Elžbietos savaitgalis (23)

Ričardas Bachas - JAV rašytojas, filosofas, aviatorius. Autorius nuo 17 metų susidomėjo aviacija. Deja, bet net savo srities profesionalams visada reikia saugotis. 2012 metais R. Bacho pilotuojamas lėktuvas leisdamasis kliudė elektros laidus ir patyrė avariją. Tačiau viskas gerai, kas gerai baigiasi. Nors rašytojas buvo sunkiai sužeistas, jis išgyveno. Savo meilę skrydžiui autorius perteikia per kūrinius. 1970 metais išleista knyga „Džonatanas Lingvistonas Žuvėdra“, tapusi bestseleriu, metaforomis kalba apie aviaciją, skrydį, išskirtinumą. Pagrindinis veikėjas - žuvėdra Džonatanas, kuris nenori paklusti nusistovėjusioms taisyklėms. Deja, pajūrio žuvėdroms tai nepatinka, jos Džonataną ištremia iš savo būrio. Džonatonas Lingvistonas siekia daugiau - tobulybės. O jos jis nori mokyti ir savo bendruomenės narius.
Autorius 2013 metais papildė knygą ketvirtąja dalimi, nes tai paskatino prieš metus įvykusi nelaimė. Nors pats autorius sakė, jog ši dalis buvo pradėta rašyti panašiai tuo pat metu kaip ir kitos dalys, tačiau ji liko nebaigta.

Įsimintiniausios citatos:
„Pažadai tetinka pilkos kasdienybės įsikibusioms žuvėdroms. O tam, kuris mokydamasis prisilietė prie tobulybės, pažadai nieko nereiškia.“
„Baigus vieną mokyklą, laikas pereiti į kitą.“
„Netikėk tuo, ką dabar matai savo akimis. Jos tau tegali parodyti ribas.“