Nuotaikingas susitikimas su vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku

Vilkaviškio viešoji biblioteka tradiciškai jau penkioliktąjį kartą pažymėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri pasaulyje nuo 1967 metų švenčiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Hanso Christiano Anderseno gimtadienį. Šios dienos paminėjimo tikslas - įkvėpti skaitymo meilę ir atkreipti dėmesį į vaikų knygas. IBBY Kanados skyrius 2022 m. oficialiai tapo Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavo teisę pasirinkti jos temą bei sukurti plakatą.
Balandžio 5 d. Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ir Bartninkų filiale lankėsi ir su jaunaisiais skaitytojais nuotaikingai bendravo vaikų rašytojas ir vyriausiasis literatūrinio žurnalo „Laimiukas“ redaktorius Virgis Šidlauskas. Renginį pradėjome skaitydami šių metų kreipimąsi į pasaulio skaitytojus „Pasakojimai - tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje“, teksto autorius Richard Van Camp. Virgis Šidlauskas - populiarių knygų vaikams „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ugnikalniukas ieško draugų“, „Slaptoji Kornelijaus Van Drebelio misija“, „Ulfas ir povandeninis miestas“, „Stogas, po kuriuo auginu žvaigždes ir lietų“, „Goris“ - autorius. Šiemet Lietuvos knygynuose pasirodė septintoji Virgio Šidlausko knyga „Savanos istorijos“, kurią iliustravo dailininkė Greta Alice. Ar teko girdėti apie žirafą, kuriai kažkoks nenaudėlis nudžiovė kūną? Liko tik galva ir kaklas! O apie mergaitę, kuri spintoje augino dramblį? O gal kas nors pasakojo, kas nutiko piranijai, tingėjusiai valytis dantis? Ne? Tai gal girdėjai istoriją apie balandį, kuris lesino žmones? Irgi ne? Na, tuomet tikrai pats laikas atsiversti šią knygą ir perskaityti visus pašėlusiai smagius pasakojimus!
Vaikų rašytojas šventės dalyviams pristatė savo knygą „Slaptoji Kornelijaus Van Drebelio misija“. Kas stipresnis - noras griauti ar kurti? Noras valdyti ar meilė ir rūpestis? Tą ir mėgins išsiaiškinti paslaptinga trijų rupūžių ir peliuko Redžinaldo Mausmejerio komanda. Šios knygelės pristatymas vyko netradiciškai: autorius vaikams grojo gitara, dainavo ir drauge muzikuoti pakvietė visus, piešė povandeninį laivą ir, padedamas vaikų fantazijų, pavaizdavo daiktus, kurie žiūrovų manymu, turėtų būti tame laive. Vaikai plojo, dainavo, fantazavo, svajojo drauge su Virgiumi Šidlausku. Pristatydamas kitą savo knygelę - „Ugnikalniukas ieško draugų“, dainuodamas drauge su vaikais, autorius padėjo Ugnikalniukui ieškoti draugų, nes nėra lengva susirasti draugą, kai esi ugnikalnis. Tikrų tikriausias, kojomis įaugęs į žemę. O dar ir tėvai tokie rūpestingi, kad nieku gyvu neleidžia su bet kuo bičiuliautis. Tikriausiai nelengva… Tačiau Ugnikalniukas žino, kad nėra nieko sunkiau, nei būti vienišam. Todėl jis tvirtai pasiryžęs - kad ir kokias kliūtis teks įveikti, draugą tikrai susiras.
Vėliau susitikimo dalyviai rašytojui uždavė įvairiausių klausimų, į kurios Virgis Šidlauskas mielai atsakė. Iš autoriaus rankų su jo paties palinkėjimu: „Kai ko nors labai trokšti, jokie pavojai nebaisūs!“ aktyviausi 2021 metų Vaikų literatūros skaitytojai gavo padėkos raštus.
Po renginio Virgis Šidlauskas mielai dalijo autografus ir fotografavosi su mažaisiais gerbėjais. Autoriaus knygelės iš bibliotekos lentynos dingo akimirksniu, nes vaikus suintrigavo rašytojo sukurti personažai. Su visais šiltai atsisveikinęs iki kitų susitikimų, rašytojas išskubėjo į kitą susitikimą su jaunaisiais Bartninkų filialo bibliotekos skaitytojais.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja