai) bus aptarnaujami bekontakčiu būdu;
  • Vartotojai (skaitytojai) knygas galės užsisakyti ar rezervuoti elektroniniu būdu adresu https://vilkvb.libis.lt;
  • Užsakytos knygos vartotojams (skaitytojams) bus išduotos per LIBIS SAP programą, sudėtos į plastikinį maišelį, ant jo užklijuotas skaitytojo pažymėjimo numeris ir paliktos lentynoje bibliotekos fojė;
  • Nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių ir interneto) paslaugos;
  • Stabdomas renginių organizavimas, tiesioginiai kompiuterinio raštingumo mokymai, edukacinių paslaugų, neformaliojo ugdymo tiesioginių užsiėmimų organizavimas. Šios veiklos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui;
  • Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas karantino laikotarpiu - pirmadienis-penktadienis nuo 9.00 iki 17.00 val. Šeštadieniais-sekmadieniais skaitytojai neaptarnaujami. Dokumentus (knygas) prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie įėjimo į biblioteką.

Virtuali knygų šventė „Knygų savaitė“: dėmesys vaikų literatūrai

Dėl karantino į gegužę nukėlus kasmetinę Vilniaus knygų mugę, leidyklos susitarė vasario mėnesį surengti virtualią knygų šventę „Knygų savaitė“, kuri vyks vasario 22-28 dienomis. Skaitytojus ji kvies šūkiu: „Nerkime į knygas - jose atsiveria pasaulis.“
Visą savaitę įvairiose platformose - nuo televizijos eterio iki naujienų portalų ir socialinių tinklų - vyks diskusijos apie literatūrą, naujų ir skaitytojų itin laukiamų knygų pristatymai bei kiti renginiai.
„Knygų savaitėje“ daug dėmesio bus skiriama ir vaikų literatūrai, organizuojami vaikams skirti užsiėmimai, virtualūs susitikimai su autoriais.
Renginyje „Vaikams ir tėvams: kaip atsirado knyga apie šiuolaikinę karalaitę Karoliną, vištas detektyves ir specialųjį agentą Baliuką?“ (leidykla „Actus magnus“) - knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ autoriai rašytoja Jolita Zykutė ir dailininkas Vytis Snarskis pasakos apie knygą ir atsakys į dažniausiai vaikų užduodamus klausimus. Dar pamatysite, kaip tiesiog jūsų akyse gimsta piešiniai ir kaip iš sausainių pasigaminti šuniuką (ar visą zoologijos sodą).
„Iš arčiau su Selemonu Paltanavičiumi: pažintis su Lietuvos gyvūnais“ (leidykla „Debesų ganyklos“) - pokalbis su autoriumi apie nuostabų Lietuvos gyvūnijos pasaulį, būdus, kaip jų ieškoti ir juos stebėti bei kokius gyvūnus ir paukščius vėl išvysime atšilus orams. Pokalbio metu autorius pristatys knygas „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“, „Jei tu slieko nepažįsti“, „Jei sliekas būtų paukštis“.
Renginyje „Knygos ateities lyderiams“ (leidykla „Debesų ganyklos“) bus diskutuojama apie knygas jaunimui, išleistas pagal projektą „Knygos ateities lyderiams“, bus apžvelgta apdovanotų knygų paaugliams temos ir personažai. Pokalbyje dalyvaus vertėjos Indrė Dalia Klimkaitė, Birutė Avižinienė ir Agnė Petrauskaitė, moderuos Rusnė Jankūnaitė.
„Knygų savaitės“ programoje - ir pokalbis „Vaiko ir knygos draugystė - kaip ją užmegzti ir puoselėti?“ (leidykla „Nieko rimto“), skirtas tėvams, pedagogams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra, jų auklėjimu ir psichologija. Pokalbyje bus siekiama išsiaiškinti, kaip vaikui padėti užmegzti ilgalaikę draugystę su literatūra. Dalyvaus psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė ir jos sūnus Mykolas, dailininkė Sigutė Ach.
Taip pat laukia Pasaibos personažo kūryba su Danguole Kandrotiene ir Jurgita Ranceviene, virtualūs susitikimai su rašytojomis Neringa Vaitkute, Igne Zarambaite ir kt.
„Knygų savaitės“ programa nuolat pildoma. Atnaujinamą programą ir daugiau informacijos rasite interneto svetainėje https://www.knygusavaite.lt/

„Knygų savaitės“ iniciatorius leidykla „Baltos lankos“.