Svajojome ir ilgėjomės bibliotekoje

Vilkaviškio viešoji biblioteka drauge su dvylika filialų šiemet keturioliktą kartą tradiciškai pažymėjo Šiaurės šalių literatūros savaitę, kurios šių metų tema buvo „Svajonės ir ilgesys“. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kvietė pokalbiams apie svajones ir ilgesį.
Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Vaikų literatūros skyriuje šiaurietišką atmosferą padėjo sukurti Vilkaviškio vaikų lopšelių - darželių „Buratinas, „Eglutė“ ir „Pasaka“ ugdytiniai, kurie paruošė parodą „Šiaurės šalių rašytojų personažai“. Bibliotekoje buvo parengta šiaurietiškų suvenyrų paroda „Šiaurietiškų knygų kampelis“, veikė literatūros paroda „Susipažink - Šiaurės šalių rašytojai“.

Lapkričio 15-19 dienomis bibliotekoje vyko smagios veiklos: kūrybinės atvirukų dirbtuvės su knygelių iliustruotoja Agne Nananai, kuri viešojo viešojoje bibliotekoje ir Gižų filiale ir su mokinukais gamino atvirukus su jos iliustruotų knygelių personažais. Vaikai pasigamino puikių atvirukų ir po renginio turėjo galimybę įsigyti Agnės Nananai iliustruotų knygelių: E. Daciūtės „Paslapčiausia Paslaptis“ ir M. Marcinkevičiaus „Kaip Pelėdžiukas iš namų pabėgo“.

Vaikai buvo kviečiami į garsinius skaitymus iš knygos „Perlų ieškotoja“, kurią parašė rašytoja iš Alandų salų Karin Erlandsson. Ištrauką skaitė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio ugdytiniai ir jų vadovė Ilona Viltrakienė. Po skaitymų jaunieji atlikėjai svajojo ir ilgėjosi, persikūnydami į A. Lindgren, H. K. Anderseno, J. Wieslander knygų personažus ir keliavo Šiaurės šalių literatūros puslapiais, labai jautriai, nuotaikingai, šiltai ir svajingai žiūrovus nuskraidino į paslaptingą šiaurietiškos literatūros pasaulį.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu buvo galima virtualiai susipažinti su Šiaurės šalių šalimis, gamta, literatūra, pasitikrinti žinias viktorinoje, kuri sulaukė net 170 dalyvių.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja