1918 m. vasario 16-oji - ypač svarbi Lietuvos istorijos data, skelbianti naujos, nepriklausomos, valstybės pradžią.
1928 m. Vilkaviškio apskrities savivaldybė įsteigė Nepriklausomybės skaityklą. Ši data laikoma Vilkaviškio viešosios bibliotekos istorijos pradžia.
1918 m. lapkričio 15 d. Vilkaviškyje pradėjo veikti katalikiškosios „Žiburio“ draugijos gimnazija.
Garbingos sukaktys - tai ne tik priežastis iškilmingai jas paminėti, bet ir paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir ateičiai: ką pavyko nuveikti ir kokius tikslus keliame sau žengdami kitą žingsnį.

2017 m. lapkričio 13-19 d. „Šiaurės salos“

Š. m. lapkričio 13-19 dienomis vyks dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius dešimtą kartą kviečia dalyvauti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Šiemet projekte dalyvaus Skaitytojų aptarnavimo skyrius ir 16 viešosios bibliotekos filialų.
Lapkričio 13 dieną, pirmadienį, dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tūkstančiams vaikų ir suaugusiųjų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos - tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai nauja literatūra iš Šiaurės, tai įvairios parodos, susitikimai ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis.
Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Jau dvidešimtą kartą šioje skaitymo šventėje dalyvauja ir Lietuvos bibliotekos, mokyklos, dienos centrai, vaikų darželiai. Šiemet skaitymus rengti užsiregistravo jau daugiau kaip 400 švietimo ir kultūros įstaigų Lietuvoje, prie šios tradicijos jungiasi ir lietuviškos mokyklos užsienyje.
Šiaurės šalyse yra nesuskaičiuojama gausybė salų, nuo pačių mažiausių uolėtų šcherų iki didžiausios pasaulyje salos, Grenlandijos. Yra salų - valstybių, pavyzdžiui, Islandija. Salos tūkstančiais išsidėsčiusios palei Švedijos, Norvegijos ir Suomijos krantus. Todėl nieko keisto, kad salos yra populiarus motyvas Šiaurės šalių dailėje, folklore, literatūroje.
Šiemet minimos ir Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį šiemet skiria suomių literatūrai.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitę rengia Asociacijų Norden Sąjunga, finansuoja Šiaurės ministrų taryba.

Daugiau informacijos apie projektą:
www.bibliotek.org/lt

RENGINIAI VILKAVIŠKIO VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

13 d. 10 val.
„Šviesos ir žodžio šventė - ištrauką iš suomių rašytojo Mauri Kunno knygos „Lobių sala“ skaitys Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 e klasės mokiniai. Mokytoja Dalia Petruškienė.

14 d. 14.30 val.
Edukacinis užsiėmimas „Salos skandinavų literatūroje“. Skaitys, vaidins ir kalbės šiaurietiškai Vilkaviškio VJC vaidybinių improvizacijų būrelio nariai. Vadovė Ilona Viltrakienė.

15 d. 15 val.
Filmų popietė darželinukams „Šiaurės herojai atvyko pas mus“.

15 d. 16 val.
Literatūrinė popietė suaugusiems „Virtualūs pašnekesiai su Norvegijoje gyvenančia rašytoja ir vertėja Rūta Mataityte“.

16 d. 12 val.
Garsinis skaitymas paaugliams iš Marijos Turtschaninoff knygos „Maresė“. Viktorina „Ką žinai apie Šiaurės šalis?“. Dalyvaus Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos 5 b ir 5 d klasių mokiniai. Mokytojos Vaida Kriščiūnienė ir Enrika Paškauskienė.

17 d. 12.30 val.
Edukacinis užsiėmimas „Salos skandinavų literatūroje“. Skaitys, vaidins ir kalbės šiaurietiškai Vilkaviškio VJC vaidybinių improvizacijų būrelio nariai. Vadovė Ilona Viltrakienė.

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu bibliotekoje veiks parodos

Vaikų literatūros skyriuje:
Piešinių paroda „Šiaurės salos mano piešiniuose“
Literatūros paroda „Astrida Lindgren - mylimiausia viso pasaulio vaikų rašytoja“: Rašytojos 110-ioms gimimo metinėms

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje:
Literatūros paroda „Šiaurės šalių rašytojų kūryba“

Maloniai kviečiame dalyvauti renginiuose!
Telefonas pasiteiravimui: 8 342 60326