Patogi naujovė skaitytojui - knygomatas

Knygomatas - projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dovana. Vilkaviškio viešoji biblioteka dalyvavo projekto organizuotoje edukacinėje veikloje - pravedė 45 edukacijas „Draugoteka“ 5-8 klasių mokiniams. Projektą įgyvendina G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka.
Projektas finansuojamas 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.
Vilkaviškio viešoji biblioteka savo skaitytojams siūlo naują paslaugą - knygomatą.
Prie šiuo metu įsikūrusios bibliotekos (P. Jašinsko g. 2A), nes senasis bibliotekos pastatas renovuojamas, pastatytas knygomatas, kuris suteikia galimybę pasiimti užsakytas knygas bet kuriuo paros metu ir visomis dienomis, per šventes bei savaitgalius. Naujasis įrenginys veikia ir bibliotekos darbo valandomis, tad lankytojai gali pasirinkti jiems patogesnį būdą - ar pasivaikščioti tarp knygų lentynų, išklausyti kvalifikuotų darbuotojų rekomendacijų, ar pasinaudoti knygomatu.
Knygomatu naudotis labai paprasta. Užsisakote knygą www.ibiblioteka.lt pasirenkant atsiėmimo būdą - į knygomatą arba paskambinate į bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrių tel. (8-342) 60326. Kai tik bibliotekininkai ją įdės į knygomatą, į savo mobilųjį telefoną gausite SMS žinutę su PIN kodu. Šis ir bus būtinas atsiimant norimą knygą.
Knygomatu gali naudotis visi registruoti bibliotekos skaitytojai. Dar neužsiregistravusiems siūlome tai padaryti www.ibiblioteka.lt. Patogu ir tai, kad knygas galite grąžinti į šalia esantį grąžinimo įrenginį.
Kviečiame visus Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojus naudotis knygomatu ir pamėgti naują bibliotekos paslaugą. Svarbu tai, kad naujasis įrenginys pritaikytas ir turintiems negalią žmonėms.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja