„Poezijos pavasaris“ 2022

Kai aš pavasariu džiaugiuos, bučiuoju žiedą,
Kai saulei aš tiesiu rankas, gyvenimui meldžiuos.
/S. Nėris/

Gegužės 19 dieną į mūsų rajoną atkeliavo jau 58-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, sukviesdamas visus poetinio žodžio mėgėjus, gerbėjus bei pačius kūrėjus. Šiais metais Vilkaviškio viešoji biblioteka sulaukė išties šaunios poetų kompanijos, kuri nuoširdžiai ir dosniai dalinosi savo kūrybine patirtimi, poetinio žodžio skambėjimu ir jo teikiama galia.
Poezijos pavasario svečiai - poetė Laura Kromalcaitė, 2020 m. laimėjusi Lietuvos rašytojų sąjungos „Pirmosios knygos“ konkursą; Aivaras Veiknys - poetas bei žurnalistas, lygiai prieš penkerius metus nominuotas Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatu; Marius Burokas - poezijos kūrėjas ir vertėjas, įvertintas ne vienu apdovanojimu, kurių ryškiausias - 2019 m. „Poezijos pavasario“ ir Maironio premijos laureatas; Mindaugas Valiukas - poetas, prozininkas bei dramaturgas (pelnęs Auksinį scenos kryžių), taip pat savo eiles su gitaros stygomis derinantis atlikėjas, dainuojamosios poezijos kūrėjas - bardas; Valdas Daškevičius - poetas bei redaktorius, (anksčiau dirbęs žurnalistikos srityje), 2021 m. išleidęs eilėraščių rinktinę „Visas likęs laikas“, ir jau trečią kartą besilankantis mūsų „Poezijos pavasary“.
Kaip ir kasmet, poezijos pavasario svečiai buvo maloniai sutikti Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Vėliau jų laukė literatūrinė kelionė - apsilankymas Kazio Bradūno tėviškėje bei Sauliaus Bučo atminimo pagerbimas Alvito kapinaitėse.
Įspūdingo grožio sode, baltažiedžių obelų ir alyvų apsupty, Salomėjos Nėries tėviškėje vyko poezijos skaitymai „Pavasarinis srautas nuneš tave pagavęs“ (S. Nėris). Pasipuošusios šimtametės obelys ir kriaušės, kurios, anot S. Nėries, „lyg apsnigtos - į žemę linksta“, vaiskus dangus ir dūzgiančių darbštuolių bičių choras kūrė rojaus žemėje įspūdį, kurį, greta visų gamtos stebuklų, įprasmino ir mūsų svečių dovanota kūryba. „Aš norėčiau dainuoti apie skaistų gegužį“, - kadaise ilgesingai rašė S. Nėris. Džiaugiamės, jog toji jos daina atgimsta kiekvieną pavasarį, dedikuojamą Žmogaus, Žemės ir Poezijos šventei.
Dar vienas susitikimas - baigiamasis poezijos vakaras „Po poezijos paukštės sparnu“, kuris vyko Vilkaviškio kultūros centre, buvo skirtas ir miesto bendruomenei. Darniai skambantis poetinis žodis ir jį lydinčių gitaros stygų kelionė po klausytojų širdis - „Poezijos pavasario“ dovana vilkaviškiečiams. Šiame susitikime dalyvavo ir 2022 m. Mažojo poezijos pavasario laureatė - Dalia Sakalauskienė, meninio žodžio dėka atvėrusi savo širdį.
Vakaro kulminacija - S. Nėries literatūrinės premijos įteikimas, kurios laureatu šiais metais tapo poetas Valdas Daškevičius už eilėraščių rinktinę „Visas likęs laikas“. Literatūrinės premijos čekį ir rankų darbo dovaną - angelo skulptūrą (aut. Raimundas Blažaitis) įteikė Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai - vicemeras Bernardas Marčiukonis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Blauzdžiūnas.
Renginio organizatorė ir vedėja - viešosios bibliotekos direktorė Vilija Gilienė - džiaugėsi gražiu ir iškilmingu „Poezijos pavasario“ tradicijos tęstinumu, nuoširdžiai dėkojo tiek poeziją kuriantiems, tiek ja besižavintiems, visiems susirinkusiems linkėjo niekada neprarasti susidomėjimo poetinio žodžio spalvomis ir visada atminti, jog tik „gero žmogaus ir gražios žydinčios žemės ilgesys mus verčia pamilti žemę ir žmones“ (S. Nėris)

Vilija Štreimikienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos metodininkė