„Gerumo stebuklas“

Bartninkų miestelio bibliotekoje vyko filmo popietė vaikams ir jaunimui. Tai bendras projektas su Bartninkų socialine darbuotoja Inga Babeckiene, dirbančia su rizikos šeimomis. Popietės tikslas - atkreipti dėmesį į patyčių problemą, mažinti socialinę atskirtį, o tuo pačiu parodyti, kad biblioteka yra atvira erdvė visiems - ir tiems, kurie ateina pasiimti knygos, pažiūrėti parodas ir tiems, kurie nori pabūti kartu, pabendrauti, gerai ir turiningai praleisti laisvalaikį. O šį kart popietė vyko laisvu stiliumi: kas norėjo atsinešė pagalvėles, pledukus, sėdėjome kur norime, kaip norime, valgėme spragėsius ir žiūrėjome filmą.
„Gerumo stebuklas“- tai filmas apie berniuką Augustą „Ogį“ Pulmaną, kuris gimė deformuotu veidu ir pirmus dešimt gyvenimo metų praleido ligoninėse arba namie. Berniuko sveikatai pagerėjus, tėvai nutaria leisti sūnų į mokyklą. Penktokas Ogis labiausiai troško tapti nematomas, nes jo veidas - tarsi aplinkinių žvilgsnių magnetas. Mokykloje Ogis tampa patyčių taikiniu. Tačiau atsiranda drąsuolių, kurie, nebijodami spaudimo, pasiūlo draugystę geraširdžiam naujokui. Su Ogio išskirtinumu turi susigyventi ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai, mokytojai bei visi kiti miestelio gyventojai.
Į šią popietę susirinko gausus būrys jaunimo. Filmas visiems patiko, vienaip ar kitaip palietė kiekvieno širdį, nes užpildytose anketose buvo galima rasti tokių atsakymų kaip „Aš sujaudintas“, „Filmas privertė susimąstyti“, „Labai gražu ir jautru“, „Buvo labai gaila Ogio“, „Supratau, kad žmogaus išvaizda, nėra priežastis šaipytis, negalima juoktis iš kitokių“, „Tokius filmus pažiūrėjus supranti ką reiškia būti patyčių objektu“.
Ruošdamos anketos klausimus norėjome išsiaiškinti ar vaikai patiria patyčias, kas daugiausia jas iššaukia, ar patys mėgsta pasišaipyti, kaip filmas pakeitė jų požiūrį į šią problemą, kokių renginių bibliotekoje jaunimas dar norėtų. Iš popietės aptarimo ir anketos analizės galime daryti išvadas, kad patyčių problemą egzistuoja, o jų prevencija ir tokie netradiciniai renginiai vaikams ir jaunimui yra labai reikalingi

Birutė Banackienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bartninkų filialo bibliotekininkė