Skaitom, vaidinam ir renkam vaikų 2017 Metų knygą

Metų knygos rinkimai Lietuvoje vyksta nuo 2005 metų ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius. Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį. Akcijai siūlomos knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos (nuo 2012 m.).
Metų knygos rinkimai tapo tradiciniu Vilkaviškio viešosios bibliotekos renginiu, kurį Vaikų literatūros skyrius organizavo jau dešimtą kartą. Praeitų metų spalio mėnesį Vaikų literatūros skyrius akcijos organizatoriams parašė projektą apie planuojamus renginius akcijai „Metų knygos rinkimai 2017“ vaikų kategorijoje, už kurį viešajai bibliotekai buvo paskirtos 2017 Metų vaikų penketuko knygos: Evelinos Daciūtės parašyta ir Aušros Kiudulaitės iliustruota knyga „Laimė yra lapė“, Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gajos Unos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos paruošė lankstinukus, kuriuose trumpai pateikė informaciją apie „Metų knygos rinkimų 2017“ akciją, vaikų penketuko knygas ir jų autorius, bibliotekoje paruošė stendus „Skaitykime ir rinkime 2017 Metų vaikų knygą!“
Sausio 23, 24, 25 dienomis Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko teatralizuoti vaikų Metų knygų pristatymai Vilkaviškio vaikų lopšelių - darželių „Buratinas“, „Pasaka“ ir „Eglutė“ ugdytiniams. Bibliotekos lėlių teatriuko herojės lapė Snapė (Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė) ir lapė Gudruolė (Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Ina Dubickaitė) darželių ugdytinius supažindino su vaikų 2017 Metų penketuku, žaismingai papasakodamos apie visas vaikų knygeles. Su mažaisiais bibliotekos lankytojais aptarė, kas jiems yra laimė ir paprašė tai iliustruoti piešiniais. Šiuo metu Vaikų literatūros skyriuje veikia piešinių paroda „Iliustruoju geriausią vaikų knygelę“, kurioje eksponuojamos Vilkaviškio vaikų lopšelių - darželių „Pasaka“ ir „Eglutė“ iliustracijos, atspindinčios, kas vaikams yra laimė, o darželio „Buratinas“ ugdytiniai piešė iliustracijas pagal.Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygą "Laimė yra lapė". Lapė Snapė vaikus paragino būtinai balsuoti už labiausiai patikusią knygelę ir visiems padalijo lankstinukus su informacija, kaip tai padaryti.
Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius ir Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelis, kuriam vadovauja Ilona Viltrakienė, kvietė įvairaus amžiaus mokinius į biblioteką susipažinti su vaikų Metų knygomis ir jų autoriais. Vasario 2 dieną į popietę „Skaitom, vaidinam ir renkam vaikų 2017 Metų knygą” rinkosi Vilkaviškio pradinės mokyklos mokiniai, kuriems bibliotekos lėlių teatriuko herojės lapė Snapė (Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė) ir lapė Gudruolė (Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Ina Dubickaitė) pristatė visas penketuko knygas. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų jaunesnieji būrelio nariai pakvietė pasižiūrėti inscenizacijas pagal Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė“, Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“ knygas.
Vasario 6 dieną vyko popietė paaugliams “Pretendentės į paauglių Metų knygą”, į kurią susirinko Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos 7-8 klasių mokiniai ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries aštuntokai. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio vyresnieji nariai susirinkusiems parodė inscenizaciją pagal Lauros Varslauskaitės knygą “Mano didelis mažas Aš“. Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Irena Šapokienė susirinkusiems multimedijos pagalba pristatė paauglių 2017 Metų knygų penketuką ir jų autorius: Ilonos Ežerinytės romaną “Sutikti eidą”, kraštietės Dainos Opolskaitės romaną “Ir vienąkart, Riči”, Ramutės Skučaitės poezijos, prozos knygą vaikams “Tai priimkit, kas priklauso”, Renatos Šerelytės romaną “Žvaigždžių medžiaga” ir Lauros Varslauskaitės romaną “Mano didelis mažas Aš”. Visiems priminėme, kad balsuoti galima iki 2018 m. vasario 18 d. Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2018 metų vasario mėnesį.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja