INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Informuojame, kad nuo kovo 22 d. keičiasi skaitytojų aptarnavimo tvarka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir filialuose. Laikantis visų saugumo reikalavimų atveriamos skaityklos, interneto prieigos ir bibliotekos fondai. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Virtuali popietė „Rekomenduoju knygą draugui“: Nacionalinei bibliotekų savaitei

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė - svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistato šūkiu „Nauja realybė - naujos formos“ ir atliepia į laikmečio aktualijas. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai.
Šiandien apie knygas kalbėsime virtualioje erdvėje.
Gera knyga - tarsi pokalbis su protingu žmogumi: teikia žinių, moko apibendrinti tikrovę, suprasti gyvenimą. (A. Tolstojus)
Moksleiviai visus atsakymus į savo klausimus gali rasti knygose. Jos paaugliams kuriamos taip, kad visi, nors ir labai skirtingi, atrastų kažką savito ir įdomaus. Kažką į ką galėtų pasinerti visa siela ir atsiriboti nuo supančio realaus pasaulio.
Yra daug informacijos apie paauglių knygas, kurias rekomenduoja tėvai, mokytojai, bibliotekininkai, knygų leidėjai, socialiniai tinklai. Tačiau jaunas skaitytojas linkęs dažniau tikėti draugo rekomendacija.
Keletą įdomių knygų bendraamžiams rekomenduoja Vilkaviškio viešosios bibliotekos paauglių ir jaunimo Knygos bičiulių klubo „Spindulys“ narės: Gabrielė, Viktorija, ir Paulina.
Tikime, kad paėmę į rankas bent vieną iš pristatytų kūrinių atrasite skaitymo džiaugsmą.

Virtuali literatūros paroda paaugliams ir jaunimui „Rekomenduoju knygą draugui“. Pristatomos geriausios, skaitomiausios ir labiausiai patikusios knygos jauniesiems skaitytojams.
Pateiktas žymaus vaikų literatūros tyrinėtojo, vertėjo dr. Kęstučio Urbos sudarytas sąrašas „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1-10 klasei“. Šis sąrašas - puikus orientyras pedagogams ir patiems vaikams bei paaugliams, ieškantiems gerų knygų. Nuoroda į sąrašą: https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/skelbiamas-dr-kestucio-urbos-sudarytas-sarasas-mokiniams-rekomenduojamos-knygos-1-10-klasei/