Šiaurės šalių savaitė 2019 m. Kybartų bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė (anksčiau - Šiaurės šalių bibliotekų savaitė) yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.
Kybartų miesto bibliotekoje taip pat vyko šių metų literatūros savaitė trukusi lapkričio 11 - 17 dienomis. Į svečius pasikvietėme atvykti Kybartų „Saulės“ progimnazijos pradinių klasių moksleivius, mokytojas ir tėvus. Kartu su vaikais studijavome kas yra šiaurės šalys ir kuo jos patrauklios, įdomios. Aptarėme knygą Kerstin Ljunggren „Svečiuose pas Astridą Lindgren“. Kartu su vaikais skaitėme ištraukas iš knygos Astrid Lindgren „Pepė Ilgakojinė“. Pasidžiaugėme kad milijonai mūsų planetos vaikų su įstabiu legendinės švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrybos pasauliu susipažįsta skaitydami pasakojimus apie didžiausią pasaulyje pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę ir jos nepakartojamus nuotykius kartu su savo draugais Tomiu ir Anika. Kiekvienam aišku, jog Pepė tapo visų laikų mėgstamiausia vaikų knyga išversta į 58 kalbas. Rašytojos knygų yra labai daug, ir jos išleistos įvairiose pasaulio šalyse, o suguldžius į eilę butų galima tris kartus apjuosti žemės rutulį.
Mokytojos ir tėvai patvirtino nuomonę, kad šios rašytojos knygos visiems labai patinka. Klasėje jie skaito „Mažylis ir Karlsonas“. Drąsiai galime sakyti, kad rašytoja rašė tai, ką vaikas jaučia. Ką mėgsta veikti, ko klausytis, skaityti! Vaikai iš bibliotekos išėjo nešini Astridos Lindgren knygomis...

Asta Mackevičienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo bibliotekininkė