16-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė

Vasario 19 - 22 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyko 16-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė, alsuojanti intriguojančia detektyvine tematika.
Renginį pradėjo aktorius Andrius Bialobžeskis, o knygų mugę atidaryta paskelbė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visus susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys, literatūros kritikas Valentinas Sventickas.
Mugėje autoriai pristatė naujas knygas, dalino autografus, „virė“ diskusijos, atidarytoje muzikos salėje vyko muzikantų naujų albumų pristatymai.
Knygų mugės atidaryme, kaip ir kasmet, dalyvavo Vikaviškio rajono viešoji biblioteka. Šiemet detektyvų narplioti į draugiją pasikvietėme rajono mokyklų bibliotekas. Knygų mugėje visi jautėmės lyg tikrame detektyve, į kurį įsitraukė net pati šalies Prezidentė. Trupinėlį intrigos, žinių, gerų emocijų parsivežėme kiekvienas.
Kasmet vis gausėjantis tarptautinės Vilniaus knygų mugės lankytojų ratas nuteikia optimistiškai, kad Lietuvoje knyga vis dar vertinama ir mylima. Nepamirškime knygos ir turtinkim savo vidinį pasaulį skaitydami knygas.

Irena Staneikienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Direktorės pavaduotoja