Šiaurės šalių savaitė 2016 m. Gražiškių bibliotekoje

Popietė „Apie Garmaną ir tris tetules“ buvo skirta Gražiškių gimnazijos 1 kl. moksleiviams. Vaikai sužinojo kaip gimė knygos ir šviesos šventė, kodėl knygos skaitomos žvakių šviesoje. Peržiūrėjome skaidres apie norvegų rašytojo Stian Hole knygą „Garmano vasara“. Trijų tetulių draugijoje skaitėme ką išgyveno berniukas Garmanas prieš eidamas į mokyklą. Pirmokai pasidžiaugė, kad jie nebijojo eiti į mokyklą, nes jiems ten labai patinka ir smagu. Toliau vaikai dalyvavo viktorinoje „Mes iš šiaurės šalių pasakų“. Pasiskirstę į dvi komandas „Šaltanosių „ ir „Ledinukų“ prisiminėme pasakas ir herojus, rinkome trims tetulėms naujus vardus.Kad apniukusią dieną nebūtų namuose tamsu pasigaminome žibintus su pačių pieštais piešinukais, o tam, kad įveiktume visas baimes pasivaišinome saldainiais.
Rytmetys „Ar baisu Garmanui eiti į mokyklą?“ vyko vaikų darželyje „Pušelė“,priešmokyklinės grupės auklėtiniams. Grupės vaikučiai pasiklausė ištraukos iš knygos „Apie Garmaną ir tris tetule“. Paklausti,ar jie,taip pat,bijo eiti į mokyklą, visi vienbalsiai atsakė, kad ne.Toliau kalbėjome ką reikia turėti kuprinėje, kaip reikės pereiti gatvę ir elgtis mokykloje. Rytmečio metu vaikai dalyvavo viktorinoje,piešė ir gamino žibintus, kuriais per Kalėdas papuoš eglutę.
Paskutinis šiaurės šalių savaitės renginys buvo skirtas suaugusiems. Pagal norvegų rašytojos Emmi Iterantos knygą „Vandens skonis“, pavadintas „Jei pasaulyje neliktų vandens“,jis sukėlė įvairias emocijas ir diskusijas. Skaidrių pagalba nusikėlėme į 2070 metus. Pasaulyje trūksta vandens, kurio stygius atneša pražūtį žmonijai ir visai žemei, o kalti esame mes, dabar gyvenantys žemėje netausojantys gamtos ir negalvojantys ką paliksime ateinančioms kartoms. Literatūrinis vakarojimas bibliotekoje su knyga žvakių šviesoje ir literatūros gerbėjų būrelyje neprailgo. Renginį užbaigėme suneštomis vaišėmis ir „Akmenų sriuba“ išvirta pagal norvegišką receptą.

Nijolė Dubickienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gražiškių filialo bibliotekininkė