Nacionalinė bibliotekų savaitė Bartninkų miestelio bibliotekoje

Kiekvienais metais, paskutinę balandžio savaitę, minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų tema - „Tvari biblioteka“, ta proga bibliotekose gausu renginių. Bartninkų bibliotekoje apsilankė Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos - daugiafunkcio centro ketvirtokai - kalbėjome apie tvarumą, atliekų rūšiavimą, vartojimo mažinimą, keitimąsi daiktais ir viską, kas galėtų išsaugoti mūsų gamtą, aplinką. Neužmiršome pakalbėti ir apie knygos svarbą, tam buvo skirta mini viktorina „Skaitau žinau“, o renginio pabaigoje vaikai gamino knygų skirtukus, rašė palinkėjimus. Šie skirtukai bus padovanoti skaitytojams senjorams, kurie į biblioteką patys ateiti nebegali.
Tvarumas - tai tarsi gyvenimo būdas ir pastangos, kad „neapvogtume ateities kartų“, kad neišeikvotume išteklių ir nepakenktume aplinkai, kad išliktų vertybės, kad išmokytume mylėti ne tik savo artimą, bet ir gamtą.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė sutapo su Motinos diena. Į Bartninkų biblioteką rinkosi ir tie, kurie norėjo prisiminti savo mamas ir nors trumpam grįžti į vaikystę. Dainas mamoms skyrė Bartninkų moterų ansamblis „Aista“, jaunimo vokalinis ansamblis „Svajonė“ ir šių kolektyvų vadovai - Rima ir Vaidas. Eilės, garsių žmonių mintys ir prisiminimai nepaliko abejingų. Kiekvieną atėjusią dėmesiu ir savo piešta atvirute apdovanojo bartninkietis dailininkas, poetas Juozas Šalčiūnas. Dar ilgai bibliotekoje netilo šurmulys, tai tarsi dar vienas įrodymas, kad bibliotekos jau seniai ne tik knygų išdavimo ir mokymosi vieta, bet susitikimų ir bendravimo erdvė.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bartninkų filialo bibliotekininkė Birutė Banackienė