Svarbi informacija bibliotekos lankytojams!

Informuojame, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir filialuose visos bibliotekos paslaugos teikiamos vartotojams, turintiems Galimybių pasą (el. ar popierinį) ar jam prilygstantį dokumentą.

Skaityti daugiau...

 

Išrinktas gražiausias posakis apie biblioteką!

Vilkaviškio viešoji biblioteka lietuvių kalbos dienoms paminėti organizavo gražiausio posakio apie biblioteką rinkimus.

Lietuvių kalbos dienos Lietuvos respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto 2015 m. rugsėjo 30 d. posėdžio protokolo Nr. 106-P-34 nutarimu organizuojamos jau šeštą kartą ir įprastai joms skirti renginiai vyksta kovo mėn. Atsižvelgus į esamą situaciją, šiais metais Lietuvių kalbos komisijos siūlymu lietuvių kalbos dienas galima buvo „švęsti“ kovo - gegužės mėn.

Gražiausio posakio apie biblioteką rinkimų sumanymo tikslas buvo sužinoti, ką gyventojai galvoja apie biblioteką, kokiu žodžiu ar posakiu ją apibūdintų, kokios asociacijos ar emocijos kyla, išgirdus žodį biblioteka.

Nors dideliu aktyvumu rinkimai nepasižymėjo, sulaukėme tikrai gražių žodžių ir atsiliepimų apie biblioteką.

Iš viso rinkimuose dalyvavo 16 posakių, surinkti 184 balsai. Nugalėtojai išrinkti balsų dauguma, už kuriuos buvo galima balsuoti adresu: https://apklausa.lt/f/graziausias-posakis-apie-biblioteka-dtduwvs/answers.html

Gražiausiu išrinktas posakis „Biblioteka - tai panašiai kaip diskoteka“. Išsirenki patinkančią merg..., oi, knygą, pagal viršelį, susipažįsti, pajunti kvapą, matai iki tavęs su ja šokusių ženklus. Pradedi šokti, kartais lėtai iki ašarų, kartais greitai iki ryto... Po šokio pasijunti mažumėlę kitoks. Praturtėjęs, nusivylęs, bet kitoks. (78 balsai 24, 1%).(Autorė Raimonda Kurauskienė).

Antroji vieta atiteko posakiui „Biblioteka - tai įvairių kvapų saugotoja“. Joje slepiasi visi pasaulio kvapai. „Lauko gėlių kalva“, priglaudusi „Orchidėjų namus“, šalia jų tarpsta „Levandų sodas“, „Dama su kamelijomis“ gyvena „Rožių dvare“ ir gėrisi „Vidurnakčio rože“, „Sodininkas iš Prancūzijos“ augina „Neužmirštuolę“ ir visiems dalina visą „Gėlių magiją“. (31 balsas, 9.6%). (Autorė Nijolė Dubickienė).

Tik vienu balsu atsilikęs posakis „Biblioteka - tai raktas nuo paslaptingų durų, už kurių galima išgirsti praeities ir ateities dialogą“ (30 balsų, 9,3%) užėmė trečią vietą. (Autorė Giedrė Žėkienė).

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems, ir siuntusiems savo posakius, ir balsavusiems!

Nugalėtojų laukia simboliniai prizai, kuriuos atsiimti galite atvykę į biblioteką. darbo valandomis adresu: Sodų g. Nr.1.

Marija Žilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja