20-oje Vilniaus knygų mugėje - Vilkaviškio viešoji biblioteka pristato Vilkaviškio krašto e. etnografijos akademiją

Vasario 21-24-ąją dienomis 20-oji Vilniaus knygų mugė knygų bičiulius pakvietė į Vilniaus LITEXPO rūmus. Bičiulių dieną, vasario 21-ąją, mugę tradiciškai aplanko Lietuvos bibliotekų darbuotojai. Tai - puiki proga susipažinti su naujais leidiniais, jų autoriais, dalyvauti diskusijose ir knygų pristatymuose.
Šiemetinės, jubiliejinės, Vilniaus knygų mugės metu Vilkaviškio viešoji biblioteka svečiams ir dalyviams pristatė savo elektronines paslaugas bei supažindino su savo svetainės „Vilkaviškio krašto e. etnografijos akademija“ turiniu: Vilkaviškio krašto lankytinais objektais (dvarais, kapinėmis, skulptūromis ir paminklais, aikštėmis ir parkais, pastatais, tiltais, kaimo bendruomenėmis, gamtos, sakraliniais ir išnykusiais objektais), Vilkaviškio krašte gimusiais ir jį garsinusiais asmenimis, auksarankiais tautodailininkais bei amatininkais, turistiniais maršrutais ir edukacinėmis veiklas. Daugiau sužinoti apie lankytinas vietas ir garsius kraštiečius padėjo išsami informacijos paieškos galimybių apžvalga. Trumpai įvardinti ir artimiausi ateities planai, užtikrinantys atlikto darbo prasmę ir tęstinumą.
Apie svetainės aktualumą ir į jos kūrimą įdėto darbo apimtis liudijo statistiniai duomenys. Šiuo metu apsilankius adresu www.etnografija.vilkaviskis.lt, jau galima atrasti 531 objekto, 1285 asmenybių, 100 tautodailininkų ir amatininkų, 17 maršrutų bei 9 edukacinių programų aprašymus ir nuotraukas. Nors svetainė sukurta dar neseniai, tačiau pastebimas pastovus lankomumo augimas. 2018-asiais metais tinklalapį aplankė net 15 521 vartotojas. Sulaukta „svečių“ ne tik iš Lietuvos, bet ir iš JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Vokietijos, Airijos, Norvegijos, Rusijos, Kanados. Taigi, akivaizdu, kad žinios apie Vilkaviškio kraštą svarbios ne tik čia gyvenantiems, bet ir iš toli Sūduvos lygumomis ir jų lobiais besidomintiems svetainės lankytojams.
Tie, kurie neturėjo galimybės dalyvauti pristatyme Vilniaus knygų mugės metu, visuomet gali gauti informacijos apsilankę Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje arba patys atlikti paiešką internete. Jei adresą sunku įsiminti - ieškokite senovinę verpstę primenančio svetainės logotipo Vilkaviškio viešosios bibliotekos ar Vilkaviškio savivaldybės tinklalapiuose. Informacija prieinama naudojantis ir kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais.
Renginyje savo internetines svetaines taip pat pristatė Kauno apskrities viešoji biblioteka ir jų el. žinyną „Kaunas: datos ir faktai“ bei Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka ir jų portalą „Noriu žinoti“.