Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia „Pirmosios knygos“ konkursą

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia „Pirmosios knygos“ konkursą, kurio metu išrinktiems nugalėtojams suteikiama galimybė išleisti pirmąsias savo knygas (tradiciškai išrenkama po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą). Pirmą kartą leidykloje 1994 metais surengtas konkursas per dvidešimt metų į šiuolaikinės lietuvių literatūros pasaulį palydėjo ne vieną dabar gerai žinomą rašytoją tai Laura Sintija Černiauskaitė, Marius Ivaškevičius, Rimvydas Stankevičius, Renata Šerelytė, Andrius Jakučiūnas ir kiti. 2014 - ųjų metų konkurso laimėtojai prozininkas Tomas Vaiseta su trumposios prozos knyga „Paukščių miegas“ ir poetė Jurgita Jasponytė su knyga „Šaltupė“.
2000-aisiais metais buvo išleista „Pirmosios knygos“ konkursą laimėjusios vilkaviškietės Dainos Opolskaitės novelių knyga „Drožlės“. Laimėti pavyko iš antrojo karto. Knygoje skaitytojams pateikiama keletas jaunosios autorės novelių: Gudobelių..., Romantiška istorija, Angelo duona, Present simple, Alyvos. In memoriam, Drožlės, Moliuskai, Žydrasis balkonas, Kiškelis žvelgia, Liepžiedžiai, Tiesiog šiandien. Su viena iš knygon nepatekusių, vėlesnių, novelių galite susipažinti http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=2933&kas=straipsnis&st_id=1606. Naujausią interviu su novelių autore galite rasti http://www.menobangos.lt/daina-opolskaite-neatsakomas-klausimas-o-kodel-tu-rasai/.
Kūrinių šių metų konkursui Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla laukia iki kovo 6 d., smulkesnę informaciją apie konkursą ir reikalavimus rasite http://www.rsleidykla.lt/naujienos?news_id=82.

Gitana Pumerytė-Vosylienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja