Vilkaviškio viešoji biblioteka minėjo Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Balandžio 23 - 29 dienomis vyko 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kuri šiais metais buvo dedikuota tvarumo temai. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose organizuoti renginiai kvietė savo skaitytojus įsitraukti į įvairias veiklas: susitikimus su rašytojais, literatūrines popietes, piešinių bei fotografijų parodas, garsinius skaitymus, viktorinas, žaismingas kūrybines dirbtuves ir edukacinius užsiėmimus.
Tradicinės šventės atskaitos tašku buvo pasirinkta pažintinė ekskursija, kurioje dalyvavo gausus būrys mūsų bibliotekos darbuotojų. Ankstyvą balandžio 23-iosios rytą leidomės į kelionę maršrutu Jurbarkas - Panemunė - Raudonė. Apsilankymas Jurbarko savivaldybės viešojoje bibliotekoje paliko neišdildomą įspūdį. Čia mūsų laukė itin šiltas ir svetingas priėmimas - Jurbarko bibliotekos darbuotojos maloniai supažindino su naujai įrengtomis bibliotekos patalpomis, įspūdingomis erdvėmis ir teikiamų paslaugų įvairove. Ši biblioteka - neabejotinas Jurbarko traukos centras, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas kiekvieno lankytojo poreikiams.
Malonūs įspūdžiai laukė ir tolimesnėje kelionės eigoje. Pažintis su Panemunės bei Raudonės pilimis, jų istorija ir praeitį menančiomis tradicijomis - naujai įgytos žinios ir praplėstas akiratis. O Raudonės pilyje pasirinkta edukacinė programa „Žvilgsnis į dvaro virtuvę“ ne tik atskleidė gražiausias šios pilies meilės istorijas bei legendas, bet ir leido pasimėgauti ypatingai gardžiomis dvaro vaišėmis.
Šaunus startas įkvėpė ir kitoms, Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei sumanytoms bei organizuotoms veikloms. Mūsų bibliotekoje vyko net du susitikimai su rašytojais. Balandžio 27 d. pas mus svečiavosi rašytoja ir knygų iliustratorė Kotryna Zylė (beje, tądien ji lankėsi ir Keturvalakių filiale), kurios knyga „Siela sumuštinių dėžutėje“ šiais metais dalyvauja „Metų knygos paaugliams“ rinkimuose. Apie įvairias mitines būtybes, artimą santykį su lietuviškąja mitologija ir meilę knygoms, paveldėtą iš tėčio - rašytoja žaismingai dalinosi su jaunųjų skaitytojų auditorija - S. Nėries pagrindinės mokyklos šeštokais, kuriems šis susitikimas virto netradicine, žaisminga ir įspūdinga literatūros pamoka.
Balandžio 28-osios popietė kvietė į biblioteką visus, neabejingus poetinio žodžio skambėjimui. Tądien vyko susitikimas su mūsų kraštiečiu, pirmuoju Mažojo poezijos pavasario laureatu - Gražvydu Gavėnu ir jo naujausios poezijos knygos „Pėdos pakrantėj savoj“ pristatymas.
Visą savaitę Vilkaviškio bibliotekos facebook paskyroje buvo organizuojamas fotografijų konkursas „Pakeliui į biblioteką“, kurio nugalėtoja tapo mūsų ištikima skaitytoja Miglė Šeštakauskaitė. Jai įteiktas prizas - Vilkaviškio laisvalaikio centro „Topolis“ šeimyninė pica.
Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę užbaigėme gražia iniciatyva - prisijungiant prie Vilkaviškio kultūros centro ir „Mažosios audimo artelės" inicijuotos akcijos „Sūduvos juosta". Tradicijų tęstinumas, noras pažinti praeitį ir sukauptų vertybių perdavimas ateities kartoms gali užtikrinti dvasinės kultūros kūrimą ir augimą. Čia bibliotekai tenka ypatingai svarbus vaidmuo - jos teikiamų paslaugų nauda ir įvairovė yra vienareikšmiškai svarbi ir reikalinga. Todėl kiekvienam vertėtų atminti, jog „vienintelis dalykas, kurį būtinai turite žinoti, yra bibliotekos vieta“ (A. Einšteinas).

Vilija Štreimikienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos metodininkė