Paroda „Paveikslai - mano akys“

Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje iki rugsėjo 15 d. veiks dailininkės Žydruolės Tumosaitės tapybos darbų paroda „Paveikslai - mano akys“.
Parodoje eksponuojama 11 įvairiais laikotarpiais nutapytų paveikslų, kuriuose dominuoja gėlės,augalai ir medžiai - tai, ką labiausiai mėgsta tapyti Žydruolė.
,Žmonių netapau’, - sako Žydruolė, nors rugpjūčio 14 d. įvykusiame parodos pristatyme kalbėjusi menotyrininkė Danutė Jedzinskienė pastebėjo, kad šie jos paveikslai - kaip žmonės, jie kalba ir turi ką pasakyti. Jie kalba apie didelį autorės talentą, apie tobulėjimą, apie norą suteikti žmonėms pasigėrėjimą.
„Nenoriu, kad žiūrint į mano paveikslus, žmonėms kiltų negatyvių minčių, pati nemėgstu „sunkių“ paveikslų“, - yra sakiusi Žydruolė. „Noriu, kad mano paveikslai žmonėms suteiktų gerų emocijų“. Kad toks tikslas pasiektas, patvirtino visi į parodos pristatymą atvykę kalbėjusieji - pirmoji dailės mokytoja Gražina Mikalauskienė, menotyrininkė Danutė Jedzinskienė, autorės sesuo dainininkė Dalia Tumosaitė, bibliotekos direktorė Vilija Gilienė, dukra Viktorija, draugai, kaimynai, giminės, artimieji.
„Tiek gražių žodžių apie save dar nesu girdėjusi“ - džiaugėsi Žydruolė, išgirdusi, kad yra talentinga dailininkė, jautrus, patikimas, darbštus, turintis ir išsakantis savo nuomonę žmogus.
Žydruolė Tumosaitė yra profesionali dailininkė. Pagrindai - Vilkaviškyje pas dailės mokytoją Gražiną Mikalauskienę, vėliau Vilniaus Čiurlionio meno mokykla, Vilniaus dailės akademija, freskos - mozaikos dailininko specialybės diplomas. Žydruolė dirba mūsų bibliotekoje, o ši paroda ( kurioje, beje, yra ir jos sukurtų atvirukų) - jos pirmoji personalinė paroda. Tikimės, kad jų bus ir daugiau, o ši bus paskatinimas kitiems talentingiems mūsų bibliotekos darbuotojams.

Marija Žilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja