Paaugliai rinko Metų knygą

Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojai dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2021“.
Balandžio 7 d. vyko Metų knygos paaugliams rinkimai. Bibliotekoje lankėsi Vilkaviškio S.Nėries pagrindinės mokyklos 6b klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Angele Ferenciene bei mokyklos bibliotekos vedėja Jolanta Čibirkiene. Trys šios klasės mokinės - Deimantė Bukaveckaitė, Lėja Svobūnaitė ir Miglė Litvaitytė - išsamiai ir išradingai pristatė nominuotas knygas: Rasos Grybaitės ir Linos Itagaki „Grybo auksas“, Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikos 3:Pamiršti dievai“ ir Kotrynos Zylės „Siela Sumuštinių dėžutėje“. Įdomių faktų ir vaizdinės medžiagos apie knygų autores pateikė bibliotekininkė Inesa Mažeikienė. Neringa Vaitkutė - biologijos mokytoja, kurianti istorijas, kuriose meistriškai derinamas šiuolaikinių vaikų gyvenimas, senovės lietuvių mitologija ir šiurpūs nuotykiai. Knygoje „Klampynių kronikos 3: Pamiršti dievai“ dvyniai Agata ir Aringas bei jų jaunesnė sesuo Smiltė negali gyventi paprastai, be nuotykių. Mažosiose Klampynėse ir pykstasi, ir draugiškai gyvena žmonės ir mitinės būtybės - kipšai, laumės, undinės, kaukai, baubai. Ypač magiškas, šviesus susitikimas su elniu devyniaragiu. Kotryna Zylė - grafikos dizainerė, kurios knygoje laumę galima sutikti baseine, Dievą senelį - troleibuse, o miręs brolis Vėlinių naktį rašo trumpąsias žinutes neveikiančiu telefonu. Ir Neringos Vaitkutės, ir Kotrynos Zylės knygose persipina realus gyvenimas ir mistika. O trečioji knyga - „Grybo auksas“ - komiksas apie skulptoriaus Vinco Grybo asmenybę, gyvenimo istoriją, kūrybinius atradimus. Knyga atskleidžia garsių V.Grybo paminklų Vytautui Didžiajam, Vincui Kudirkai, Žemaičiui, Simonui Daukantui kūrimo istorijas. Joje randame atsakymą, kas gi tas Grybo auksas, ir kur jis buvo slepiamas. Knygą sukūrė skulptoriaus anūkė, vitražo meistrė Rasa Grybaitė bei dailininkė Lina Itagaki. Užvertus paskutinį puslapį, kyla noras keliauti- aplankyti Vinco Grybo memorialinį muziejų Jurbarke, ieškoti po visą šalį išsibarsčiusių, istorines negandas atlaikiusių jo meno kūrinių ir būtinai pakalbinti žymiąsias pelėdas Žaliakalnyje.
Už labiausiai patikusią knygą mokiniai balsavo. Didžiausio palaikymo sulaukė Kotrynos Zylės knyga „Siela Sumuštinių dėžutėje“. Savo žinias apie knygas paaugliams mokiniai pasitikrino atsakinėdami į virtualios viktorinos klausimus.
Susitikimo pabaigoje Padėkos raštu buvo apdovanota viena aktyviausių 2021 metų Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus skaitytoja - Lėja Svobūnaitė. Geru žodžiu paminėti ir kiti šios klasės mokiniai - bibliotekos skaitytojai: Deimantė Bukaveckaitė, Smiltė Kerpakytė, Emilija Pučkutė, Emilis Sniečkus, Rapolas Vosylius, Ignius Klimavičius.
Džiugu, jog po renginio dalis mokinių neskubėjo, bet stabtelėjo prie knygų lentynų, rinkosi knygas ir nešėsi į namus skaityti.

Inesa Mažeikienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė