1918 m. vasario 16-oji - ypač svarbi Lietuvos istorijos data, skelbianti naujos, nepriklausomos, valstybės pradžią.
1928 m. Vilkaviškio apskrities savivaldybė įsteigė Nepriklausomybės skaityklą. Ši data laikoma Vilkaviškio viešosios bibliotekos istorijos pradžia.
1918 m. lapkričio 15 d. Vilkaviškyje pradėjo veikti katalikiškosios „Žiburio“ draugijos gimnazija.
Garbingos sukaktys - tai ne tik priežastis iškilmingai jas paminėti, bet ir paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir ateičiai: ką pavyko nuveikti ir kokius tikslus keliame sau žengdami kitą žingsnį.

Kazlų Rūdoje surengtas Respublikinis poezijos konkursas-varžytuvės „Obuolys 2017”

Įvairių kūrybinių talentų turintis menininkas, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys Virgilijus Bespalovas ir jo įkurtas VVV-Art klubas kartu su Kazlų Rūdos savivaldybės viešąja biblioteka įgyvendino sumanytą svajonę - padaryti kažką kitaip, pradžiuginti miestelėnus, nustebinti.
Informacinis rėmėjas „Kazlų Rūdos laikraštis“ (redaktorius Marius Žitkus). Renginio fotografas Victor Emma.

Spalio 21dieną, 12 valandą už lango blaškantis šaltokai rudeniškai darganai, Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos salėje rinkosi poetai iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Vilkaviškio, Višakio Rūdos, Jūrės kaimų ir Kazlų Rūdos. Pastebėta, kad respublikinis poezijos konkursas virto tarptautiniu, nes atvyko poetai iš Lenkijos: Janina Aleksaitė-Macukonienė iš Seinų ir Algis Uzdila iš Punsko. Jei ką domina skaičiai, renginyje dalyvavo 13 poetų. Atsitiktinumas ar aktyvus domėjimasis, kas vyksta kituose miestuose, kas dabar į tai atsakys? Bet atvyko 7 poetai iš Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos.
Renginys prasidėjo Kauno muzikinio teatro solistės Rūtos Zaikauskaitės džiaugsmingu, valiūkišku pasirodymu. Per salę nuvilnijus gerai nuotaikai, atlikėjos paraginti, į kūrybinę ir poetinę atmosferą įsijungė ir patys žiūrovai.
Pagrindine renginio idėja atrasti geriausią poetą ar poetę, rašantį apie meilę. Meilė yra abstrakcija, gal nepažįstama būtybė, gal deivė, bet, gerai pagalvojus, meilė yra atsinaujinimo, praturtinimo procesas. Mylėti - tai rūpintis, pažinti, džiaugtis žmogumi, medžiu, paveikslu. Poetus vertino komisija: Asta Pranevičiūtė (lietuvių kalbos mokytoja), Žibutė Večerskaitė- Šilingienė (kultūros centro direktorė), Onutė Kupčinskienė (poetė).
Visi konkurso dalyviai stengėsi atskleisti pačias geriausias savo kūrybos gelmes. Poezija liejosi laisvai, be jaudulio, su tam tikru kiekvienam autoriui būdingu temperamentu. Komisija labai atidžiai klausė kiekvieną žodį, kiekvieną balso niuansą, stebėjo rankos gestus. Išklausiusi ir publikos pastebėjimus, nusprendė: visi konkursantai verti aukščiausio apdovanojimo, ir kad neliktų nelaimingų, buvo skiriami papildomi prizai.
Konkurso laureate tapo Eglė Kirilauskaitė iš Vilniaus už eilėraštį „Priemiesčio lapai paraudo...“. Eglė - literatų klubo „Verdenė“ narė, išleidusi dvi poezijos knygeles. Vertėja ir vertėjų skyriaus vadovė, rengia kūrybinius vakarus bibliotekose, Tamošaičių galerijoje, Puškino memorialiniame muziejuje, Venclovo muziejuje, Vagos knygyne. Raudonojo obuolio nominacija atiteko Klemensui Kazlauskui iš Kazlų Rūdos. Žaliojo obuolio nominacija skirta Ritai Mockeliūnienei iš Vilkaviškio. Ji šiais metais gavo kūrėjo statusą. Publikos numylėtinio nominacija vienbalsiai atiteko Stasiui Šukiui iš Alytaus. Kiti poetai buvo pavaišinti rudeniniais sodo obuoliais, kurie buvo iš karto suvalgyti. Pastebėti buvo Jovita ir Algimantas Grakavinai (Vilkaviški), kuriems už šeimos poetinį duetą buvo įteiktos dvi keramikinės obuolio puselės.
Renginio metu bibliotekoje taip pat veikė ir VVV-Art klubo narių meno darbų parodos. Personalinė dailininkės Agnės Kvasauskienės bei dailininko Vytauto Kalinausko tapybos paroda sužavėjo visus kūrybingumu ir spalvine gama. Hole sienas puošė dailininkės ir poetės Virginijos Kuzmickaitės grafikos darbai. Tiesiog neįtikėtina, kokį grožį galima sukurti iš paprastų, labai smulkučių brūkšnelių, taškelių ir kitokių įvairiausių geometrinių figūrėlių. Kiek ten kantrybės sudėta. Neįtikėtinas kruopštumas smulkmenoms. Pirmame bibliotekos aukšte puikavosi dailininkės ir poetės Violetos Jankauskaitės-Liaudenskienės tapyti paveikslai. Buvo galima pasigrožėti menininko Virgilijaus Bespalovo ryškiaspalviais keramikos darbais: papuošalais, meniniais indais, interjero detalėmis. Reikia turėri talentą prakalbinti molį, suteikti jam formą ir gyvybę. Poetė ir menininkė Danguolė Reinertaitės-Majauskienė eksponavo meninius siuvinius su VVV-Art klubo simbolika, žolininkė Vilija Verenienė demonstravo ekologiškus, kvapnius rankų darbo žolinius kremus.
Muzikinėje programoje nuotaiką kėlė ir palaikė šventišką atmosferą Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos auklėtiniai. Tadas Ruzveltas sužavėjo publiką klarneto garsais. Monika Bavikinaitė vidiniu susikaupimu stengėsi perteikti pasirinkto kūrinio dvasią pianino garsais. Publiką taip pat stebino Titas Chmieliauskas, Rimantė Kalvaitytė, Mija Avižienytė, Miglė Kazakevičiūtė, Beatričė Motiejauskaitė (mokytojai: Valda Puskunigienė, Gintautas Puskunigis, Laima Rotomskienė, Artūras Grinevičius, direktorė Virginija Savickė-Makūnienė). Išradingasis VVV-Art klubo vadovas Virgilijus Bespalovas neliko abejingas jaunųjų atlikėjų talentui. Kiekvienas iš jų gavo po rausvašonį rojaus obuoliuką iš meninių siuvinių rankdarbių skrynelės (autorė Danguolė Reinertaitė-Majauskienė), kaip šventės atributą ir atminimo dovaną. Romantiškai, lyriškai konkurso dalyvius nuteikė Ilonos Papečkytės atliekami dainuojamosios poezijos kūriniai. Poezija ir muzika susiliejo į bendrą garsų simfoniją.
Renginyje buvo daug muzikos, poezijos, meno parodų. Galima teigti, kad tarsi konkursas transformavosi į muzikos ir poezijos festivalį.
Pasibaigus rimtajai daliai ir išdalinus prizus, prie kavos puodelio dar ilgai nenutilo diskusijos. Klubas gyvuoja pusantrų metų. Kiekvienas čia esantis žmogus unikalus ir nepasikartojantis kaip pirštų atspaudas. Kiekvienas minininkas niekada negali būti suprastas iki galo, bet pati meno idėja - menas be formato.
VVV-Art klubo vadovas menininkas Virgilijus Bespalovas liko patenkintas poetų šiluma, dėmesiu. Neįmanoma papasakoti kiek yra įdėta darbo ruošiantis konkursui. Smagu ir gera, kad, dalyvių nuomone, renginys pavyko. Aktyvus domėjimasis priverčia aplink save suktis pozityviam gyvenimo būdui. Džiaukimės vienas kitu, mokėkime pasidžiaugti kolegos sėkme. Šypsena nubėgo veidu tarsi lietaus lašas lango stiklu. Mintyse tardamas: iki sekančio karto, mielieji.

VVV-Art klubo narė Danguolė Reinertaitė-Majauskienė