INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Informuojame, kad nuo kovo 22 d. keičiasi skaitytojų aptarnavimo tvarka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir filialuose. Laikantis visų saugumo reikalavimų atveriamos skaityklos, interneto prieigos ir bibliotekos fondai. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Nacionalinės bibliotekų savaitės „Nauja realybė - naujos formos“ renginių apžvalga

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė - svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistatė šūkiu „Nauja realybė - naujos formos“ ir atliepė į laikmečio aktualijas. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai, tad ir savaitės iniciatyvos vyko nuotoliniu būdu. Balandžio 23-29 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, įvertindamas naują realybę ir „prisijaukinęs“ naujas formas, savo skaitytojams siūlė virtualius renginius: parodas, ekskursijas, susitikimus.

Balandžio 23 d. savo skaitytojus virtualioje literatūros parodoje „Nominuotos lietuvių autorių knygos“ supažindinome su geriausiomis Lietuvos knygomis vaikams ir paaugliams 2019-2020 metais. Pristatymą sudaro 46 knygos, kurias atrinko IBBY Lietuvos skyriaus specialistės. Tai - tarptautinių bei nacionalinių įvertinimų sulaukusios knygos, esami ir būsimi vertimai į užsienio kalbas bei dar naujos, tačiau jau pastebėtos ir ekspertų vertinamos knygos.
Virtualios parodos nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=h6aMA84jhCY

Balandžio 23-29 d. 10 val. Vaikų literatūros skyrius kvietė 1-4 klasių moksleivius dalyvauti virtualiose ekskursijose (ZOOM platforma) po Vilkaviškio viešąją biblioteką - „Susipažink - tai Tavo biblioteka!“. Labai noriai ir aktyviai sutiko dalyvauti Vilkaviškio pradinės mokyklos 1a, 1b, 2a, 2d, 2e, 3a, 3d, 4d klasių mokiniai su mokytojomis. Šių ekskursijų metu su vaikais bendravo bibliotekoje gyvenanti linksma pelytė (bibliotekininkė Ina). Ji supažindino su Vilkaviškio viešosios bibliotekos atsiradimo istorija, su šiais knygų namais ir jų užkulisiais, sužinojo daug įdomių ir negirdėtų faktų, taip pat kaip tapti bibliotekos skaitytoju, ką įdomaus galima čia atrasti ir veikti. Tiek vaikai, tiek mokytojos, tiek ir pati pelytė turėjo atsakyti į pateiktus klausimus. Šie virtualūs susitikimai buvo tikrai labai smagūs, nuoširdūs, vaikai liko patenkinti ir kai kurie net pažadėjo būtinai atvykti biblioteką pasiimti knygelę arba tiesiog smagiai joje pabūti bei pažaisti. O pažadus jie tikrai ištęsi! Tą pačią arba kitą dieną pelytė sulaukė svečių - mažųjų skaitytojų!

Balandžio 26 d. vyko virtuali popietė „Susipažink su interaktyviomis knygomis“, kurioje Vaikų literatūros skyrius pristatė bibliotekoje esančias vaikiškas interaktyvias knygas.
Virtualios popietės nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=C8-PHMykmIU

Balandžio 28 d. 10 val. į nuotolinį susitikimą „Ponas Kampas atgyja“ su rašytoju Benu Bėrantu per „Zoom“ programą pakvietėme Vilkaviškio pradinės mokyklos 2b ir 2c klasių mokinius ir jų mokytojas Rasą Kuršentaitienę bei Raimondą Merkevičienę. Nuotolinį susitikimą ir knygos „Ponas Kampas“ pristatymą pradėjo personažas ponas Kampas, iš rašytojo knygos tokiu pačiu pavadinimu. Kūrinyje pasakojama apie berniuką Jovarą. Jis gyvena kartu su tėvais mažame bute, kur neturi kambario - tik savo kampą. Kol tėvai tvarkosi ir ruošiasi kraustytis į naujus namus, Jovaras nuobodžiaudamas imasi piešti ant sienos. Kai piešinys atgyja ir prisistato esąs ponas Kampas, berniukas sužino įdomių dalykų apie šio buto ir savo tėvų susipažinimo istoriją. Personažas ponas Kampas susitikimo metu garsiai skaitė ištraukas iš knygos, pristatė savo kitas knygas „Riešutortas“, „Baubaimė“ ir „Bambukas yra lėėėtas“.
Knyga „Ponas Kampas“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nominuota tarp geriausių 2019 m. paveikslėlių knygų vaikams.

Balandžio 30 d. vyko virtuali popietė „Rekomenduoju knygą draugui“, kurioje Vilkaviškio viešosios bibliotekos paauglių ir jaunimo Knygos bičiulių klubo „Spindulys“ narės pristatė savo perskaitytas knygas, įdomiai apie jas pasakojo ir rekomendavo savo bendraamžiams.
Virtualios popietės įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=zb8QZfmJVbA

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja