Skaitėme, aptarėme, dalijomės įspūdžiais

Paauglių Knygos bičiulių klubo narės, perskaitę garsią Rutos Sepetys knygą „Tarp pilkų debesų“, susirinko aptarti, diskutuoti, išsakyti savo nuomonę ir palyginti matytą populiariausią visų laikų filmą su knyga.
Kas šiandieną nežino garsios lietuvių kilmės amerikietės rašytojos Ruta Sepetys?, kurios knyga tapo bestseleriu. Jos kūriniai išleisti daugiau kaip 50-yje šalių, išversti į 20 kalbų, padarytas 1 milijonas kopijų. Knyga įtraukta į mokinių užklasinio skaitymo sąrašus. Mokinės susipažino su rašytojos biografija ir kūryba.
Vaikams ir paaugliams skirta knyga pasakoja penkiolikmetės Linos ir jos šeimos tremties istoriją Sibire. Tai užburianti knyga, užgniaužianti kvapą ir jaudinanti iki širdies gelmių. Šis romanas supažindina visuomenę su lietuvių tremties kančių keliais.
Knygos bičiulės aptarė pagrindinės herojės Linos charakterio ypatybes: stiprybę, ištvermę, vienybę, susitelkimą, meilę tėvynei ir šeimai. Paauglės džiaugėsi įdomia istorine knyga bei matytu filmu ir didžiuojasi garsia rašytoja, kuri lietuvių tautos istoriją garsina po visą pasaulį.
Projektą apie Lietuvos tremtinių prisiminimus parengusi Knygos bičiulių klubo narė Paulina mielai sutiko papasakoti vilkaviškietės Elenos Kudirkaitės - Kairienės gyvenimo istoriją. Ji rinko medžiagą, lankėsi pas tremtinę. Tai išsamus mokinės pasakojimas apie sunkią mūsų kraštietės dalią: išgyvenimus Sibire, jos baimę dėl savo artimųjų ir pačios išlikimo.
Susitikimo pabaigoje Viktorija ir Paulina linksmai dalijosi įspūdžiais iš 20-osios jubiliejinės Vilniaus knygų mugės. Multimedijos pagalba parodė susitikimus su žymiais muzikos atlikėjais: Andriu Mamontovu, Vaidu Baumila, Igle Bernotaityte ir kitais. Paauglės pateikė daug vaizdinės medžiagos su Vilniaus knygų mugės naujovėmis ir įvairiais renginiais.

Irena Šapokienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė