Pažintis su vaikų Metų knygomis Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje

Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje „Metų knygos rinkimų“ akcija - tradicinis renginys. Mes labai džiaugiamės, kad „Metų knygos rinkimais“ ir pateiktomis knygomis domisi Vilkaviškio pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai, vaikų lopšelių - darželių ugdytiniai, auklėtojos, kurie noriai ir aktyviai dalyvauja Vaikų literatūros skyriaus organizuojamuose „Metų knygos rinkimų“ renginiuose. Šiemet devintą kartą dalyvaujame akcijoje „Metų knygos rinkimai“ Vaikų kategorijoje ir labai džiaugiamės laimėtu vaikų Metų knygų penketuku. Ta proga Vaikų literatūros skyriuje parengėme literatūros parodą „Susipažink su vaikų 2016 Metų knygomis!“, išradingai pateikėme informaciją stenduose apie akciją „Metų knygos rinkimai“ „Skaityk ir išrink geriausią vaikų 2016 Metų knygą“, paruošime lankstinuką „Skaitau ir balsuoju“ su trumpa informacija, supažindinančia su vaikų Metų knygoms ir autoriais bei kvietimu balsuoti už labiausiai patikusią knygelę „Metų knygos rinkimų“ interneto svetainėje. Šiuos lankstinukus platiname akcijai skirtų renginių metu mokiniams, mokytojoms, darželių auklėtojoms.
Gruodžio mėn. 21 dieną „Vaikų 2016 Metų knygų rinkimų“ renginyje - „Ežiukų viktorinoje“ pagal Selemono Paltanavičiaus knygą „Maži ežiuko sapnai“ dalyvavo Vilkaviškio pradinės mokyklos 3 d klasės mokiniai, kurie su savo mokytoja Vilma Kudžmiene klasėje skaitė šią knygelę ir ruošėsi rungtis „Ežiukų viktorinoje“. Trečiokus supažindinome ir su kitomis akcijoje dalyvaujančiomis vaikų Metų knygomis ir jų autoriais: rodėme skaidres su rašytojų nuotraukomis ir informacija, supažindinančia su svarbiausias biografijos faktais, apžvelgėme knygeles, pagrindinius veikėjus ir turinį trumpai, vaikai susipažino ir su kitomis Jurgos Baltrukonytės, Gendručio Morkūno, Selemono Paltanavičiaus knygelėmis, klausėsi garsinio Nadios Kovaliovos knygelės „Meškis ir Žąsis“ skaitymo. Trečiokus kvietėme skaityti visas vaikų Metų knygas, išrinkti labiausiai patikusią balsuojant. Kadangi mokiniai skaitė Selemono Paltanavičiaus knygelę „Maži ežiuko sapnai“, jiems nebuvo sunku atsakinėti į „Ežiukų viktorinoje“ pateiktus klausimus, kurių buvo dvidešimt: iš kiek pasakojimų susideda knygelė?, kas iliustravo?, kokia leidykla išleido?, kaip ežiuko mama vadina mėnulį?, kokio sapno nebuvo sapnavęs ežiukas? ir t.t. Pasidžiaugėme, kad buvo tokių vaikų, kurie teisingai atsakė į visus klausimus.
Po viktorinos trečiokai kūrybinėje laboratorijoje kūrė savo akmenėlio pasaką pagal Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“, klausėsi garsiai skaitomos šios knygelės ištraukos. Kūrybinėje laboratorijoje ant baltų didelių lapų, naudojant Baltijos jūros akmenėlius, juos spalvinant ir iš jų kuriant veikėjus, balti popierius lapai pavirto pasaka „Akmenėlio pasivaikščiojimas“. Po renginio visus apdalijome kalėdiniais sveikinimo atvirukais, knygų skirtukais ir saldainiais.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja