Nacionalinei bibliotekų savaitei įsibėgėjus

Balandžio 23-29 dienomis jau šešioliktą kartą Lietuvoje minima Bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais, visoje Lietuvoje vyksta ypač daug - per 1600 pačių bibliotekų rengiamų ir joms skirtų renginių. Šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, moto - „Stipri biblioteka - stipri visuomenė“.
Bibliotekų vaidmuo Lietuvos kultūriniame ir socialiniame gyvenime išlieka didelis, nors kasdien daugelis to galbūt ir nemato. Turbūt daugumai būtų netikėta žinia, kad per metus šalies bibliotekos bendrai priima 25 mln. lankytojų - tiek, kiek jų gyvena Australijos žemyne.
Bibliotekų savaitės dienomis kiekvienas Lietuvos miestas, miestelis ar kaimas, kuriame yra biblioteka, šurmuliuoja įdomiais renginiais, popietėmis, vyksta susitikimai su kūrėjais, įdomiais ir linksmais žmonėmis. Ne išimtis ir Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka.
Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose organizuojama daugiau kaip 70 renginių. Aptarti einamų metų darbus, balandžio 26 d. viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojos rinkosi į išvažiuojamąjį pasitarimą bei edukacinę veiklą Virbalyje „Virbalio vartuose“, kurio metu buvo paskelbtos ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos padalinių (filialų) metų nominacijos rinkimų nugalėtojos.
Už tradicijų puoselėjimą bei naujų, patrauklių darbo formų ieškojimą, aktyvią bei profesionalią veiklą įgyvendinant skaitymo skatinimo iniciatyvas, organizuojant įdomius bei prasmingus, bendruomenės poreikius atitinkančius kultūrinius, edukacinius, informacinius renginius:
                      1 vieta - Girėnų filialas ( bibliotekininkė Vida Andziulienė);
                      2 vieta - Klampučių filialas (bibliotekininkė Irena Katkevičienė);
                      3 vieta - Kybartų miesto filialas (bibliotekininkė Roma Bruzbartienė).

Už įvairiapusišką veiklą ir iniciatyvas telkiant bendruomenę, už skaitytojų sutelkimą, kūrybiškumą, įdomias bei gražias iniciatyvas skaitymo skatinimo srityje ir gimtosios kalbos bei literatūros puoselėjimą, už aktyvią veiklą su skaitytojais Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Vilkaviškio skyriaus, paskatinamieji prizai bei padėkos raštai įteikti Bartininkų filialo (bibliotekininkė Birutė Banackienė) ir Gižų filialo (bibliotekininkė Nijolė Vaitūnaitienė) darbuotojoms.
Padėkos raštais taip pat apdovanotos Paežerių filialo (bibliotekininkė Irena Valinskienė), Alvito filialo (bibliotekininkė Angelė Blažaitienė) ir Gražiškių filialo (bibliotekininkė Nijolė Dubickienė) darbuotojos.
„Virbalio vartų“ kolektyvas papasakojo ir parodė kaip senovėje buvo kepama duona, koks jos gaminimo kelias bei papročiai, kaip buvo liejamos žvakės, pinamos virvės, žiedžiamas molis bei audžiama. Visi edukacinio pasitarimo dalyviai turėjo galimybę išbandyti šiuos amatus.
Dėkojame „Virbalio vartams“ už šiltą bei malonų priėmimą, pačias geriausias emocijas, už vaišes ir dovanas. Susitiksime dar ne kartą!

Kristina Blauzdžiūnaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kultūros projektų vadovė