„Bibliomūšio“ dalyviai pateko į dvidešimtuką

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ protų mūšio „Bibliomūšis“ pirmasis etapas startavo spalio 2 d. Dalyvauti žaidime užsiregistravo per šimtą Lietuvos viešųjų bibliotekų komandų. „Bibliomūšį“ sudaro trys etapai iš penkių turų po dešimt klausimų. Kiekvienas teisingai atsakytas klausimas vertinamas vienu balu. Yra galimybė gauti ir pusę balo, tačiau vieno etapo metu įmanoma surinkti daugiausiai - 50 taškų.
Vilkaviškio viešosios bibliotekos komanda pasirinko „Liktarnos“ pavadinimą, siejant jį su bibliotekos istorija. Dabartiniame bibliotekos pastate anksčiau yra buvusi „Žiburio“ gimnazija, išugdžiusi daug garsių asmenybių. Tad mokslo ir žinių žiburio skleidžiama šviesa buvo susieta su „liktarna“ - kukliu žiburėliu, padėsiančiu laimėti.
Vilkaviškio komandai vadovavo Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Gitana Pumerytė-Vosylienė. Mūšyje kovėsi bibliotekos darbuotojos, istorikas Antanas Žilinskas ir rajoninio laikraščio „Santaka“ žurnalistai, mielai sutikę talkinti atsakinėjant į išties sudėtingus protų mūšio klausimus.
Komandos narių darna ir sutarimas padėjo surinkti 31 iš penkiasdešimties galimų taškų. Šie taškai padėjo tapti dvidešimta tarp kitų bibliotekų komandų. Pirmojoje vietoje atsidūrusi komanda surinko 39 taškus. Atsakymų į visus klausimus nežinojo nei viena komanda.
Paskatinti sėkmės lauksime antrojo žaidimo etapo lapkričio mėnesį.

Gitana Pumerytė-Vosylienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja