2016-ieji - BIBLIOTEKŲ METAI !

Siekis atskleisti ir išryškinti bibliotekų privalumus bei skaitymo naudą paskatino LR Seimą 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Jau vasario 12 d. Lietuvos bibliotekininkai, kultūros atstovai ir bibliotekų draugai rinkosi Vilniaus universiteto Teatro salėje į iškilmingą renginį, kurį atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Vyriausybės patvirtintame Bibliotekų metų plane nurodyta, kad šiais metais bus siekiama padidinti bibliotekų įvaizdžio patrauklumą visuomenei, išryškinti bibliotekų tinklo privalumus, atskleisti daugialypį jų teikiamų paslaugų plėtros ir naudos visuomenei potencialą. Minėti metus ir vykdyti plane numatytas veiklas planuoja daugelis Lietuvos bibliotekų ir bibliotekininkų asociacijų, bendradarbiaudamos su leidėjais, kitais švietimo bei kultūros sričių partneriais, vietos bendruomenėmis.
Bibliotekų metus globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginį organizavo - Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Vilniaus universiteto biblioteka.
Jau netrukus Vilkaviškio viešoji biblioteka pradėdama bibliotekų metus viešai paskelbs organizuojamų renginių sąrašą!

Kristina Blauzdžiūnaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kultūros projektų vadovė