Svarbi informacija bibliotekos lankytojams!

Informuojame, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir filialuose visos bibliotekos paslaugos teikiamos vartotojams, turintiems Galimybių pasą (el. ar popierinį) ar jam prilygstantį dokumentą.

Skaityti daugiau...

 

Pristatyta rankraščių ir senųjų spaudinių paroda

Birželio 9 d. Vilniaus universiteto biblioteka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatė rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Vilkaviškis“.

Šis Vilkaviškiui skirtas renginys - Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ dalis. Projekto tikslas - VU bibliotekoje saugomo regionų kultūros paveldo vertybių, turinčių išskirtinę svarbą Lietuvos ir jos kultūros istorijai, pristatymas.

Parodą į biblioteką atvežė Snieguolė Misiūnienė, Komunikacijos ir informacijos skyriaus parodų kuratorė, Nijolė Klingaitė - Dasevičienė, VU bibliotekos Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių departamento direktorė, Virginija Galvanauskaitė, VU Retų spaudinių skyriaus vadovė ir Paulius Bagočiūnas, Rankraščių skyriaus bibliotekininkas.

Renginio metu buvo parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Vilkaviškio miesto ir krašto praeitimi.

Paroda sulaukė didelio susidomėjimo. Į jos pristatymą atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininkas, teisės profesorius Vytautas Šlapkauskas, kiti Vilkaviškio kraštui nusipelnę ar jo istorijai neabejingi žmonės.

Su Vilniaus universitetu, jo veikla, iššūkiais ir galimybėmis susirinkusius supažindino Nijolė Klingaitė - Dasevičienė, apie atvežtus eksponatus išsamiai papasakojo Paulius Bagočiūnas, o svečių padovanotas paveikslas - įrėminta sumažinta Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio (1549-1616) 1613 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapio kopija.
 
Biblioteka, atsidėkodama Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojams už įspūdingą parodą , surengė nedidelę ekskursiją po Vilkaviškį, supažindino su krašto perlu - Paežerių dvaro rūmais.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Marija Žilienė