INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Informuojame, kad nuo kovo 22 d. keičiasi skaitytojų aptarnavimo tvarka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir filialuose. Laikantis visų saugumo reikalavimų atveriamos skaityklos, interneto prieigos ir bibliotekos fondai. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Vaikiškos knygos šventė „Su knyga į žinių šalį“

Balandžio 2-oji - žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Vilkaviškio viešoji biblioteka šiais metais jau keturioliktą kartą mini Tarptautinę vaikų knygos dieną ir ta proga į Vaikiškos knygos šventę „Su knyga į žinių šalį“ pakvietė paveikslėlių knygų autorių Beną Bėrantą. Į nuotolinį susitikimą „Ponas Kampas atgyja“ per „Zoom“ programą pakvietėme Vilkaviškio pradinės mokyklos 2e ir 2d klasių mokinius ir jų mokytojas Snieguolę Kidulaitytę bei Danutę Bačkiūtę. Nuotolinį susitikimą ir knygos pristatymą pradėjo personažas ponas Kampas, iš rašytojo knygos tokiu pačiu pavadinimu. Kūrinyje pasakojama apie berniuką Jovarą. Jis gyvena kartu su tėvais mažame bute, kur neturi kambario - tik savo kampą. Kol tėvai tvarkosi ir ruošiasi kraustytis į naujus namus, Jovaras nuobodžiaudamas imasi piešti ant sienos. Kai piešinys atgyja ir prisistato esąs ponas Kampas, berniukas sužino įdomių dalykų apie šio buto ir savo tėvų susipažinimo istoriją. Personažas ponas Kampas susitikimo metu garsiai skaitė ištraukas iš knygos.
Knyga „Ponas Kampas“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nominuota tarp geriausių 2019 m. paveikslėlių knygų vaikams.
Benas Bėrantas yra parašęs ir daugiau knygelių: „Riešutortas“ ir „Baubaimė“, kurias galime skaityti ne tik lietuvių, bet ir dar net 8 kalbomis: vokiečių, suomių, latvių, graikų, turkų, rumunų, ukrainiečių. Naujausia autoriaus paveikslėlių knyga vadinasi „Bambukas yra lėėėtas“. Visos autoriaus knygos, paremtos tikromis istorijomis iš rašytojo gyvenimo.
Beno Bėranto paveikslėlių knygos išleistos su įspūdingomis iliustracijomis, yra skirtos pirmokams ir antrokams. Istorijos populiarios, pamokančios ir labai mėgstamos vaikų bei tėvelių. Susitikimo pabaigoje vaikai uždavė klausimų.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja